Dolček u 97. minuti donio Šibeniku bod protiv Hajduka (VIDEO)

U prvom susretu 9. kola SuperSport HNL-a Šibenik i Hajduk su na Šubićevcu pred 2.578 gledatelja odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (0:0). Gosti su početkom drugog dijela došli u vodstvo fantastičnim golom Jana Mlakara koji je u 49. minuti nakon asistencije vanjskom Marka Livaje udarcem iz voleja sa 16 metara matirao vrlo dobrog Lovru Rogića. Bod Narančastima duboko u sudačkoj nadoknadi, u 97. minuti, preciznim udarcem sa 17 metara donosi Ivan Dolček ,koji je na Šubićevac stigao na posudbu s Poljuda.

Izabranici Valdasa Dambrauskasa su tako došli do prvog ovosezonskog remija, a Narančasti su pak rekorderi po tom pitanju obzirom da im je ovo šest u dosadašnjih devet odigranih utakmica.

Od zanimljivih informacija izdvajamo i da je kapetan Hajduka Lovre Kalinić je u večerašnjem duelu upisao jubilarni 200. nastup u bijelom dresu.

Umjesto najavljenog sastava gosti su uoči početka utakmice morali napraviti jednu zamjenu. Na zagrijavanju je ozljedu osjetio Elez pa je umjesto njega u početni sastav uskočio Borevković.

Prvu priliku na utakmici kreirali su gosti u 18. minuti kada su okomitim dodavanjem došli pred gol Šibenika gdje je Sahiti uposlio Mlakara, ali njegov udarac u situaciji 1 na 1 s Rogićem brani vratar Narančastih.

Uslijedio je korner iz kojeg je Hajduk zatresao mrežu domaćih. Sahiti je ubacio loptu na prvu stativu odakle ju je pred gol Šibenika prenio Melnjak, a u petercu se najbolje snašao Mlakar. Međutim pogodak nakon asistencije VAR-a zbog zaleđa nije priznat.

Hajduk je u šansi i u 25. minuti kada Rogić ponovno izlazi kao pobjednik duela s Mlakarom. Njega je ovaj put u veliku šansu asistencijom izbacio Livaja.

Deset minuta kasnije Šibenik je povukao obećavajuću kontru 3 na 3 u kojoj je naposljetku Bernardo Matić sa 17 metara iskosa pucao ravno u Kalinića.

Minutu kasnije Livaja je ponovno u šansu izbacio Mlakara koji opet ne uspijeva svladati Rogića nakon čega je pomoćni sudac signalizirao da se napadač Hajduka nalazio u zaleđu.

U 40. minuti s desetak metara iskosa nakon duplog pasa s Fossatijem suprotni kut je gađao Krovinović, ali nije bio dovoljno precizan. Posljednja minuta prvog dijela donijela je udarac Mlakara sa 17 metara, no lopta odlazi pokraj gola.

Hajduk do zasluženog vodstva dolazi na početku drugog poluvremena. Ponovno je u 49. minuti na sceni bila kombinacija Livaje i Mlakara, a slovenski napadač je nakon asistencije vanjskom fantastičnim udarcem iz prve sa 16 metara poslao loptu iza leđa Rogića. Nakon promašaja iz prvog dijela u puno izglednijim prilikama došao je do gola drugu utakmicu u nizu.

Šibenik je dobru šansu kreirao u 77. minuti kada je Burgui dodao za Krekovića, a njegov prizemni udarac sa 17 metara od bloka odlazi malo pokraj bliže stative.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kornera u dobroj prilici se našao i Mina, ali udarcem glavom s vrha peterca šalje loptu visoko iznad gola.

U 82. minuti i Hajduk uzvraća preko Livaja, nakon što ga je uposlio Čolina njegov prizemni udarac s desetak metara odlično brani Rogić. U nastavku akcije VAR je dugotrajno razmatrao je li bio prekršaj nad Kalikom u šesnaestercu domaćih, no na koncu nije odlučio pozvati suca Pajača na pregled snimke.

Zbog VAR stanke igrali se sedam minuta sudačke nadoknade, a u 95. bilježimo pokušaj Krekovića koji je pucao s dvadesetak metara za sigurnu obranu vratara Hajduka.

Šibenik do boda dolazi u 97. minuti kada je Ivan Dolček sa 17. metara preciznim udarcem poslao loptu u donji lijevi kut Kalinićeva gola.

Kolo se nastavlja sutra kada su na rasporedu okršaji Rijeke i Osijeka te Gorice i Dinama.

Dalmatinskim derbijem Šibenika i Hajduka koji na Šubićevcu počinje u 20 sati otvorit će se deveta dionica SuperSport Hrvatske nogometne lige. Domaćini su u današnjem srazu lišeni usluga bolesnog Duje Čopa, a Mario Čurić je ostvario transfer u moskovski Torpedo. Gosti pak ne mogu računati na Dina Mikanovića.

Trener Narančastih Damir Čanadi je u najavi susreta rekao: “Ne moram motivirati moju ekipu s obzirom protiv koga igramo. Gladni smo i moramo stalno igrati na najvećem nivou. Hajduk je favorit, ali dat ćemo sve od sebe da izborimo dobar rezultat.”

Strateg Bilih Valadas Dambrauskas je dodao: “Moramo nastaviti na tragu pobjede protiv Slaven Belupa. Ne smijemo ići ispod toga. Tri osvojena boda u prošloj utakmici moramo potvrditi u Šibeniku. Naravno, to nam neće biti lako. Šibenik ima potpuno drukčiju momčad u odnosu na prošlu sezonu, a tada su nam radili dosta problema. Bit će teška, borbena utakmica, bitka baš za svaku loptu. Međutim, moramo se nametnuti kroz posjed, kontrolirati utakmicu da zabijemo i izborimo pobjedu.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Dino Knez (Osijek), Ivan Starčević (Bjelovar) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Dario Bel i Marjan Tomas iz Osijeka. Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), suce će kontrolirati Igor Pristovnik (Zagreb), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Jurica Jurjević.