Dinamo s osam pogodaka u mreži Šubarića ispratio ‘Crne’ s Maksimira (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 11. kola HT Prve lige Dinamo je rezultatom 8-0 (2-0) svladao Hrvatski dragovoljac i tako fantastičnom pobjedom stigao do sedmog ligaškog slavlja u sezoni i 22 osvojena boda.

Strijelci za ‘ubojito’ učinkovitu momčad Damira Krznara (10 udaraca u okvir osam pogodaka) bili su redom, Josip Mišić u 22., Luka Menalo u 45.+2, Luka Ivanušec u 50., Dario Špikić u 59., ponovno Menalo u 65., Komnen Andrić u 69., te u završnici Marko Bulat i imenjak mu Tolić u 82. i 93. minuti susreta.

Uvodno su ‘Plavi’ očekivano dominirali posjedom, ali dobro defanzivno postavljeni gosti bez većih su problema odolijevali pokušajima dolaska domaćina u posljednju trećinu. Prvu konkretniju prijetnju vidjeli smo iz prekida u 10. minuti kada je Oršić po sredini sa sedamnaest metara loptu poslao malo iznad okvira Šubarićevih vrata.

‘Crni’ su svoj prvi konkretniji dolazak u posljednju trećinu imali u 17. minuti kada je u završnici Majstorović s desne strane napada kvalitetno ubacio u sredinu gdje je na jedanaest metara nakratko usamljen ostao Štrkalj, koji je loptu loše zahvatio glavom i samo proslijedio lijevo gdje su domaći braniči uspješno otklonili potencijalnu opasnost po svoja vrata.

Krznarova momčad do rezultatske je prednosti stigla u 22. minuti prekrasnim pogotkom Mišića iz slobodnog udarca, 27-godišnji veznjak je po sredini s dvadeset metara precizno poslao loptu u desni kut pod gredu za 1-0 Dinama i svoj prvi ligaški pogodak u sezoni, ukupno jubilarni deseti u 143. Prva HNL nastupu.

Odličan posao odradio je Menalo u 32. minuti donijevšli loptu s desne strane napada skroz lijevo do Oršića koji igra povratno u sredinu za Ivanušeca poslije čijeg udarca s trinaest metara lopta odlazi pristojno pored suprotne vratnice. Samo minutu poslije ponovno prijete domaćini. Ivanušec je s Čopom na lijevoj strani napada odigrao dupli pas te u završnici uputio prizemni udarac s četrnaest metara, bilo je to ipak neprecizno za dobro postavljenog Šubarića.

Nakon ‘totalnog zatišja’ koje je uslijedilo, u samoj završnici poluvremena svjedočili smo uzbuđenjima na obje strane. Prvo su gosti u 45. minuti dvaput bili vrlo blizu izjednačenja, ali odličnim je reakcijama mrežu netaknutom zadržao Livaković koji je prvo obranio lukav udarac Štrkalja glavom s četrnaest metara, a zatim u nastavku i snažan pokušaj Mamića lijevo iskosa sa sedam metara u gornji bliži kut!

Nedugo nakon samog isteka minute sudačke nadoknade Dinamo je poslije kvalitetnog kretanja Ivanušeca i otvaranja Moharramija u sredini stigao do povećanja rezultatske prednosti zahvaljujući preciznom udarcu Menala, koji je glavom na ubačaj Iranca s desnog ruba peterca loptu poslao u sam donji lijevi kut za 2-0 i svoj ligaški prvijenac u 18. nastupu za ‘Plave’.

U nastavku su prvi dobru situaciju imali gosti i to već u 47. minuti kada je na ubačaj Mamića prostor za udarac glavom pronašao Vulikić, ali bilo je to nedovoljno snažno i precizno za sigurnog Livakovića.

Treći pogodak Dinama na susretu uslijedio je u 50. minuti poslije lošeg gostujućeg pokušaja izlaska iz pritiska, u raspletu gužve loptu je Vulikić kratko odbio do Ivanušeca koji prekrasno iz voleja s osamnaest metara pogađa donji lijevi kut za 3-0 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 22. u 140. Prva HNL nastupu.

Požrtvovni Menalo si je u 58. minuti oduzimanjem lopte i lijepim prodorom uz sami lijevi rub terena kreirao dobru situaciju za udarac, ali je u konačnici ipak loše zahvatio loptu i s dvanaest metara ju poslao pristojno pored suprotne vratnice.

Samo minutu poslije Dinamo je stigao i do četvrtog pogotka. Špikić je dobio loptu lijevo na postavljenu obranu, zavukao se kvalitetno prema sredini i savršeno preciznim udarcem sa sedamnaest metara pogodio donji desni kut nemoćnog Šubarića za 4-0 i svoj prvijenac u dresu ‘Plavih’.

Nakon ovog raspleta uslijedio je potpuni raspad ‘Crnih’, koji su do kraja susreta primili još tri pogotka. Za 5-0 strijelac je u 65. minuti na dodavanje Leovca bio Menalo, koji je lijevo iskosa na desetak metara u ‘moru’ obrambenih igrača ostao nečuvan i mirno pogodio suprotni donji kut.

Vrlo aktivni Menalo četiri minute poslije bio je asistent Andriću za šesti pogodak Dinama. Prekrasno je krilni napadač domaćih s lijevog ruba šesnaesterca ubacio u sredinu za srpskog napadača koji je atraktivnim potezom loptu s ruba peterca proslijedio pod gredu za svoj ligaški prvijenac u ovoj sezoni.

Poslije kratke akcije u 82. minuti nakon ubačaja iz kuta sretno je 7-0 postavio Bulat, nakon čijeg je ubačaja s lijeve strane napada lopta prošla pored svih igrača te od travnjaka ušla u mrežu.

Konačnih 8-0 prekrasnim je potezom postavio Tolić u trećoj minuti sudačke nadoknade. Driblingom se veznjak ‘Plavih’ riješio čuvara Mamića te iskosa desno sa sedam metara prekrasno lijevicom pogodio gornji suprotni kut za svoj ovosezonski ligaški prvijenac, ukupno 16. Prva HNL pogodak u 56. nastupu. Nakon ‘HNL klasično vječne VAR provjere’ pogodak i kraj susreta su potvrđeni.

U sljedećem kolu Dinamo će biti gost na Rujevici kod Rijeke, dok Hrvatski dragovoljac čeka ‘stadionski derbi’ s Lokomotivom u Kranjčevićevoj.

U prvom susretu nedjeljnog programa 11. kola HT Prve lige snage će od 17 sati u Maksimiru odmjeriti Dinamo i Hrvatski dragovoljac. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom duelu odigranom u Kranjčevićevoj slavili su Plavi rezultatom 1:4.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Franjića, Jurića i Perića dok su gosti iz iztog razloga bez Veljače, a Bagadur je kartoniran.

Trener Dinama Damir Krznar je u najavi utakmice rekao: “Glavna je zadaća vratiti fokus na prvenstvo. Čeka nas Hrvatski dragovoljac, ali sigurno ne onakav kakvog smo sreli na početku sezone. U zadnjim dvjema, trima utakmicama s novim trenerom i s nekoliko novih igrača iznimno su popravili sve faze igre i sigurno je da nas ne očekuje lagan zadatak. Morat ćemo pristupiti vrlo ozbiljno, trkački biti raspoloženi kao u zadnjim dvjema utakmicama i tek onda imamo pravo nadati se dobrom rezultatu. Ponovno ističem, moramo biti iznimno oprezni i ozbiljni.”

Strateg Crnih Davor Mladina je dodao: “Jasno je da je Dinamo apsolutni favorit, dovoljno je bilo pogledati kako je naš današnji suparnik izgledao na gostovanju kod Genka. no, koliko god da je Dinamo jak, nama nitko ne brani da se predstavimo u najboljem mogućem svijetlu. U svakoj utakmici se može iznenaditi, pa i najvećeg mogućeg favorita. to je jedino ispravno razmišljanje, a samo gostovanje na Maksimiru trebalo bi za sve igrače biti poseban motiv.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će pomagati Marjan Tomas (Osijek), Ivan Janić (Ilok) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Dario Kulušić (Šibenik) i Alen Jakšić (Solin). Delegat susreta je Martin Šarić (Vrbovec), a kontrolor suđenja Dragutin Karlo Poljak (Zagreb) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Miroslav Marković.