Dominantni Portugal s lakoćom svladao Vatrene (VIDEO)

Vatreni su loše otvorili drugo izdanje Lige nacija. Na Estadio do Dragao u Portu uvjerljivo su poraženi od Portugala rezultatom 4:1 (1:0). Strijelci za domaćina su bili Joao Cancelo, Diogo Jota, Joao Felix i Andre Silva dok je počasni pogodak za Hrvatsku postigao Bruno Petković. Ponajbolji pojedinac u redovima gostiju bio je vratar Dominik Livaković koji je u nekoliko navrata odličnim reakcijama spriječio uvjerljiviji poraz.

U nedostatku Modrića i Rakitića izbornik Dalić je odlučio od prve minute priliku u sredini terena pružiti Kovačiću i Pašaliću dok je kapetansku vrpcu ponio Vida. S klupe su pak šansu čekali Brozović i Perišić koji su se zbog klupskih obveza kasnije priključili reprezentaciji. U redovima domaćih je zbog infekcije nožnog palca izostao Cristiano Ronaldo.

Utakmicu su prilikom otvorili Vatreni. Kovačić je uposlio Vlašića koji je pucao s 20-ak metara, ali lopta od bloka odlazi pokraj vratnice. Bila je to jedna od rijetkih prilika izabranika Zlatka Dalića u prvom dijelu utakmice.

Uslijedio je period dominacije Portugala koji je nizao šanse, a Hrvatsku je osim raspoloženog Livakovića u čak tri navrata spašavao okvir gola.

Livaković se prvi put iskazao u 19. minuti kada je Cancelo prevario Barišića te odlično pucao s desetak metara iskosa, ali vratar Vatrenih je još bolje reagirao. Četiri minute kasnije s ruba kaznenog prostora pucao je Joao Felix, a lopta je odbivši se od Vide odsjela na gredi.

Samo minutu kasnije nakon kornera je u dva navrata pucao Pepe, ali oba puta fantastičnim reakcijama iskazao se Livaković. U 27. minuti nakon ubačaja Fernandesa glavom je stativu pogodio Diogo Jota.

Novi pokušaj domaćina uslijedio je u 34. minuti kada je i Gurreiro iz daljine pogodio stativu, a lopta se potom od Livakovića sretno odbija u korner.

Portugalci su dominantnu igru naplatili u 41. minuti kada je fantastično s 20-ak metara pod prečku pogodio Cancelo. Livaković je tom prilikom dirao loptu, ali nije uspio spriječiti da završi u mreži.

Posljednji pokušaj u prvom poluvremenu pripao je Vatrenima. Suprotni kut je s lijeve strane gađao Kramarić, ali lopta prolazi pokraj stative.

U 54. minuti je pored vratnice iz slobodnog udarca pucao Bruno Fernandes. Isti igrač je zaprijetio i tri minute kasnije nakon povratne lopte Bernarda, ali je pucao ravno u Livakovića.

Portugal je prednost povećao u 58. minuti kada je Guerreiro uposlio Dioga Jotu, a on je s desetak metara iskosa pored Jedvaja i Vide poslao loptu pokraj Livakovića.

Novi zgoditak u mreži Livakovića vidjeli smo u 70. minuti. Fernandes je pronašao Joao Felixa koji se sa 17 metara odlučio na snažni udarac, a lopta vrataru Vatrenih prolazi ispod ruke i završava u mreži.

U 80. minuti lijepu akciju domaćina nije uspio okruniti Trincao koji je u ključnom trenutku loše zahvatio loptu.

Jednu od rijetkih prilika Vatrenih vidjeli smo u 87. minuti kada je akciju udarcem s 20-ak metara završio Brozović, ali je za malo bio neprecizan.

Hrvatska u prvoj minuti sudačke nadoknade dolazi do počasnog pogotka. Lijepo su kombinirali Perišić, Brozović i Petković da bi potonji u situaciji 1 na 1 mirno prizemnim udarcem matirao Lopesa.

Dvoboj je pogotkom ipak zaključio Portugal. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz kuta Bruno Fernandesa Pepe je prenio loptu na drugu stativu odakle je Andre Silva šalje u mrežu Vatrenih.

U drugom susretu naše skupine Francuska je u gostima zgoditkom Mbappea bila bolja od Švedske (0:1).

U idućem kolu, već u utorak 8. rujna, Hrvatska će gostovati kod Francuske dok će Švedska biti domaćin Portugalu.