Dinamo se pobjedom nad Lokomotivom na vrhu ljestvice izjednačio s Osijekom (VIDEO)

Dinamo je u 19. kolu HT Prve lige golovima Marija Gavranovića i Iyayija Atiemwena na maglovitom Maksimiru svladao Lokomotivu rezultatom 2:0 (1:0).

Plavi su se tako na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s Osijekom koji je ranije danas u Gradskom vrtu uvjerljivo slavio protiv Slaven Belupa.

Dinamo do vodstva dolazi u ranoj fazi utakmice. Strijelac je u 9. minuti bio Mario Gavranović koji je nakon asistencije Majera pored neodlučne obrane Lokomotive sa 17 metara pogodio donju lijevi kut Santinijeva gola. Švicarskom reprezentativcu to je bio 12. prvenstveni pogodak kojim se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Kristijanom Lovrićem.

Plavi su u 19. i 27. minuti zaprijetili nakon ubačaja iz kornera, ali udarci Theophilea i Lauritsena prolaze malo pokraj okvira vrata.

U 34. minuti Malikji je startao na Ademija, a sudac Vidulin tom prilikom nije pokazao makedonskom beku drugi žuti karton.

Početkom drugog poluvremena u dobroj situaciji se našao Ademi, ali je s ruba kaznenog prostora pucao iznad gola.

Dinamo je povećao prednost u 64. minuti i to preko Atiemwena koji je netom prije ušao u igru. Akciju je pokrenuo Stojanović koji je uposlio Gavranovića čiji udarac brani Santini, ali na odbijenu loptu natrčava nigerijski napadač i šalje ju u mrežu.

Minutu kasnije opet je u proboju Stojanović čiji ubačaj Santini odbija na nogu Gavranovića, ali njegov udarac ne pogađa ovir gola.

Lokomotiva je udarac prema golu Dinama uputila u 83. minuti kada je sa 17 metara pucao Kallaku, no to je bio lagan zadatak za vratara Livakovića.

Plavi su tako naposljetku očekivano došli do 13. ovosezonske pobjede u Prvoj HNL kojom su nastavili trku s Osijekom.

Devetnaesto kolo nastavlja se sutra kada su na rasporedu tri utakmice u kojima se susreću Varaždin – Gorica, Rijeka – Šibenik i Hajduk – Istra 1961.

U sklopu 19. kola HT Prve lige od 18:05 na Maksimiru počinje predstava Dinama i Lokomotive. Njihov prošli dvoboj odigran u Kranjčevićevoj je završio bez pobjednika (1:1) dok su Plavi u prvom kolu sezone uvjerljivo slavili rezultatom 6:0.

Domaćini su danas zbog ozljede lišeni usluga Moharramija dok su gosti iz istog razloga bez Tucija, Mersinaja, Aliyjua, Budimira, Jelavića i Brezine.

Trener Dinama Zoran Mamić je u najavi dvoboja rekao: “Istina je da smo je na otvaranju sezone uvjerljivo pobijedili, ali ovo je nova utakmica, novi dan. Neće nas pritom zavarati njihovo trenutačno mjesto na ljestvici jer dobro znamo da nas čeka težak suparnik, a pobjeda u Splitu im je, k tome, donijela i dodatno samopouzdanje. Na nama je da ispravimo neke segmente igre, posebice koncentraciju u obrani na otvaranju jer smo ponovno prvi primili gol i opet bili u situaciji da smo morali stizati rezultatski zaostatak. Ali, za obranu odgovara cijela momčad, svi moramo biti kompaktni.”

Njegov kolega na suprotnoj klupi Jerko Leko je dodao: “Dolazi utakmica s Dinamom. Neće biti lako. Dinamo je u zadnjoj utakmici izgubio od Šibenika i sigurno da će biti motivirani, i to će im biti opomena da nema opuštanja. Vjerujem da ćemo mi biti opet kompaktni, spremni i organizirani. Očekujem dobru utakmicu, vidjeti ćemo da li će nam ona i donijeti bodove.”

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će pomagati Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka) i Marko Linić (Dražice) dok su za VAR zaduženi Goran Gabrilo (Split) i Ivica Modrić (Zagreb). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor suđenja Miroslav Vitković (Velika Gorica).