Dinamo s devet igrača slavio na Drosini (VIDEO)

U zaostalom susretu 4. kola HT Prve lige Dinamo je golovima Amera Gojaka i Stefana Ristovskog slavio protiv Istre 1961 rezultatom 0:2 (0:1). Izabranici Željka Kopića su tako upisali drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu kojom su se s odigranom utakmicom manje bodovno izjednačili s Rijekom na drugom mjestu ljestvice.

Plavi su susret na koncu završili s dva igrača manje nakon što su druge žute kartone dobili Theophile Catherine i Petković, a posebno će biti upamćena situacija kod drugog žutog kartona za napadača Dinama kojeg je dobio nakon što je po ocjeni suca Strukana nepravilno izveo kazneni udarac. Isključenje je osim dinamovaca zbog prekršaja kojim je napravio kazneni udarac zaradio i vratar Istre Ivan Lučić.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti u 8. minuti kada je Štefulj s lijeve strane uposlio Ademija koji iz dobre pozicije s desetak metara loše puca i šalje loptu visoko iznad gola Istre.

Dinamo do vodstva dolazi u 10. minuti kada je Ivanušec primio odbijenu loptu nakon kornera te je pronašao usamljenog Gojaka koji sa šest metara matira Lučića. Pomoćni sudac je prvotno signalizirao zaleđe, no VAR provjera je utvrdila da pogodak treba biti priznat. Za reprezentativca susjedne države to je bio prvi ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Domaćini su uzvratili u 19. minuti kada je Daničić ubačajem s lijeve strane asistirao za Belju na prvoj stativi, a on je loše zahvatio loptu tako da nije ozbiljnije ugrozio gol Livakovića.

Nakon akcije Ivanušeca i Štefulja po lijevoj strani Gojak iz peterca ponovno trese mrežu Zeleno-žutih u 23. minuti, no ovaj put zgoditak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Ristovski je u 29. minuti odlično s desne strane ubacio za Štefulja, a njegov udarac glavom s osam metara prolazi malo pokraj suprotne stative.

Mahmoud je u 40. minuti dobrim dodavanjem izbacio Lisicu u priliku, a on sa sedam metara iskosa puca malo iznad prečke nakon čega je pomoćni sudac signalizirao da je mladi ofenzivac Istre bio u zaleđu.

Novu šansu smo čekali sve do 70. minute kada je Lisica u kontri u odličnu priliku izbacio Belju, ali njegov snažan udarac s desetak metara iskosa koji je išao pod samu gredu odlično brani Livaković.

Gosti su u 80. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Kevin Teophile Catherine.

Pet minuta kasnije sudac Strukan je pokazao na bijelu točku u korist Dinama. Livaković je ispucao loptu na koju je loše reagirao vratar Lučić koji je na rubu kaznenog prostora srušio Petkovića. Splitski aribatar je prvotno pokazao žuti karton za Silvu smatrajući da je on napravio prekršaj nad napadačem Plavih, no nakon intervencije VAR-a promijenio je svoju odluku te je umjesto žutog kartona za Silvu izravni crveni karton dobio golman Istre.

Odgovornost s 11 metara je preuzeo Petković koji je zatresao mrežu, no sudac Strukan je utvrdio da je to napravio na nepravilan način obzirom da je nedopušteno fintirao prilikom zaleta zbog čega mu je pokazao drugi žuti karton, a postignuti gol nije priznat.

U sudačkoj nadoknadi domaćini su s igračem više jurnuli po izjednačenje što je iskoristio Dinamo da u 98. minuti preko Ristovskog, koji je nakon kontre poentirao na prazan gol, potvrde svoju pobjedu.

Hajduk – Osijek 19.12. 17:30h

U zaostalom susretu 4. kola HT Prve lige Istra 1961 od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli dočekuje Dinamo. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran na Maksimiru završio je rezultatom 1:1.

Zeleno-žuti u današnjem susretu ne mogu računati na Majkića, Matića, Navarra, Hujbera, Ivančića, Mlinara i Burtona dok su gosti bez Čopa i Dilavera.

Trener Istre Gonzalo Garcija je u najavi utakmice rekao: “Očekuje nas utakmica protiv jedne od najboljih ekipa HNL-a. Mislim da će sutra biti odlična prilika da se natječemo i odigramo dobru utakmicu, kao što smo odigrali i prošlu s njima na Maksimiru. Mislim da imamo šansu, ako budemo agresivni i pokažemo svoje najbolje strane.”

Njegov kolega Željko Kopić je dodao: “Čeka nas tradicionalno zahtjevno gostovanje. Zadnjih nekoliko utakmica sve je to završilo jednim golom razlike neovisno tko je gostovao u Puli tako da sam siguran da nas čeka zahtjevna utakmica. Na nama je da se pripremimo na najbolji mogući način, da se nametnemo od prve minute i da napravimo sve da dođemo do nova tri boda koji su nam jedini cilj.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati sugrađanin Hrvoje Radić te Goran Perica i Dario Kulušić iz Šibenika dok su za VAR zaduženi Dario Bel i Marjan Tomas iz Osijeka. Delegat susreta je Dario Mrzljak (Draganići), suce će nadgledati Bruno Marić (Daruvar), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Vlado Dominić.