Domaćin Rusija izborila četvrtfinale; junak domaćina Igor Akinfeev (VIDEO)

U trećoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva Rusija je izbacila još jednog favorita, Španjolce. Nakon slabašnih 120 minuta pobjednik je odlučen nakon izvođenja kaznenih udarca, gdje je ruski junak bio Igor Akinfeev koji je obranio dva penala.

Dobro su Španjolci otvorili susret, te su u 12. minuti već stigli do vodstva. Nakon prekida s desne strane u duelu su bili Ramos i Ignashevich, a iskusni ruski branič postiže autogol za 1:0, čime potaje najstariji igrač koji je na Svjetskim prvenstvima postigao autogol.

Veliku prigodu za poravnanje imala je Rusija u 36. minuti kada se Golovin dobro izvukao, no njegov udarac sa vrha kaznenog prostora otišao je malo pokraj gola. Rusija do kraja poluvremena ipak stiže do izjednačenja. Nakon kornera neoprezan je bio Pique koji igra rukom, a sudac Bjorn Kuipers pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Artem Dzyuba.

Španjolska je u drugom poluvremenu opet bila ekipa koja je držala posjed te je pokušavala stvoriti priliku. No Španjolci nikako nisu uspijevali stvoriti opasnost pred golom Akinfeeva. Jedinu priliku u drugom dijelu imali su u 85. minuti preko Andresa Inieste, koji je u igru ušao s klupe, no vrlo dobar njegov udarac obranio je Akinfeev. Na odbijancu se našao napadač Iago Aspas, no on nije uspio uputiti udarac po golu. Osim toga, niti jedna ekipa nije stvorila ozbiljne prijetnje, pa je utakmica otišla na produžetke.

U produžecima smo nastavili gledati isti nogomet. Iz prvog produžetka možemo izdvojiti samo detalj iz 100. minute kada je pucao Asensio, ali nije stvorio previše prijetnje ruskom vrataru. Pokušao je i Pique u 105. minuti iz prekida, no njegov udarac glavom lagano je obranio Akinfeev.

U 108. minuti priliku je imao napadač Valencije Rodrigo Moreno koji je u produžecima ušao kao četvrta zamjena, ali je i taj udarac koji je bio dosta ozbiljniji od prethodnih, uspio obraniti iskusni vratar Rusije. U posljednjoj 120. minuti prvi put na utakmici izgubili su Rusi loptu u opasnoj zoni, no ruski vratar bilježi devetu obranu, opet je pucao Rodrigo.

Junak Rusije na raspucavanju penala bio je iskusni Igor Akinfeev koji je obranio dva penala. Za Španjolce su pogađali Iniesta, Pique i Ramos, dok je ruski vratar obranio udarce Kokea i Iaga Aspasa. Za Rusiju su sva četiri izvođača bila precizna, iako je David de Gea čak tri puta bio blizu tih lopti, no nije uspio upisati niti jednu obranu.