Dinamo poražen na Šubićevcu

Nakon skoro 13 godina Šibenik je na domaćem terenu upisao pobjedu nad Dinamom. Narančasti su u sklopu 25. kola SuperSport HNL-a na Šubićevcu bili bolji od Plavih rezultatom 2:1 (2:0). Strijelci za domaću momčad u završnici prvog poluvremena su bili Mislav Matić i Ivan Dolček dok je za goste poentirao Stefan Ristovski.

Izabranici Ante Čačića su tako doživjeli tek drugi poraz u aktualnoj prvenstvenoj sezoni, prvi je bio u koncem listopada prošle godine u Gradskom vrtu protiv Osijeka, a usprskos njemu i dalje imaju osjetnu prednost na vrhu ljestvice. Momčad koju vodi Damir Čanadi je pak došla do četvrtog ovosezonskog trijumfa kojim je prednost nad posljednjom Goricom vratila na sedam bodova razlike.

Prvu šansu na utakmici kreirali su Narančasti u 9. minuti kada je Kvržić s desne strane ubacio za Čanađiju koji se pored Ristovskog izborio za udarac sa šest metara, a Livaković je paradom odbio loptu u korner.

Deset minuta kasnije Đira je dubinskim proigravanjem u dobru priliku izbacio Špeljaka, a njegov udarac s desetak metara iskosa odlazi pokraj suprotne stative.

Dinamo je uzvratio u 22. minuti kada je Petković pronašao Baturinu, ali njegov udarac s tri metra iskosa završava u vanjskom dijelu mreže. Dvije minute kasnije sa 17 metara je šutirao Bulat, no Rogić je bez problema upisao obranu. U 33. minuti Mišić je silovito zaprijetio iz daljine, a Rogić je boksao loptu.

Šibenik u vodstvo dolazi u 40. minuti kada obrana gostiju nije uspjela otkloniti opasnost nakon ubačaja iz slobodnog udarca što je dalo šansu Mislavu Matiću da s 15 metara prizemnim udarcem pogodi donji lijevi kut Livakovićeva gola. Bio je to njegov prvijenac u dresu Narančastih.

Samo dvije minute kasnije domaćin dolazi do novog gola. Nakon pogreške Mišića Dolček se sjurio prema golu Dinama te je s ruba kaznenog prostora postao loptu pod prečku za svoj četvrti gol u aktualnoj sezoni.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dolček se oslobodio Theophilea nakon čega je s desne strane povratnim dodavanjem tražio Araija, a japanski ofenzivac je tom prilikom napravio prekršaj nad Ristovskim.

Bulat je u 53. minuti snažno pucao sa skoro trideset metara udaljenosti, a Rogić se iskazao odličnom paradom te je odbio loptu koja je išla u njegov gornji desni kut.

Lopta se u 59. minuti spretno odbila do Dolčeka koji je bio u situaciji 1 na 1 s Livakovićem, ali golman Dinama izlazi kao pobjednik nakon čega je pomoćni sudac označio zaleđe.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka je Mišić dobro pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala pokraj rašlji.

Dinamo je zaostatak smanjio u 64. minuti kada je Bulat iz kornera pronašao Ristovskog koji je s vrha peterca glavom matirao Rogića. Makedonskom beku to je bio treći gol u sezoni.

Sudac Kolarić je u 70. minuti ponudio priliku Dinamu iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali Petkoviću je nedostajalo malo više preciznosti.

Novi dobar ubačaj iz kornera smo vidjeli u 86. minuti kada je Baturina pronašao Gurlicu, a on je s druge stative glavom pucao pored vratnice. Petković je dvije minute kasnije ubacio za Menala čiji udarac glavom hvata golman Šibenika. Bila je to posljednja ozbiljna situacija da gosti dođu do boda.

Kolo se nastavlja u nedjelju kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Varaždin dok je u 17:30 u Gradskom vrtu Osijek domaćin Hajduku.

Šibenik će od 18:10 u sklopu 25. kola SuperSport HNL-a na Šubićevcu ugostiti Dinamo. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran u domu Narančastih završio je slavljem Plavih rezultatom 1:2 dok su u Maksimiru bilo bolji s 3:0.

Domaćini su danas lišeni usluga Čopa, Krekovića, Poza i Kvesića dok su gosti bez Ademija, Perića i Ivanušeca.

Trener Šibenika Damir Čanadi je u najavi rekao: “Premda smo poraženi u prošlom kolu u Varaždinu, nadam se kako možemo nešto uzeti Dinamu. Želimo ostvariti pozitivan rezultat, samo moramo podići samopouzdanje. Ne treba trošiti riječi o Dinamu. Oni imaju top rezultat i nedvojbeno su najbolja ekipa u zemlji. Trebamo ih respektirati, ali ne smijemo ih se bojati. Dinamo ima top igrače u napadu. Špikić, Baturina, Ivanušec, pa Ademi koji se uvijek ubaci u kazneni prostor i napravi višak, Petkovića da ne spoinjem… Teško mi ih je sve i naborjati… Neće biti lako sve to stopirati. Ne piše nam se dobro budemo li igrali na 0:0. Moramo biti aktivni i hrabri, usuditi se igrati ono što želimo i što radimo na treningu.”

Strateg Dinama Ante Čačić je izjavio: “Čeka nas teško gostovanje, Šibenik je borbi za ostanak, osvježio je momčad s dosta igrača, cijelo proljeće pokazuje kvalitetne predstave… Bit će nam jako teška utakmica iz puno razloga, pred nama je dobar i motiviran domaćin, a s obzirom na to da vegetacija nije u punom jeku, ne očekujem bajan travnjak. Ipak, mi protiv svakoga i svugdje tražimo tri boda, želimo se prezentirati u najboljem svjetlu i bude li tako, bit ću zadovoljan. Vjerujem da će to i semafor pokazati.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina), Ivan Starčević (Bjelovar) i Jakov Titlić (Split) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Bojan Zobenica (Velika Gorica). Delegat susreta je Darko Kolesarić (Osijek), kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek), a za sigurnost će brinuti Vlado Dominić.