Dinamo se s lakoćom obračunao s Varaždinom (VIDEO)

U 25. kolu HT Prve lige Dinamo je na gostovanju u Varaždinu došao do 18. prvenstvene pobjede. Plavi su u dominantoj predstavi golovima Atiemwena, Mišića, Gavranovića i dvostrukog strijelca Oršića s uvjerljivih 0:5 (0:3) svladali domaćina koji ni u jednom trenutku nije uspio parirati raspoloženim dinamovcima.

Izabranici Zorana Mamića su tako na vrhu ljestvice povećali prednost pred Osijekom na pet bodova razlike dok su igrači Zorana Kastela na pretposljednjem mjestu te su dva boda udaljeni od Lokomotive koja je na dnu ljestvice.

Dinamo do prednosti dolazi već u 7. minuti iz prve konkretnije situacije koju su kreirali pred golom domaćima. Velik dio posla obavio je Oršić koji je odnio loptu u duelu sa Stolnikom, ona potom dolazi do Atiemwena koji je preciznim udarcam sa 16 metara šalje iza leđa Zelenike.

Tri minute kasnije dupli pas su odigrali Majer i Gavranović nakon kojeg je desetka Plavih izbila u situaciju 1 na 1 sa Zelenikom, no vratar Varaždina izlazi kao pobjednik iz tog duela.

Gavranović se u 13. minuti našao u dobroj situaciji nakon pogreške domaće obrane, no otišao je previše prema gol liniji te nije uspio uputiti udarac prema golu Varaždina.

Samo minutu kasnije nova šansa za Gavranovića nakon što ga je uposlio Oršić, ali s ruba kaznenog prostora puca pored stative.

Gosti su povećali prednost u 16. minuti kada je Majer asistirao za Mišića, a on s 15 metara plasiranim udarcem šalje loptu uz suprotnu stativu.

Lopta je treći put u mreži Varaždina završila u 24. minuti kada su Majer i Oršić kreirali situaciju za Gavranovića kojem nije bilo teško s pet metara poslati loptu pod gredu za svoj već 14. ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Majer je u 31. minuti pokušao prevariti Zeleniku iz slobodnog udarca, no vratar domaćih se ovog puta nije dao iznenaditi.

Nakon ubačaja Postonjskog iz kornera u 33. minuti došlo je do gužve u šesnaestercu domaćih, ali igrači Varaždina nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu. U istoj minutu priliku da uputi prvi udarac prema Livakoviću imao je Boban, no šalje loptu pored okvira gola.

Dobru akciju Dinama u 42. minuti udarcem je nakon asistencije Stojanovića okončao Majer, ali njegov pokušaj s pet metara brani Zelenika. U istoj minuti bilježimo i novi udarac Atiemwena sa 17 metara, ali ovaj put nije pogodio okvir gola.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Gavranović se oslobodio svog čuvara te je povratnom loptom poslužio Kastratija, a on iz dobre pozicije šalje loptu pored vratnice.

U 54. minuti se u strijelce mogao upisati i Oršić, no obranom se iskazao Zelenika koji je odbio loptu u korner. Plavi su brzo izveli udarac iz kuta nakon kojeg je s petnaestak metara iskosa ponovno pucao Oršić, ali ovaj put se zatresla suprotna stativa.

Zelenika se iskazao i u 62. minuti kada brani udarac Kastratija koji je usamljen gađao s desetak metara iskosa.

Varaždin je pokazao znakove života u 63. minuti kada je s ruba kaznenog prostora malo poviš grede loptu poslao Peco.

Oršić je u prilici i u 68. minuti, no i ovaj put kao pobjednik dvoboja izlazi golman Varaždina. Međutim samo dvije minute kasnije napadač Dinama pronalazi recept za mrežu gostiju. Nakon što mu je asistirao Majer odlučio se sa 17 metara gađati suprotne rašlje, a ovaj put Zelenika nije imao recept za njegov udarac.

Novu asistenciju Majera i novi pogodak Oršića bilježimo u 78. minuti. Ponajbolji nogometaš Plavih je iz peterca matirao Zeleniku nakon što mu je povratnu loptu idealno poslala desetka Dinama. Oršić je tako, kao i suigrač mu Gavranović, danas došao do brojke od 14 golova u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Više su upisali samo Mierez i Lovrić.

U strijelce se u 85. minuti mogao upisati i Hajrović koji s ruba kaznenog prostora puca malo iznad grede.

Samo minutu kasnije nova asistencija Majera kojom je izbacio Gavranovića u situaciji 1 na 1 sa Zelenikom, napadač Dinama je zaobišao vratara Varaždina, ali onda je loptu poslao pored stative. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

U posljednjoj utakmici 25. kola snage će od 17:05 na Šubićevcu odmjeriti Šibenik i Osijek.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 25. kola HT Prve lige Varaždin od 15 sati dočekuje Dinamo. U dva prethodna ovosezonska duela ove dvije momčadi slavili su Plavi koji su na gostovanju bili bolji rezultatom 1:2 dok su u Zagrebu pobijedili s 4:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Benka, Pellumbija i Djoua koji imaju kartone te Horkaša, Novoseleca i Đuraseka koji su ozlijeđeni. Gosti su pak iz istog razloga lišeni usluga Gvardiola, Milića i Moharramija.

Trener Varaždina Zoran Kastel je u najavi utakmice rekao: “Za očekivati je otvorenu utakmicu. Dinamo dolazi poslije europskog susreta s Tottenhamom, a mi smo skoncentrirani na borbu za ostanak. Koliko su njima važni bodovi, toliko su i nama, tako da moramo probati svaku utakmicu ići na pobjedu pa tako i ovu.”

Njegov kolega na klupi Dinama Zoran Mamić je izjavio: “Utakmica s Varaždinom nam je od najveće moguće važnosti. Važnija i od Tottenhama jer je HNL platforma koja nam omogućuje utakmice protiv Tottenhama i zato moramo biti pravi. Varaždin je stvarao puno nereda Hajduku, Rijeci i Osijeku. Imaju razigranu ekipu i ne igraju primarno defenzivni nogomet. Jako su dobri u tranziciji, imaju dobre pojedince i mogu biti opasni. Ako nisi angažiran jednako kao Varaždin, možeš imati problema.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Ivana Martinčić (Koprivnica) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Robi Kezele (Rijeka). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), a suce će kontrolirati Branko Bajić (Split).