Dinamo pobjedom protiv CSKA proslavio prolazak skupine, Bistrović strijelac za rusku momčad (VIDEO)

U utakmici posljednjeg šestog kola skupine K Europske lige Dinamo je na Maksimiru rezultatom 3-1 (2-0) svladao CSKA iz Moskve i tako sa četrnaest osvojenih bodova nastavlja svoj europski put.

Pogotke za ‘Plave’, koji su u potpunosti nadigrali suparnika, postizali su Joško Gvardiol u 28., Mislav Oršić u 41. i Lirim Kastrati u 75. minuti. Za goste je strijelac bio nekadašnji igrač Slaven Belupa Kristijan Bistrović u 76. minuti. Ovakvim raspletom Dinamo nije uspio postati jedini klub koji je u UEFA klupskim natjecanjima grupnu fazu okončao bez primljenog pogotka.

U drugoj utakmici skupine K Wolfsberger je rezultatom 1-0 (1-0) svladao Feyenoord i tako s deset bodova na kontu osigurao drugo mjesto i prolazak dalje te će se pridružiti Dinamu u ždrijebu prvih dvoboja knock-out faze Europske lige.

Gosti, koji su već prije današnjeg susreta ispali iz skupine, u Zagreb su došli u dosta šarenom sastavu, bez nekoliko ključnih igrača poput Vlašića, Magnussona, Ejukea i Kučeva, koji nisu ni doputovali u Hrvatsku. Dinamo s druge strane danas nije mogao računati na usluge Petkovića i Lauritsena.

Uz nešto izraženiju dominaciju ‘Plavih’ uvodno se igralo bez konkretnih situacija pred vratarima, a prvi udarac na susretu uputio je Majer u 15. minuti kada je lopta poslije njegovog udarca sa sedamnaest metara otišla malo pored vratnice.

Dinamo je vrlo blizu pogotka bio u 21. minuti kada je Oršić odlično utrčao u šesnaesterac i prevario Maradišvilija te udarcem iskosa s osam metara pogodio prvu vratnicu.

Uskoro su Plavi uspostavili potpunu dominaciju nad događanjima na travnjaku, a Mamićeva momčad do zasluženog vodstva dolazi u 28. minuti kada je Majer ubacio iz kuta, a pored Zaynutdinova u skoku dominantniji bio Gvardiol koji s četiri metra od travnjaka zakucava glavom loptu u mrežu za 1-0 Dinama i svoj prvijenac u europskim natjecanjima.

Odličnu kontru domaći su odigrali su 37. minuti, a istu je udarcem s ruba šesnaesterca okončao Kastrati, no lopta je od bloka završila malo preko okvira vrata. Poslije ubačaja iz kuta u velikoj je prilici bio Gavranović kojem je Akinfejev obranio pokušaj s nekoliko metara.

Drugi pogodak na susretu ‘Plavi’ su postigli u 41. minuti kada je Kastrati odlično ubacio s desne strane napada, a na suprotnoj s četiri metra Oršić glavom loptu posprema u mrežu za 2-0 Dinama i svoj trinaesti euro-pogodak u plavom dresu.

U potpunosti je Dinamo nadigrao ‘šarolike’ goste, u 45. minuti Oršić je na dodavanje Jakića u trku uputio snažan udarac s osam metara i još jednom zatresao vratnicu!

Prvu pravu priliku na susretu gosti su kreirali u 61. minuti kada je na ubačaj Ščenikova s lijeve strane napada, na suprotnoj strani usamljen na sedam metara ostao Divejev koji je iz odlične pozicije loptu glavom poslao pristojno iznad okvira Akinfejevih vrata.

U drugom dijelu je CSKA bila konkretnija u igri prema naprijed, u 69. minuti Čalov se odlučio na udarac iz daljine, prizemno i precizno, ali nedovoljno snažno za dobro postavljenog Livakovića.

Dinamo je svoj treći pogodak na susretu postigao u 75. minuti nakon brze kontre u koju je fantastičnim dodavanjem u prostor začeo Majer, u završnici Kastrati uz malo sreće od Akinfejeva posprema loptu u mrežu za 3-0.

Samo minutu nakon CSKA je uspio postići pogodak. Nakon loše reakcije domaće obrane na ubačaj s desne strane napada, lopta dolazi lijevo do Bistrovića, a nekadašnji veznjak Slaven Belupa iskosa s deset metara matira Livakovića za 3-1.

U 82. minuti fantastičnom se obranom istaknuo Livaković. Prvo je obranio kvalitetan pokušaj Bistrovića iz slobodnog udarca, a zatim čudesno nogom ‘skinuo’ i udarac Čalova s pet metara.

Dinamo je vrlo blizu četvrtog pogotka bio u 86. minuti kada je Kastrati ubacio s desne strane napada, a lijevo na petercu Ćuže glavom poslao loptu malo, malo pored prve vratnice.

Dinamo svoj europski put nastavlja 18. veljače kada se igra prva utakmica knock-out faze Europske lige, a izvlačenje za istu (u kojoj su ‘Plavi’ nositelji) na rasporedu je u ponedjeljak 14. prosinca.