Dinamu pobjeda u derbiju (VIDEO)

U najvećem derbiju hrvatskog sporta u sklopu četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Maksimiru slavio protiv Hajduka rezultatom 3:1 (1:0).

Plavi su do pobjede došlo zgodicima u završnici utakmice te su tako barem prvremeno preuzeli vrh prvoligaške ljestvice.

Dinamo je poveo u 8. minuti kada je Lecjaks prije Nižića došao do lopte koju je proslijedio do Hodžića. Bosanskohercegovački reprezentativac pronalazi Ćorića koji matira Stipicu.

U prvom poluvremenu Bijeli nisu uputili nijedan udarac prema golu Dinama te je Carrillo odmah na startu drugog dijela umjesto Saida uveo Futacsa.

Već u 47. minuti Ohandza je prošao po lijevoj strani te je pronašao mađarskog napadača koji zahvaća loptu natkoljenicom i pogađa gredu.

U 64. minuti Hajduk dolazi do izjednačenja. Savvas je izveo korner, a Nižić sam u srcu šesnaesterca puca glavom i šalje loptu iza leđa Livakovića.

U 70. minuti nevolje za Hajduk, Futacs je ozlijedio koljeno te je morao napustiti igru.

Dinamo do vodstva ponovno dolazi u 78. minuti. Nakon akcije Soudanija i Henriqueza Olmo preciznim udarcem sa 20-ak metara pogađa za 2:1.

Dvije minute kasnije nakon kontre Fernandesa i prekršaja koji su napravljeni na Juranoviću i Stipici, ali koje sudac Zebec nije svirao lopta dolazi do Soudanija koji postavlja konačni rezultat derbija.

Kolo će se zaključiti sutra kada se u Gradskom vrtu od 21 sat sastaju Osijek i Rijeka.

Od 19 sati u Maksimiru u sklopu četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u najvećem derbiju hrvatskog sporta sastaju se Dinamo i Hajduk.

Obje momčadi nakon prva tri kola imaju po sedam bodova. Dok su Plavi slavili protiv Istre 1961 i Cibalije te remizirali sa Osijekom, Bijeli su do tri boda došli protiv Lokomotive i Cibalije dok su neriješeno odigrali sa Inter-Zaprešićom.

Dinamo u današnji susret ulazi bez većih problema sa izostancima dok Hajduk ne može računati na Grbića, Borju Lopeza, Tudora, Tomu Bašića, Antu Ercega i Ivan Pešića.