Dinamo pogocima Ivanušeca i Petkovića stigao do velikog slavlja nad Genkom u Belgiji (VIDEO)

U utakmici drugog kola Europske lige Dinamo je rezultatom 0-3 (0-2) svladao Genk i tako slavljem u Belgiji stigao do prvih bodova skupini H. U drugom susretu ove grupe West Ham je pogocima Declana Ricea u 29. te Saida Benrahame u 95. minuti svladao Rapid u Lonodnu te se tako izdvojio sa šest osvojenih bodova na vrhu ljestvice.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme tijekom kojeg smo vidjeli po jednu vratnicu na svakoj strani pripalo je momčadi Damira Krnzara, koja je poslije prekrasno odigrane kontre u 10. minuti preko Luke Ivanušeca stigla do vodstva, dok je Bruno Petković u trećoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca ležerno pogodio za 0-2.

Mirniji drugi dio okršaja prelomio je još jedan ispravno dosuđeni kazneni udarac za ‘Plave’ koji je u 0-3 u 67. minuti pretvorio Petković, a nakon čijeg je dosuđivanja igru zbog izravnog crvenog kartona morao napustiti Kolumbijac Daniel Munoz.

Uvodno smo gledali vrlo izjednačen dvoboj, obje momčadi su u kraćim periodima preuzimale posjed i aktivno tražile prostor u napadačkim akcijama, ali kvalitetno odrađivane obrambene zadaće na obje strane rezultirale su time da nismo vidjeli nijedan kvalitetniji dolazak u posljednju trećinu.

Dinamov ‘start iz snova’ odigrao se u 10. minuti kada je Krznarova momčad odigrala prelijepu kontru. Poslije prekida za domaćine Ademi je osvojio posjed, a zatim se fanstastično pod pritiskom probio u protivničku polovicu i igra lijevo za Čopa, a u završnici Oršić upošljava u sredini Ivanušeca, koji je na pet metara primanjem prevario čuvare i mirno pogodio desni kut za 0-1 ‘Plavih’.

Nakon primljenog pogotka Genk je vrlo brzo uspio uspostaviti izraženu dominaciju i konstantno kvalitetno pritiskati zadnju liniju Dinama. Najveće probleme gosti su imali na lijevoj strani obrane, a upravo poslije proboja po desnoj strani napada belgijski predstavnik kreirao je prvu dobru situaciju, ali je u 16. minuti Thorstvedt s dvanaestak metara snažnim udarcem poslao loptu preko okvira vrata. Tri minute poslije 22-godišnjeg Norvežanina odlično je proigrao Paintsil, no i ovaj put mladi veznjak nije pogodio okvir vrata. Ciljao je s osamnaest metara gornji desni kut Thoestvedt, ali lopta je otišla malo pored vratnice.

Uslijedilo je petnaestak minuta posjedom apsolutne dominacije van den Bromove momčadi, ali ‘Plavi’ su se uz manja pojedinačna ispadanja generalno vrlo kvalitetno i bez većih problema branili.

U 36. minuti hrvatski prvak odigrao je još jednu kvalitetnu kontru i bio vrlo blizu povećanja vodstva. Ristovski je u 4na4 situaciji odigrao desno za Ivanušeca koji se odličnim potezom riješio čuvara, sjurio u šesnaesterac i zatim uposlio usamljenog Oršića, koji udarcem iz prve s petnaest metara pogađa gredu!

Uzbudljivo i zanimlijvo poluvrijeme je bilo do samog kraja kada su se praktički redala uzbuđenja na jednoj i drugoj strani. Prvo je u 40. minuti Livaković odličnim postavljanjem obranio udarac Paintsila lijevo iskosa sa sedam metara, a zatim je poslije ubačaja prekida Heynen iz okreta s dvanaest metara pogodio lijevu vratnicu Livakovićevih vrata!

Dinamo je do drugog pogotka stigao iz kaznenog udarca dosuđenog nakon poduže VAR provjere zbog starta Tome nad Čopom. Ispravnu odluku Finca Mattiasa Gestraniusa u 0-2 je u 48. minuti okršaja sigurnim izvođenjem pretvorio Bruno Petković.

Iako se pristup u igri nije promijenio do prvog pravog uzbuđenja u drugom dijelu čekali smo do 63. minute kada je poslije prodora Munoza i ubačaja s desne strane u sredini skok dobio Onuachu, ali 27-godišnji Nigerijac nije uspio kvalitetno glavom zahvatiti loptu, pa ista odlazi pored okvira vrata.

Drugi pogodak iz kaznenog udarca na susretu Petković je postigao u 67. minuti precizno plasiravši loptu u donji lijevi kut za 0-3 ‘Plavih’. Nekoliko trenutaka prije zbog starta za najstrožu kaznu izravno je isključen Daniel Munoz, koji je na ubačaj Mišića s desne strane te poslije ‘leta u prazno’ svog vratara Vandevoordta, ostao sam s Oršićem na deset metara i povlačenjem ga srušio na travnjak.

Krznarova momčad mirno je do kraja s igračem više kontrolirala događanja na terenu, tek su u samoj završnici (šest minuta sudačke nadoknade) požrtvovni domaćini kreirali nekoliko dobrih dolazak u posljednju trećinu, ali u nijednoj od tih situacija nisu uspijeli zaposliti Livakovića.

Dinamo je tako vrlo odgovornom igrom upisao zasluženu, veliku pobjedu nad Genkom u gostima te s tri boda na kontu iščekuje okršaj s Rapidom, koji je na rasporedu 21. listopada (21h) u Beču.