Dinamo uvjerljiv protiv Šibenika

U posljednjem susretu 34. kola SuperSport HNL-a rasterećeni Dinamo je s 4:0 (1:0) pred 2.312 gledatelja na Maksimiru bio bolji od Šibenika. Strijelci u uvjerljivoj pobjedi Plavih bili su Bruno Petković, Luka Ivanušec, Martin Baturina i Petar Bočkaj.

Izabranici Igora Bišćana su tako i šestu utakmicu u nizu sačuvali svoju mrežu netaknutom, a u sedam susreta otkada je bivši izbornik mladih Vatrenih na klupi upisali su četiri pobjede i tri remija.

Narančasti su 17. porazom u sezoni dva kola prije kraja prvenstva ostali na posljednjem mjestu ljestvice s dva boda zaostatka za Goricom koja ima i bolji međusobni omjer. Do bodova spasa Šibenčani će pokušati doći u ogledima s Osijekom i Hajdukom dok njihovog konkurenta očekuju okršaji s Varaždinom i Dinamom.

Prvu konkretniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 17. minuti kada se Hiroš izborio za udarac s desetak metara, no njegov pokušaj je blokirao Bulat.

U 23. minuti Špeljak se pored Ristovskog izborio za posjed nakon čega se sjurio prema golu po lijevoj strani, no na koncu je njegovu akciju zaustavio Moharrami.

Nakon ubačaja iz kuta Nevistić nije uspio doći do lopte što je ponudilo priliku za Dolčeka, ali njegov udarac je blokirao Mišić.

Dinamo je u vodstvo došao u 32. minuti kada je Mišić dubinskim proigravanjem asistirao za Petkovića koji je izbjegao zaleđe, a potom je brže došao do lopte od istrčalog Rogića te je glavom zatresao mrežu gostiju za svoj deseti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Ivanušec je u 47. minuti nakon dodavanja Petkovića uputio prizemni udarac s 18 metara koji odlazi pored stative.

Veznjak Dinama je bio precizniji u 54. kada je sa 17 metara šutirao pored Čanađije te je uz pomoć suprotne stative također došao do jubilarnog desetog gola u aktualnoj sezoni HNL-a.

Minutu kasnije već je 3:0 i to nakon što je Ljubičić asistirao Baturini koji preciznim prizemnim udarcem s desetak metara šalje loptu pored Rogića. Bio je to njegov šesti gol u prvenstvenoj sezoni.

Mreža Narančastih trese se i u 68. minuti kada je Baturina izvrsno asistirao za Bočkaja, a on je sa šest metara iskosa matirao golmana gostiju za svoj treći gol u sezoni.

Odličnu šansu Šibenik je imao u 76. kada je Knežević dobro pucao s desetak metara iskosa za još bolju obranu Nevistića. U nastavku akcije je odbijanac u mrežu pokušao pospremiti Čanađija, no iz peterca je pogodio vanjski dio mreže. Veznjak gostiju je tom prilikom tražio kazneni udarac signalizirajući da je Moharrami blokirao loptu rukom, no sudac Titlić i VAR soba iznenađujuće se nisu oglasili.

U 79. minuti je na rubu šesnaesterca prilikom prodora Kneževića lopta u ruku pogodila Josipa Šutala, ali ponovno se sudačka ekipa nije oglasila.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka udarac je uputio Rukavina, no od bloka lopta odlazi pored gola.

Rukavina je u 86. minuti povratnim dodavanjem s lijeve strane pronašao Moharramija, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora završava na gredi.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Skorup je iz skraćenog kornera s lijeve strane ubacio za Mesu koji s vrha peterca glavom šalje loptu malo iznad prečke. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Rijeka – Dinamo 21.5. 19:30h

Dinamo će u posljednjem susretu 34. dionice SuperSport HNL-a od 19:10 na Maksimiru dočekati Šibenik. Dok je domaćin osigurao naslov prvaka gosti se bore za zadržavanje prvoligaškog statusa. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Zagrebu pripao je Plavima rezultatom 3:0 dok smo na Šubićevcu vidjeli slavlje gostiju s 1:2, a potom i pobjede Narančastih u prvenstvu i polufinalu kupa istovjetnim rezultatom.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na B. Šutala i Theophilea dok su gosti bez Perića, Krekovića, Poza, Đire, Vidovića i Čopa.

Trener Dinama Igor Bišćan je u najavi rekao: “Šibenik je stvarno momčad koja je ove godine bila dobra protiv Dinama i ta dva rezultata, koja nisu bila tako davno, najveće su upozorenje i meni i mojoj momčadi. Moramo maksimalno ozbiljno shvatiti utakmicu, na taj način ćemo se pripremiti, tako i pristupiti.”

Strateg Šibenika Damir Čanadi je dodao: “U Maksimiru nam trebaju bodovi, pozitivan rezultat… Znamo da će biti jako, jako teško. Dinamo je najbolja ekipa u Hrvatskoj, ponovno su osvojili titulu. Sami smo se doveli u ovu tešku situaciju. Međutim, i dalje vjerujem kako možemo ostati u ligi. Na tom sportskom nivou sam dosta razgovarao sa svojim igračima tijekom tjedna. Inzistirao sam na tome da ne izgube vjeru u pozitivan ishod sezone.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će asistirati Hrvoje Radić (Split), Vice Vidović (Solin) i Tihomir Pejin (Donji Miholjac) dok će u VAR sobi biti Ivan Matić (Osijek) i Mario Zebec (Cestica). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), suce će kontrolirati Danijel Trampus (Osijek), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Vlado Dominić.

Treneri su na travnjak od prve minute, kako donosi Germanijak, odlučili poslati sljedeće igrače:

Dinamo (4-2-3-1): Nevistić – Moharami, Ristovski, Šutalo, Ljubičić – Mišić, Bulat – Baturina, Petković, Ivanušec – Topić

Šibenik (4-2-3-1): Rogić – Kvržić, Matić, Mesa, Mina – Soldo, Čanađija – Špeljak, Hiroš, Arai – Dolček