Dinamo slavio na Maksimiru protiv Benfice (VIDEO)

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige Dinamo je na Maksimiru zasluženo slavio protiv Benfice, te tako ostvario prednost pred uzvrat za sedam dana.

Momčad Nenada Bjelice koji danas nije mogao biti pored terena uz svoju momčad slavila je s minimalnih 1:0 te je tako stigla do velike prednosti pred uzvrat za sedam dana. Benfica je utakmicu otvorila šansom, no to je bila i jedina njihova prilika u prvom dijelu. U sjajnoj situaciji našao se lijevi bek Grimaldo, no Livaković brani njegov udarac. Četiri minute kasnije Dinamo je zaprijetio preko Oršića koji je povukao po lijevoj strani i pucao, no otišlo je pored gola. U 19. minuti dobar udarac Olma, no to brani Vlachodimos.

U 29. minuti Kadzior je iz slobodnog udarca pucao pod prečku, no još jednu intervenciju bilježi vratar Benfice. U 36. minuti, na samom rubu kaznenog prostoru Ruben Dias srušio je Olma, a sudac Oliver pokazao je na bijelu točku.

Kazneni udarac izveo je Bruno Petković, pucao je po sredini gola i pogodio.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Dinamo je imao još jednu veliku šansu. Petković je sjajno proigrao Gojaka koji izlazi sam na vratara Benfice, ali Vlachodimos sjajno brani.

U drugom poluvremenu bilo je manje šansi. Dinamo nije napadao kao u prvom poluvremenu, Benfica je ponovno bila u posjedu, ali su na protivničkoj polovici bili potpuno bezopasni. Dinamo je zaprijetio u trećoj minuti nastavka preko Oršića koji puca preko gola. Nakon toga, uslijedilo je poluvrijeme bez većih šansi – sve do samog kraja susreta. U 89. minuti Stojanović je s desne strane uposlio Oršića, ovaj iz prve puca preko gola. U sudačkoj nadoknadi još dvije šanse za ‘modre’. Najprije je u posljednji trenutak Ferro reagirao ispred Gavranovića, a onda nakon kornera Šitum ostaje sam na prvoj stativi, ali puca pored gola.

Dodajmo da je Dinamo za uzvratni susret ostao bez Leovca i Gojaka koji su zaradili žute kartone danas.

Uzvratna utakmica igra se za sedam dana.