Dinamo porazom od West Hama otvorio grupnu fazu Europske lige (VIDEO)

West Ham je u 1. kolu skupine H Europske lige pred 12.344 gledatelja u Maksimiru bio bolji od Dinama rezultatom 0:2 (0:1). Engleska momčad je bolju predstavu okrunila golovima Michaila Antonija i Declanea Ricea. Posebno je pamtljiv prvi pogodak koji je stigao nakon još jedne velike pogreške Theophilea u europskim dvobojima.

Plavi su tako porazom otvorili grupnu fazu natjecanja, a priliku za popravni imat će 30. rujna na gostovanju kod Genka koji je danas u Beču pogotkom u sudačkoj nadoknadi svladao Rapid.

Gosti su od početka utakmice zagospodarili travnjakom tako da su u prvih deset minuta imali četiri kornera, no iz njih nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Dinama.

Dinamo je prvi pokušaj prema vratima Fabianskog imao u 20. minuti kada je iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti preko gola pucao Oršić.

West Ham je u vodstvo došao u 21. minuti nakon što je Antonio iskoristio veliku pogrešku Theophilea te je presjekao njegovo dodavanje upućeno Livakoviću nakon čega je ubacio loptu u prazan gol.

Već u 24. minuti nova velika šansa za goste. Obrani Plavi pobjegao je Fredericks koji se našao u situaciji 1 na 1 s Livakovićem, a golman domaćih izlazi kao pobjednik tog dvoboja.

Obrana Dinama u 41. minuti nije uspjela otkloniti opasnost ispred gola Livakovića nakon čega lopta dolazi do Vlašića, no njegov snažan udarac iz kaznenog prostora završava u bloku. Vlašić je zaprijetio i u 44. minuti kada je pucao iz okreta sa 17 metara, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Petković se u 47. minuti pored nekoliko igrača West Hama izborio za udarac sa 17 metara koji je prošao malo pokraj stative. Bila je to najbolja prilika za Dinamo u dotadašnjem tijeku utakmice.

Gosti su prednost povećali u 50. minuti kada se Rice u duelu na centru oslobodio Petkoviće te se po lijevoj strani napada sjurio prema golu, a onda je s desetak metara iskosa poslao loptu kroz noge Livakovića. Kapetan gostiju je pogodak proslavio pred Bad Blue Boysima što se nije svidjelo kapetan Dinama Ademiju nakon čega je došlo do gužve među igračima koja se brzo smirila.

Ivanušec je u 54. minuti pucao iz daljine, a lopta je od Diopa promijenila smjer, no nije išla u okvir gola već svladanog Fabianskog.

Petković je pet minuta kasnije uposlio Ivanušeca koji se izvrsno snašao u kaznenom prostoru te je pored nekoliko suparničnih igrača gađao suprotni kut, ali lopta je prošla malo pokraj vratnice.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić se u igri zadržao do 69. minuti kada je gostuju trener Moyes priliku umjesto njega dao Bowenu.

West Ham je do konca utakmice mirno kontrolirao događanja na travnjaku tako da u posljednjih dvadesetak minuta nismo vidjeli nijednu značajniju priliku. Tek je Jurić u 87. minuti s desne strane uputio oštru loptu u peterac koju Tolić nije uspio skrenuti iza leđa Fabianskog.