Dinamo s pet golova ispratio Istru 1961 iz Maksimira (VIDEO)

Dinamo je zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mariju Gavranoviću te golovima Kristijana Jakića, Mislava Oršića i Marka Tolića na Maksimiru slavio protiv Istre 1961 rezultatom 5:0 (2:0).

The Ultimate Managed Hosting Platform

Plavi su tako došli do osme prvenstvene pobjede u deset odigranih utakmica kojom su prednost pred Osijekom na vrhu ljestvice povećali na šest bodova.

Dinamo do vodstva dolazi već u 6. minuti. Veliku pogrešku u dodavanju Paeza iskoristio je Gavranović koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Jurica. Najbolji strijelac lige je tako došao do svog već osmog zgoditka u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 14. minuti Oršić je ponovno u akciji kada trese vratnicu, no potom se oglasio i pomoćni sudac koji je signalizirao zaleđe.

Oršić je u 20. minuti blagim udarcem koji lako brani Juric završio kontru domaćih. Isti ishod bio je i sedam minuta kasnije kada je snažnije pucao s dvadesetak metara.

U 33. minuti Sane na jednoj i Kastrati na drugoj strani nisu dobrim dodavanjima okončali obećavajuće situacije, u oba slučaja prvi do lopte stižu vratari umjesto njihovih suigrača.

Gavranović je blizu gola bio i u 36. minuti kada se prvo oslobodio dva suparnička igrača, a potom je s dvadesetak metara pucao malo pored vratnice.

Istra je prvu priliku kreirala u 41. minuti kada Gržan dobrim ubačajem s desne strane pronalazi usamljenog Guzinu koji iz odlične pozicije sa šest metara glavom puca malo iznad grede.

U posljednjim trenucima prvog dijela Dinamo je povećao prednost. Fantastično je sa 17 metara iz poluvoleja suprotne rašlje pogodio Kristijan Jakić koji je tako došao do prvijenca u plavom dresu.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je Zeleno-žutima. Guzina se ovaj put u 53. minuti našao u ulozi asistenta, a glavom je sa šest metara loptu malo pokraj stative poslao Gržan.

Dvije minute kasnije dobra kombinacija Guzine i Vuka završila je udarcem potonjeg, ali Zagorac se iskazao obranom.

Dinamo je uzvratio u 58. minuti kada je Kastrati uposlio Tolića, a njegov udarac brani pravovremeni Juric.

Istra je u 60. minuti tražila kazneni udarac nakon pada Halilovića u duelu s Lauritsenom u šesnaestercu domaćih, no Zebec i VAR nisu se oglasili.

Minutu kasnije brza akcija domaćih završila je snažnim udarcem Tolića s ruba kaznenog prostora koji je odsjeo na gredi. Nedugo potom uslijedio je i centaršut Kastrati koji je pronašao Oršića, ali napadač Plavih glavom puca malo iznad prečke.

Nakon ubačaja iz kuta u 73. minuti loše je reagirao Juric, ali njegovu pogrešku nije uspio iskoristiti Gavranović.

Najbolji strijelac lige do devetog gola u prvenstvenoj sezoni ipak dolazi u 75. minuti kada ga je uposlio Jakić, a on u situaciji 1 na 1 lobom matira vratara Istre.

Samo minutu kasnije Dinamo je povećao prednost. Ovaj put je u ulozi asistenta Kastrati, a mrežu Zeleno-žutih trese Oršić.

Konačni rezultat je u 87. minuti još jednim odličnim golom postavio Marko Tolić. Ofenzivac Plavih se odlučio na udarac s ruba kaznenog prostora kojim je pogodio suprotne rašlje.

Obzirom na gustu maglu koja se spustila na Maksimir sudac Zebec je utakmicu produžio samo jednu minutu.

U posljednjoj ovotjednoj utakmici 11. kola Rijeka od 17:05 na Rujevici dočekuje Lokomotivu dok je sraz Gorice i Slave Belupa odgođen zbog zaraze koronavirusom u redovima Farmaceuta.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola HT Prve lige Dinamo od 15 sati u Maksimiru dočekuje Istru 1961. U prvoj međusobnoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici Plavi su na Aldo Drosini pogotkom u završnici susreta slavili rezultatom 0:1.

Domaćini ni danas zbog zaraze koronavirusom ne mogu računati na nekolicinu igrača poput Livakovića, Ivanušeca, Petkovića, Stojanovića i Perića (ozljeda) te trenera Mamića dok su gosti zbog kartone bez Sergija, a problema s ozljedama imaju Majkić i Hujber.

Pomoćni trener Dinama Alen Peternac je najavi rekao: “Stanje u momčadi je bolje nego prije dva dana, vraćaju nam se neki igrači, tako da ćemo imati veću širinu nego protiv Austrijanaca. Svi dečki maksimalno su motivirani, s velikom voljom i jakom željom očekujemo utakmicu s Puljanima.”

Strateg Zeleno-žutih Fausto Budicin je pak izjavio: “Što se nas tiče, mislim da ćemo dočekati spremni utakmicu protiv Dinama. Pripremali smo se dobro cijeli tjedan. Znamo da nas očekuje protivnik koji je favorit protiv bilo koje ekipe u HNL-u i znamo da će biti maksimalno motivirani i da si neće dozvoliti nikakvo iznenađenje. Mi shvaćamo ovu utakmicu kao priliku za napredak, priliku za dokazivanje i priliku da dokažemo da možemo igrati kvalitetan nogomet.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će pomagati Nikola Kečkiš (Virovitica), Marko Stolnik (Varaždin) i Ivana Martinčić (Koprivnica). U VAR sobi će biti Ivan Bebek (Rijeka) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat dvoboja je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).