Dinamo prvijencem Petkovića iz kaznenog udarca svladao Lokomotivu (VIDEO)

U posljednjem susretu programa drugog dana 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 1-0 (0-0) porazio na Maksimiru Lokomotivu. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Bruno Petković iz kaznenog udarca u 48. minuti.

Prve ozbiljne situacije bilježimo u 10. i 11. minuti. Prvo je Dinamo opasno probio lijevu stranu Lokomotivine obrane, Moharrami je ubacio prema Budimiru u sredini, no u posljednji trenutak ispred njega čisti Kolinger. Minutu poslije Karačić je vanjskom stranom kopačke ubacio prema Radonjiću koji u izglednoj situaciji nije stigao uhvatiti loptu.

U 22. minuti Budimir je odigrao dobro za Kadziora koji je ostao nečuvan na udarcu, no njegov pokušaj s vrha šesnaesterca otišao je malo iznad Grbićevih vrata. U 30. je Lešković poslije ubačaja iz kuta pokušao dalekometnim udarcem ugroziti gostujuća vrata, no i taj udarac odlazi van okvira. Šest minuta poslije Petković spušta za Menala čiji pokušaj s nekih 5 metara također ne pogađa okvir Lokomotivinih vrata.

Na početku 38. Šunjić je poslije lijepog prolaza i duplog pasa sa Budimirom zapucao lijevom nogom, pored vrata. Pet minuta poslije Musa, donedavni član Lokomotive, je probio lijevu stranu gostujuće obrane i odigrao povratnu za Kadziora, čiji je udarac neprecizan i traljav te Grbić s njim nema ni najmanjih problema. Bilo je to sve spomena vrijedno što smo vidjeli u prvih 45 minuta.

Na otvaranju poluvremena u 46. minuti Šunjić je ubacio s lijeve strane, obrana Lokomotive loše reagira te Petković ima neometan udarac glavom s nekih 5 metara, no puca ravno u Grbića koji uspijeva obraniti taj pokušaj. Najveća prilika za Dinamo je to bila na susretu.

U 48. Dalibor Mlakar dosudio je kazneni udarac za Dinamo. Fran Karačić je rukom dirao loptu koja mu se odbila nakon udarca Menala, te zaradio i žuti karton. Siguran je s bijele točke bio Bruno Petković, kojem je to bio prvijenac u dresu Dinama.

U 62. minuti najbolja prilika za Lokomotivu u dosadašnjem dijelu utakmice. Zagorac je očajno ispucao loptu koja je stigla u noge Krstanoviću, napadač gostiju je povukao, no loša kontrola lopte dozvolila je Zagorcu da stigne popraviti što je svojom greškom i kreirao.

Grbić u 71. minuti uspijeva iščupati dobar ubačaj Kadziora, na koji su dva igrača Dinama zakasnila, lopta se odbija od travnjaka nezgodno pred Grbićem, no vratar gostiju uspješno odbija loptu koja je išla u okvir vrata.

U 84. minuti Perić u borbi za poziciju s Krstanovićom na 17 metara od svojih vrata igra rukom, no glavni sudac Matoc pogrešno dosuđuje ruku gostujućeg napadača. Četiri minute poslije Kadzior ponovno prijeti iz prekida, zapucao je s nekih 18 metara u bliži kut Grbića, no gostujući vratar odbija u korner.

U samo dvije minute sudačke nadoknade (7 žutih kartona, šest zamjena, kazneni udarac, pogodak…) Lokomotiva nije uspjela do kraja ugroziti vrata Zagorca.

U sljedećem kolu Dinamo je ponovno domaćin, šesto kolo u nizu, a gost na Maksimiru ovaj put je Rijeka. Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka.

Posljednji susret drugog dana programa 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige, s početkom u 21 sat na Maksimiru, zaključuju Dinamo i Lokomotiva.

Današnji sraz ova dva suparnika, koji su dijelili e-mail adresu, klupske činovnike i u zlatno doba jednosmjerno razmijenjivali i po 14 igrača u istom prijelaznom roku, bit će jubilarni 30. klupski derbi u okviru najvišeg razreda klupskog nogometa u Hrvata.

Glavni sudac susreta je Dalibor Mlakar iz Zagreba, pomoćnici su mu sugrađani Ivica Modrić i Igor Krmar.

Treneri Nenad Bjelica i Goran Tomić na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće postave: