Dinamo spretno osvojio Razgrad

Dinamo je ostvario prednost u prvom susretu 3. kola kvalifikacija Lige prvaka. Plavi su u Razgradu protiv bugarskog prvaka Ludogoreca slavili rezultatom 1:2 (1:2).

Izabranici Ante Čačića su nakon već devet minuta igre vodili s dva pogotka prednosti. U strijelce se prvo upisao Dino Perić, a potom je autogol postigao vratar Sergio Padt. Domaćin se u igru vratio golom Bernarda Tekpeteyja koji ide na dušu i Dominiku Livakoviću, ali usprkos boljoj igri u nastavku nije uspio doći do izjednačenja.

Dinamo će tako za tjedan dana u Zagrebu pokušati sačuvati stečenu prednost kako bi se plasirao na korak do grupne faze natjecanja.

Dobru šansu domaćini su imali već u 2. minuti kada je udarac Sotiriou nakon povratnog dodavanja pucao s desetak metara, ali ispred gol liniji je u posljednji trenutak loptu blokirao Lauritsen. Uslijedila je kombinacije iz kornera Ludogoreca u kojoj se ponovno u prilici našao ciparski napadač, no ovaj put nije dobro zahvatio loptu koja je prošla pokraj stative.

Dinamo u vodstvo dolazi u 6. minuti kada je loptu nakon gužve u šesnaestercu uspio primiriti Perić, a potom ju je s desetak metara iz poluvoleja poslao iza leđa Padta.

Samo tri minute kasnije Plavi su stigli do još jednog pogotka. Po lijevoj strani napada kombinirali su Oršić i Ljubičić, a nakon njegovog prizemnog ubačaja loptu je u vlastitu mrežu nespretno skrenuo vratar Ludogoreca Sergio Padt.

Drmić se u 15. minuti nakon proigravanja Ivanušeca s desne strane sjurio prema golu domaćih, no njegov udarac sa šest metara iskosa u vanjski dio mreže skreće Padt. Nogometaši Ludogoreca su tom prilikom tražili zaleđe, ali suci se nisu oglasili.

U 18. minuti su pred golom Dinama dobro kombinirali domaći igrači, no u posljednji trenutak je njihov dupli pas dobrom reakcijom onemogućio Perić.

Ludogorec se u igru vraća u 21. minuti kada je pored Ristovskog loptu s desetak metara iskosa snažnim udarcem u gol Dinama poslao Tekpetey. Pogodak ide i na dušu Livakovića obzirom da ga je primio u svoj prvi kut.

Na isteku 29. minute nakon proigravanja Tekpeteyja u dobroj šansi je bio i Cauly koji je s desetak metara loptu poslao iznad prečke.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rick je pobjegao Mišiću po desnoj strani nakon čega je na prvoj stativi tražio Sotirioua, no ispred njega prvi do lopte dolazi Livaković, a na koncu je loptu u korner izbio Lauritsen.

S početkom drugog poluvremena u igru je ušao hrvatski golman Simon Sluga dok je u svlačionici ostao tragičar Sergio Padt.

Ludogorec je blizu izjednačenja bio u 47. minuti kada je udarac Tekpeteyja s dvadesetak metara koji je išao u donji desni kut Livaković uspio odbiti u stativu te naposljetku i pokupiti loptu. Bila je to još jedna ne baš impresivna reakcija vratara Plavih.

Dinamo se ukazao na travnjaku preko Ljubičića u 56. minuti čiji je udarac s dvadesetak metara prošao pored desne stative Slugina gola. Dvije minute kasnije Oršić je nakon prodora po lijevoj strani povratnim dodavanjem uposlio Ademija, no njegov pokušaj s desetak metara je završio u bloku.

Livaković je dobru intervenciju imao u 67. minuti kada je odlično obranio udarac Sotirioua s desetak metara nakon povratnog dodavanja Tekpeteyja. Samo minutu kasnije isti igrač je pucao glavom s pet metara nakon ubačaja iz kornera te je zatresao gredu.

Nedugo nakon ulaska u igru sa 16 metara iskosa je suprotni kut gađao Menalo, ali mu je nedostajalo preciznosti. U 83. minuti Menalo je pobjegao obrani Ludogoreca, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi preko prečke.

Ludogorec je do izjednačenja bio blizu u 89. minuti kada je sa 17 metara dobro pucao Thiago, a Livaković je pogledom ispratio loptu koja je prošla tik uz njegovu desnu vratnicu. Bila je to njihova posljednja šansa da osiguraju rezultatski egal.

Uzvratni susret Dinama i Ludogoreca igra se za tjedan dana s početkom u 20 sati na stadionu Maksimir u Zagrebu. Pobjednik ovog dvoboja će u play-offu igrati s boljim iz sraza norveškog Bodo/Glimta i litavskog Žalgirisa, a poraženi iz istih susreta će se boriti u play-off fazi Europske lige. I Ludogorec i Dinamo su plasmanom u treće pretkolo Lige prvaka izborili najmanje skupine Konferencijske lige.

U prvom susretu trećeg kola kvalifikacija Lige prvaka od 19:45 u Razgradu bugarski prvak Ludogorec dočekuje Dinama. Izabranici Ante Šimundže su u prethodnim dvobojima bili bolji od irskog Shamrock Roversa i crnogorske Sutjeske dok je hrvatski prvak izbacio Shkupija iz Sjeverne Makedonije.

Dinamo i Ludugorec su snage u Ligi prvaka odmjerili i 2012. godine kada su Plavi na dramatičan način, pogotkom Domagoja Vide u 98. minuti uzvratnog susreta, izborili prolazak dalje. Sučelili su se potom i godinu kasnije u grupnoj fazi Europske lige kada je dvije pobjede zabilježio bugarski predstavnik.

Pobjednik ovog dvoboja će u play-offu sučeliti snage s boljim iz sraza norveškog Bodo/Glimta i litavskog Žalgirisa, a poraženi iz istih susreta će se boriti u play-off fazi Europske lige. I Ludogorec i Dinamo su plasmanom u treće pretkolo Lige prvaka izborili najmanje skupine Konferencijske lige.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Showa te ozlijeđenog Goncalvesa, a gosti su iz istog razloga bez Josipa Šutala, Theophilea, Bulata i Emrelija dok je Gojak izostavljen odlukom trenera.

Strateg Ludogoreca Ante Šimundža je u najavi rekao: “Očekujem vrlo tešku utakmicu. Igramo doma i nadam se da će igrači dati zaista sve od sebe da dođemo do uspjeha. Činjenica je da prva utakmica ne odlučuje ništa, ali pozitivan rezultat iz iste puno bi nam značio pred uzvrat. Slažem se da je Dinamo najteži suparnik s kojim smo se sučelili ove sezone. Oni su jedna od dominantnih sila Balkana s veoma jakim izvedbama u Europi. Imaju vrlo kvalitetnu momčad, poštujemo ih jer znamo s kim imamo posla.”

Njegov kolega na klupi Plavih Ante Čačić je dodao: “Imamo zavidan kadar, za ovu utakmicu imamo dovoljan broj igrača koji sutra mogu napraviti ono što ja priželjkujem, a to je da budemo svoji svih 90 minuta. Očekujem Dinamo koji će tražiti pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Cüneyt Çakır iz Turske kojem će asistirati sunarodnjaci Kerem Ersoy, Alpaslan Dedeş i Yaşar Kemal Uğurlu. Suci će od ove faze imati i pomoć VAR-a, a za njega će večeras biti zaduženi Abdulkadir Bitigen i Mert Güzenge. Zadaću kontrolora suđenja će obavljati Marián Ružbarský iz Slovačke, a posao delegata je pripao Poljaku Mirosławu Ryszki.