Dinamo s lakoćom nadvisio Slaven Belupa (VIDEO)

Dinamo se nakon trijumfa protiv West Hama pobjedama vratio i u HT Prvoj ligi. U 19. kolu na Maksimiru su bili bolji od Slaven Belupa rezultatom 3:0 (3:0). Mrežu domaćih u uvodnom dijelu susreta načeo je Komnen Andrić, a potom je dvostruki strijelac bio Mislav Oršić.

Bila je to deseta pobjeda Plavih u aktualnoj prvenstvenoj sezoni kojom su se uz odigranu utakmicu manje na trećem mjestu ljestvice bodovno izjednačili s Hajdukom.

Špikić je u 4. minuti nakon prodora po lijevoj strani povratnom loptom pronašao Oršića, ali on nije uspio dobro primiti loptu i opasnije zaprijetiti golu gostiju.

Dinamo je u vodstvo došao u 13. minuti kada je Ristovski s desne strane ubacio za Andrića, a on se prikrao kraj Božića te je s deset metara glavom matirao Sušaka.

Samo šest minuta kasnije domaćini su povećali prednost. U strijelce se upisao Oršić koji je nakon duplog pasa s Ademijem pucao s ruba kaznenog prostora, vratar Sušak je dirao loptu, no nije uspio spriječiti da ona uđe u gol.

Oršić do drugog gola na utakmici dolazi u 25. minuti kada su akciju po desnoj strani odigrali Mišić i Ristovski, a potonji povratnom loptom upisuje asistenciju iz koje Oršić s pet metara uz pomoć stative šalje loptu iza leđa Sušaka.

Ristovski je u akciji i u 34. minuti kada je probio po desnoj strani nakon čega je ubacio za Ademija, no kapetan Plavih na vrhu peterca nije dobro glavom zahvatio loptu.

U 52. minuti dobro je s dvadesetak metara suprotni kut gađao Ivanušec, a lopta je prošla malo pokraj stative. Isti igrač je u šansi bio i u 57. minuti, no u posljednji trenutak njegov pokušaj je blokirao Božić.

Jurić je u 66. minuti dobro gurnuo loptu za Bulata, a njegov udarac s desetak metara iskosa prolazi pokraj gola.

Gosti su blizu gola bili u 76. minuti kada je Laušić odbijenu loptu te je s vrha šesnaesterca snažnim udarcem zatresao prečku.

Četiri minute kasnije nakon solo prodora po lijevoj strani u prilici se našao Zapata, ali njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Šutalo.

Novi izvrstan pokušaj Laušića sa slične pozicije uslijedio je u 83. minuti, a ovaj put još izvrsnom paradom Livaković hvata loptu koja je išla u njegov gornji lijevi kut.

U posljednjim trenucima susreta nakon ubačaja iz kuta u šansi se našao i Laurtisen, no sa sedam metara je pucao pored gola.

Hajduk – Osijek 19.12. 17:30h

U posljednjoj utakmici programa 19. kola HT Prve lige trenutno četvrtoplasirani Dinamo s početkom u 17 sati i 5 minuta na Maksimiru dočekuje trenutno pretposljednji klub prvenstva Slaven Belupo.

Ovosezonski međusobni ligaški okršaji ‘Plavih’ i ‘Farmaceuta’ okončani su bez remija, u prvom kolu koprivnički prvoligaš je senzacionalno slavio 0-2 u Zagrebu, dok je u 10. na Ivan Kušek Apaš stadionu bio uvjerljiv s 1-4.

Domaćini u današnji dvoboj ulaze nakon 0-1 slavlja nad West Hamom u Londonu i osiugranja prolaska u sljedeću fazu nadmetanja u Europskoj ligi. Prethodno tom velikom uspjehu Dinamo je nanizao poraze od Rijeke u kupu i Hajduka u prvenstvu, što je bio povod ostavci Damira Krznara, pa su tako slavlja nad danas Slavenom i Istrom u posljednjem kolu pred zimsku pauzu nužnost da bi klub iz Maksimira i prvenstvo etiketirao barem dobro odrađenim.

Gosti su pak u posljednjem kolu u vrlo bitnoj utakmici svladali Istru u gostima (1-2), a prethodno uz dobru predstavu poslije jedanaesteraca ispali od Osijeka u četvrtfinalu kupa. Općenito se pod vodstvom Zorana Zekića momčad Slavena ‘digla’ te nikome ne predstavlja jednostavan posao, te uz slavlja nad Hajdukom (3-2) i Dragovoljecem (1-2) te uz remi sa Šibenikom (1-1), pod Zekićem poraze bilježe ‘samo’ od gornjeg doma ljestvice (Lokomotiva 3-0, Osijek 0-2, Gorica 1-2, Rijeka 1-2).

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). VAR i AVAR suci su Splićani Duje Strukan i Hrvoje Radić, dok je za četvrtog suca određen Igor Pajač (Zelina). Delegat utakmice je Tihomir Čalić (Marčana), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović iz Valpova.