Dinamo se oprostio od Lige prvaka

Hrvatski prvak Dinamo nije uspio izboriti plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Plavi su u uzvratnom susretu play-offa pred 8.015 gledatelja u Maksimiru odigrali bez pogodaka protiv Sheriffa.

Moldavski prvak je tako s ukupnih 0:3 ostvario prvi povijesni plasman u najprestižnije klupsko nogometno natjecanje te su ujedno postali prvi moldavski klub kojem je to uspjelo.

Izabranici Damira Krznara su u večerašnjem dvoboju imali terensku incijativu, no na koncu nisu pronašli put do gola vrlo dobrog Athanasiadisa. Dinamov put se nastavlja u grupnoj fazi Europske lige, a suparnike u skupini saznat će u petak u Istanbulu gdje je od 13:30 na rasporedu ždrijeb.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su u 4. minuti mogli doći do pogotka. Luvannor je odlično uposlio Thilla koji je pobjegao obrani Dinama te je s osam metara iskosa pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u gol-aut.

Dinamo je uzvratio dvije minute kasnije kada je ubačaj Moharramija pronašao Petkovića čiji je udarac glavom s 15 metara išao pod samu gredu, no vratar Athanasiadis je paradom odbija u korner. U 8. minuti Majer je dobro proigrao Čopa, ali obrana Sheriffa u posljednji trenutak uspijeva otkloniti opasnost.

Dobru priliku je u 11. minuti propustio Ivanušec kojem je povratnim dodavanjem šansu pripremio Čop, no njegov prizemni udarac s 15 metara pogađa ravno u golmana Sheriffa.

Raspoloženi Petković je u 16. minuti uposlio Čopa, a njegov pokušaj s desetak metara uz gol-aut liniju završava još jednom obranom Athanasiadisa.

U 30. minuti ubačaj Oršića s lijeve strane zamalo je vlastitu mrežu nespretno skrenuo Cristiano, ali lopta je prošla iznad grede. Nakon ubačaja iz kuta pucao je Mišić, no nije bilo opasnosti po gol Sheriffa.

Majer je u 43. minuti iz kornera pronašao Petkovića koji nije dobro zahvatio loptu glavom tako da je ona prošla visoko od gola gostiju.

Dinamo je nastavio terensku inicijativu i početkom drugog poluvremena. Oršić je u 53. minuti odlično pucao s dvadesetak metara, a Athanasiadis izvrsnom paradom vršcima prstiju odbija loptu u korner.

Majer je u 61. minuti proigrao Petkovića koji se na 15 metara pored dva igrača Sheriffa izborio za udarac, ali nije bio dovoljno precizan i lopta je otišla pored stative.

Tri minute kasnije udarac je iz daljine okušao Ristovski kojeg Athanasiadis uz poteškoće ipak uspijeva svladati.

Dinamo je mrežu Sheriffa zatresao u 76. minuti kada je Oršić nakon ubačaja Ristovskog uz pomoć stative poslao loptu u gol, no on nije priznat obzirom da se napadač Plavih tom prilikom nalazio u zaleđu.

Priliku je u 87. minuti imao Petković nakon dodavanja Majera, no njegov udarac iz prve s desetak metara još jednom odličnom reakcijom brani Athanasiadis.

Sheriff je u 92. minuti odigrao kontru preko Traorea koji se pored Ivanušeca izborio za udarac u prvi kut, no Livaković paradom odbija loptu u korner. Nakon njega priliku za udarac iz daljine je dobio i Radeljić koji nije bio dovoljno precizan. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka na rasporedu je u četvrtak od 18 sati u Istanbulu, a Sheriff će u njemu biti u četvrtoj jakosnoj skupini.