Dinamo uz puno muke došao do pobjede u Kranjčevićevoj

U posljednjem susretu 10. kola SuperSport HNL-a Dinamo je u zanimljivom susretu odigranom u Kranjčevićevoj svladao Lokomotivu rezultatom 1:2 (1:1). Strijelci za pobjedu Plavih bili su Arijan Ademi i Bruno Petković dok je za privremeno izjednačenje domaćih zabio Sandro Kulenović.

Gosti su do posljednjeg trenutka strepili za pobjedom. U posljednjoj dionici utakmice u dvije velike šanse se našao mladi Šotiček, a u nadoknadi je Livaković izvrsno obranio pokušaj Kulenovića.

Izabranici Ante Čačića su tako nakon deset susreta upisali devet pobjeda i jedan remi čime su vodstvo na ljestvici ispred Hajduka i Slaven Belupa povećali na velikih 11 bodova razlike. Lokomotiva je pak došla i do sedmog poraza u sezoni.

Dinamo je u vodstvo došao već u 6. minuti utakmice kada je Marić nespretno uklizao ispred Baturine te je proslijedio loptu do Ademija, a on je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut Lokomotivina gola.

Nova šansa za Dinamo uslijedila je u 12. minuti kada je Ademi proigrao Drmića, a njegov udarac sa sedam metara iskosa brani Čavlina. Samo minutu kasnije s dvadesetak metara je pucao Mišić te je pogodio bližu stativu.

Lokomotive se u igru vraća u 14. minuti kada je Milićević ubacio s lijeve strane, a Kulenović je pored Perića iz prve poslao loptu pod samu gredu za svoj četvrti ovosezonski pogodak.

Dobru priliku domaći su imali i u 28. minuti kada je Cipetić okomitim dodavanjem proigrao Goričana, a on je u situaciji 1 na 1 s Livakovićem prebacio golmana Dinama, ali i gol gostiju.

Dinamo je ponovno u vodstvu od 47. minute kada se u strijelce upisao Petković. Nakon neopreznosti u domaćoj obrani Salihu je ispred Drmića odbio loptu do Petkovića, a on je preciznim udarcem sa 17 metara odlično pogodio suprotnu malu mrežicu.

U 50. minuti Drmić je s lijeve strane izvrsno ubacio za Špikić, no njegov udarac glavom paradom brani Čavlina. Nakon solo prodora Špikić je zaprijetio i u 69. minuti, ali vratar Lokomotive sigurno brani njegov prizemni udarac.

Čavlina se iskazao i u 72. minuti kada se u velikoj prilici nakon pogreške obrane domaćih našao Oršić, no njegov udarac s desetak metara fantastično brani mladi golman.

Lokomotiva je zaprijetila u 80. minuti preko mladog Šotičeka, no njegov udarac s 15 metara je u posljednji trenutak uspio blokirati J. Šutalo. Nakon ubačaja iz kuta Milićevića loptu je na drugu stativu prenio Kulenović, no tamo je Tuci i Marić nisu uspijeli ubaciti u gol suparnika.

Šotiček je u velikoj šansi i u 84. minuti kada se oslobodio svog čuvara za udarac s desetak metara kojeg Livaković ipak brani.

U prvoj minuti sudačke nadoknade iz daljine je snažno pucao Vranjković, a to za vratara Plavih nije bio težak zadatak. Livaković je pobjedu Dinama sačuvao odličnom obranom u 93. minuti nakon što je glavom pucao Kulenović poslije ubačaja Vranjkovića.

Standings provided by SofaScore

Deseto kolo SuperSport HNL-a će od 17:15 u Kranjčevićevoj zaključiti dvoboj Lokomotive i Dinama. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Maksimiru pripao je Plavima koji su nakon velikog preokreta slavili rezultatom 3:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Boškovića i Kačavendu te Cokaja koji je ostvario transfer u Panathinakos, a gosti su bez usluga Boška Šutala, Menala i Ristovskog.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Dinamo je u ovom trenutku, kao i već dugi niz godina, naša najkvalitetnija ekipa u ligi. Imaju dobar roster igrača, mogu maksimalno ući u utakmicu jer slijedi reprezentativna pauza. Znamo da nas očekuje jedna iznimno zahtjevna utakmica.”

Njegov kolega na klupi Dinama Ante Čačić je izjavio: “Dvoboj protiv Lokomotive dolazi nam nakon 18 utakmica u nizu u kojem smo imali ritam igranja dvaput tjedno. Ovime ujedno otvaramo drugi kvartal prvenstvene sezone, a već sam rekao da nam je nacionalno prvenstvo krucijalno, primarno… Vrlo smo oprezni kad je u pitanju ova utakmica jer i na otvaranju ove sezone bilo je teško protiv Lokomotive koja je i vodila s 2:0, pred kraj prošle natjecateljske godine bilo je 1:1. Kad se prisjetimo da je Lokomotiva prošle sezone „otkinula“ sedam bodova Dinamu, jasno je da moramo biti do kraja mobilni i učiniti sve da izađemo čitavi, da dođemo do željena tri boda. Ponavljam, neće biti lako jer su domaćinu nasušno potrebni bodovi, u rezultatskom su minusu, vidljiv je nesrazmjer njihove kvalitete i broja osvojenih bodova pa očekujem dobru Lokomotivu. Ako ne budemo u svom pravom izdanju, bit će jako teško.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će pomagati Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar) i Dario Bel (Osijek) dok su u VAR sobi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Mlaka), kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek) dok je za sigurnost ispred HNS-a zadužen Miroslav Marković.