Dinamo uvjerljivo slavio protiv Istre 1961

U posljednjoj utakmici 11. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na Maksimiru pred 5.037 gledatelja bio bolji od Istre 1961 rezultatom 3:0 (1:0). Za šestu prvenstvenu pobjedu Plavih u sezoni u strijelce su se upisali Maxime Bernauer, Marko Bulat i Mauro Perković.

Izabranici Sergeja Jakirovića su se tako vratili pobjedama nakon što su vezali poraze od Hajduka i Ballkanija. S nova tri boda su učvrstili treću poziciju na ljestvici te s odigranom utakmicom manje za Hajdukom zaostaju dva, a za vodećom Rijekom tri boda.

Zeleno-žuti su pak četvrto kolo u nizu upisali poraz. U tim utakmicama nisu uspjeli postići zgoditak, a primili su ih devet. Bolji rezultat će tražiti za dva tjedna kada ih u sklopu 12. kola očekuje regionalni derbi s Rijekom u Puli dok će Dinamo gostovati kod Gorice.

Iako je Dinamo od početka utakmice imao terensku inicijativu prvu opasnu situaciju na utakmici kreirali su gosti i to u 12. minuti kada je Valinčić s desne strane oštro ubacio u peterac, a Moharrami je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

Dinamo u vodstvo dolazi u 15. minuti kada je prvijenac u plavom dresu postigao Maxime Bernauer. Nakon ubačaja iz kuta Bulata obrana Istre nije uspjela izbiti loptu koju je na koncu Perić s druge stative spustio za francuskog stopera, a on je snažim udarcem iz voleja sa sedam metara svladao Majkića.

Tri minute kasnije i gosti su zaprijetili iz kornera. Petrusenko je ubacio za Ercega čiji udarac glavom s osam metara brani Zagorac. Uslijedila je kontra Dinama koju je lošim udarcem s 15 metara iskosa okončao Emreli. Isti igrač je u 27. minuti pucao sa skoro trideset metara udaljenosti za sigurnu obranu Majkića.

Nakon asistencije Ademija odličnu šansu je u 32. minuti imao Emreli, ali golman Istre je na vrijeme izašao sa svojih vrata te je obranio njegov pokušaj sa šest metara iskosa.

U posljednjoj minuti prvog dijela Bulat je ciljao s 18 metara, a lopta je odletjela iznad gola. Isti igrač je iz malo veće udaljenosti pucao i u prvoj minuti nadoknade za novu obranu Majkića.

Drugo poluvrijeme je otvoreno prilikom Ademija koji je nakon dubinskog dodavanja Bernauera u 48. minuti s desetak metara iskosa poslao loptu pokraj suprotne stative.

Dinamo je dominaciju u drugom poluvremenu okrunio u 59. minuti kada je gol nakon odlične kombinacije s Emrelijem postigao Bulat. Do svog drugog gola u prvenstvenoj sezoni veznjak Plavih je došao preciznim udarcem sa sedam metara iskosa.

U 67. minuti je 3:0 za Dinamo. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne stative lopta se odbija do Perkovića koji je iz teške pozicije s druge stative uspio uputiti udarac koji završava u golu Istre. Bivši igrač Zeleno-žutih je tako protiv svoje bivše momčadi došao do prvijenca u plavom dresu.

Pokušaj Kaneka u 72. minuti sa šest metara iskosa je u posljednji trenutak u korner uspio odbiti Devetak.

Emreli je u 83. minuti pobjegao obrani Istre te je stigavši do lopte prije Majkića zatresao mrežu gostiju, no zbog zaleđa gol nije priznat. Isti igrač je tri minute kasnije pucao s desetak metara iz okreta, ali ispriječio se blok Valinčića.

Posljednji pokušaj Dinama vidjeli smo u 88. minuti kada je Sučić pronašao Kaneka, a njegov udarac s 15 metara iskosa odlazi malo pokraj suprotne stative.

Hajduk – Osijek 22.10. 18h

Jedanaesto kolo SuperSport HNL-a će od 17:15 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Istra 1961. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran u Puli završio je uvjerljivim slavljem Plavih rezultatom 0:3.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Kačavendu, Stojkovića, Petkovića i Špikića dok su gosti kompletni.

Trener Dinama Sergej Jakirović je utakmicu najavio sljedećim riječima: “Nije nimalo ugodno zato što znamo da Dinamo ne trpi prosječnost, da je naviknuo na pobjede. U petak smo sve otvoreno rekli u razgovoru u svlačionici, a ona je za nas svetinja. Takav sam, pričam direktno, jasno komuniciram stvari i  najbolje je što su igrači također svjesni svoje odgovornosti i gledamo da od nedjelje bude bolje. U nogometu ne možemo vratiti prošlost, možemo samo izvlačiti pouke, a mi ih stvarno imamo iz čega izvući. Najgore je što učimo na svojim greškama. Mi smo ti koji moramo izaći na teren i napraviti sve da pobijedimo.”

Strateg Zeleno-žutih David Catala je izjavio: “Nakon zadnje loše izvedbe i loših rezultata, moramo biti jači nego ikada i pozitivni, to je jedini način da se suočimo sa situacijom u kakvoj smo sada. Vjerujem u ekipu i igrače, trebamo se nastaviti boriti i napredovati, odustajanje ne dolazi u obzir, nastavljamo raditi i napredovati. Ekipa je jako dobro trenirala ovog tjedna, bit će mi teško odlučiti tko će startati i tko će putovati jer svi daju sve od sebe, dobra je atmosfera i dobro raspoloženje. Moramo dati sve od sebe i natjecati se, kao što smo se natjecali protiv Hajduka, to je jedini način da uzmemo tri boda. Ne smijemo ponoviti scenarij kakav smo pokazali protiv Lokomotive, zato je moje najmanje očekivanje da se natječemo, od prve do zadnje minute. Trebamo biti mentalno jaki i borbeni.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Deni Grofelnik (Valpovo) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), suce će kontrolirati Alojzije Šupraha (Kolan), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Vlado Dominić.