Dinamo preokretom protiv Sqaurea upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni

Futsal Dinamo slavio je, u okviru programa 7. kola HMNL, u gostima kod dubrovačkog Squarea rezultatom 3-4 (2-0)nakon nevjerojatnog preokreta.

Iako su Plavi dominirali većim dijelom susreta, domaći vratar Zoran Primić bio je nesavladiv, a nova pojačanja dubrovačkog Squarea (koji ne krije ambicije za naslov) na drugom kraju bili su neumoljivi. Brazilac Pele zabio je za vodstvo u 5. minuti, a povećao je Stjepan Rezo 10 minuta kasnije. U napetoj i nervoznoj utakmici “palo” je čak 6 žutih kartona.

Kada je Adrijan Micevski u 29. minuti povisio na 3:0, činilo se kako je priča završena, ali Futsal Dinamo nije se predavao. Najprije su u 33. minuti u razmaku od 30 sekundi poentirali najprije Davor Kanjuh, a potom i Hrvoje Penava. Mihovil Prgomet izjednačio je rezultat u 37. minuti, da bi Jakov Grcić u 40. minuti donio nevjerojatnu i dramatičnu pobjedu svojoj ekipi.

Nakon slabijeg starta u sezonu, Futsal Dinamo upisao je treću pobjedu u posljednja četiri susreta te se polako primiče vodećim pozicijama na tablici

U ostalim susretima programa 7. kola 1. HMNL Crnica je rezultatom 1-4 slavila u gostima kod Splita, Osijek remizirao doma protiv Uspinjače (2-2), baš kao i Jesenje s Brodom 035 (2-2).

Screenshot rezultati.com

Danas se još sastaju susjedi na ljestvici, osmoplasirani Almunus i sedmoplasirani AFC Universitas (19:30h), dok će Novo Vrijeme Makarska i Vrgorac (u Vrgorcu) svoj susret programa 7. kola igrati tek 21. studenog zbog činjenice da prvak države Novo Vrijeme trenutno igra turnir Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka u Lisabonu. Makarani su smješteni u skupinu C, a u prva dva susreta upisali su velike poraze od Benfice (5-0) i Sportinga (6-0), te se (s obzirom na činjenicu da na Final Four natjecanja odlazi samo prvoplasirana momčad) oprostili od natjecanja. Oproštajni susret igraju sutra protiv ruskog Sibirjaka (17h), koji je također teško stradao od portugalskih velikana.