Dinamo se na pogon Mislava Oršića rutinski obračunao s Istrom (VIDEO)

U prvom susretu 31. kola HT Prve lige Dinamo je na Maksimiru rutinski slavio protiv Istre 1961 rezultatom 3:0 (2:0). Junak pobjede je bio Mislav Oršić koji je zabio prva dva gola, a potom je nakon njegovog udarca i obrane Lučića konačan rezultat postavio Mahir Emreli.

Plavi su s 20. ovosezonskom prvenstvenom pobjedom učvrstili vodeću poziciju na ljestvici obzirom da sad prvom pratitelju Osijeku bježe pet bodova dok je Istra produbila svoju rezultatsku krizu obzirom da za pobjedu ne zna već deset susreta u nizu odnosno od konca siječnja ove godine.

Dinamo je u vodstvo došao već u 8. minuti susreta pogotkom Mislava Oršića. On je iskoristio odbijenu loptu nakon što je Lučić obranio pokušaj Ademija te je sa sedam metara poslao loptu u gol gostiju. Kapetan Plavih se u prilici našao nakon što je presjekao katastrofalno dodavanje mladog stopera Maura Perkovića prema vlastitom vrataru.

Novu šansu smo čekali do 23. minute kada su zaprijetili gosti. Poslije ubačaja Belje sa sedam metara iskosa je iz prve pucao Mišković, a lopta je prošla paralelno uz gol liniju tako da nije bilo potrebe za intervencijom Livakovića.

Dinamo je blizu gola bio i u 41. minuti kada je Oršić ostavio loptu za Emrelija koji je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, a Lučić je upisao odličnu obranu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dinamo je povećao prednost, a ponovno se u strijelce upisao Mislav Oršić koji je tako došao do svog 12. ovosezonskog prvenstvenog gola. Najbolji strijelac Plavih je poentirao sa sedam metara nakon asistencije Ademija kojeg je pak nakon prodora po desnoj strani uposlio Špikić.

Beljo je u 50. minuti donio loptu do Blagojevića koji je pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala iznad grede.

U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka Dinamo je došao do novog pogotka. Loptu je u mrežu poslao Emreli koji je bio najbrži na odbijenoj lopti nakon što je Lučić obranio udarac Oršića. Za azerbajdžanskog reprezentativca to je bilo drugo kolo u nizu da se upisao u strijelce.

U 63. minuti susreta u igru je ušao Luka Ivanušec koji se tako vratio nakon dugotrajnog izbivanje tijekom kojeg mu je obavljen i operativni zahvat na trbušnom zidu.

Oršić je u akciji i u 75. minuti kada je odlično ubacio za natrčalog Gojaka, no on glavom sa šest metara šalje loptu pored stative.

Gojak je u odličnoj šansi bio i u 84. minuti kada ga je okomitim dodavanjem izvrsno proigrao Ivanušec, no s ruba kaznenog prostora je loptu poslao malo pokraj vratnice.

Baturina je dobro pucao u 92. minuti s ruba šesnaesterca, ali Lučić uz male poteškoće odbija loptu u korner. Bila je to posljednja uzbudljiva situacija na utakmici.

Kolo se nastavlja od 20:05 kada na Poljudu počinje dvoboj Hajduka i Gorice.

U prvom susretu 31. kola HT Prve lige vodeći Dinamo od 18 sati na Maksimiru dočekuje Istru 1961 koja za pobjedu ne zna već devet uzastopnih kola. U njihova tri prethodna ovosezonska sraza Plavi su upisali dvije pobjede na Aldo Drosini (0:2 i 1:2) dok je prvi ogled odigran u Zagrebu završio rezultatom 1:1.

Dinamo će danas biti lišen podrške Bad Blue Boysa koji su najavili bojkot utakmice obzirom da se ista igra na Veliki petak, dan kada se kršćani prisjećaju muke i smrti Isusa Krista.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Andrića dok su Perić, Štefulj, Bulat i Menalo ozlijeđeni, a u kadru je ponovno Ivanušec koji je na putu potpunog oporavka nakon operacije trbušnog zida. Gosti za pak u glavni grad doputovali bez Lisice, Marina i Rafe Navarra koji imaju problema s povredama te suspendiranog Galilee.

Trener Plavih Željko Kopić je u najavi dvoboja rekao: “Nama je doista fokus na prvu sljedeću utakmicu, dakle na Istru 1961. O Hajduku ćemo razmišljati tek nakon toga. Rijeku smo analizirali, arhivirali i okrenuli se Istri. Kompletna naša koncentracija usmjerena je na tu utakmicu.”

Njegov kolega Gonzalo Garcija je dodao: “Čeka nas utakmica protiv kvalitetne momčadi na dobrom terenu. Smatram da smo toj ekipi i na prošlim utakmicama dobro parirali, a nadam se da ćemo tako i sutra.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenika kojem će pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Goran Perica (Šibenik) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) dok su za VAR zaduženi Zdenko Lovrić (Đakovo) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), kontrolor suđenja (Draženko Kovačić (Križevci), a časnik za sigurnost HNS-a Vlado Dominić.