Dominantnom predstavom Hajduk pobijedio Lokomotivu (VIDEO)

Nakon tri susreta bez slavlja Hajduk se vratio na pobjednički kolosijek. Bili su u 28. dionici HT Prve lige na Poljudu uvjerljivo svladali Lokomotivu rezultatom 4:0 (2:0). Strijelci su bili Nikola Kalinić, Filip Krovinović, Dario Melnjak i Emir Sahiti.

Izabranici Valdasa Dambrauskasa su se s ova tri boda uz odigranu utakmicu manje na ljestvici izjednačili s Rijekom na trećem mjestu.

Dvoboj je započeo snažnim udarcem Milićevića iz daljine u 2. minuti, ali Kalinić je paradom odbio loptu. U nastavku akcije nakon ubačaja s lijeve strane glavom je s prve stative pucao Kačavenda, no nije pogodio okvir gola.

Hajduk uzvraća u 5. minuti preko Sahitija čiji udarac s dvadesetak metara nije bio težak zadatak za Nevistića. Deset minuta kasnije s desetak metara iskosa suprotni kut je gađao Livaja, ali lopta odlazi daleko od gola.

Livaja je u 17. minuti dobrim proigravanjem u šansu izbacio Kalinića koji se pored Solde izborio za udarac s desetak metara, no i on je pucao visoko iznad vrata Lokomotive.

Nova šansa za domaćine uslijedila je u 19. minuti kada je Grgić povratnim dodavanjem uposlio Mikanovića, a njegov udarac ispred gol linije blokirao je Mersinaj.

Kalinić je mrežu Lokomotive zatresao u 22. minuti lobom svladavši Nevistića nakon proigravanja Grgića, no pomoćni sudac je označio zaleđe. Nakon provjere iz VAR sobe utvrđena je pogreška suca pa je zgoditak priznat.

Hajduk je mrežu gostiju ponovno zatresao već u 25. minuti kada je ulogu asistenta preuzeo Livaja, a egzekutor je bio Grgić koji je u situaciji 1 na 1 nadmudrio vratara Lokomotive. Međutim i ovaj put se aktivirao VAR koji je javio da je veznjaka Bilih u toj akciji lopta pogodila u ruku pa pogodak nije priznat.

Nakon prodora po lijevoj strani u 30. minuti Sahiti je tražio Grgića, no opasnost po gol Lokomotive je uspio otkloniti Maleš. Domaćini su tom prilikom sugerirali da se poslužio rukom, no suci nisu reagirali.

U 39. minuti s ruba kaznenog prostora pucao je Sahiti, ali to nije bio težak zadatak za Nevistića. U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka iz slične udaljenosti pucao je Dabro, no dobrom blokadom iskazao se Elez.

Hajduk je vodstvo ipak povećao u 43. minuti kada je odlično suprotnu malu mrežicu s dvadesetak metara pogodio Krovinović. Asistent mu je bio Fossati.

Dobru akciju domaći su odigrali u 48. minuti u kojoj je Kalinić petom proigrao Grgića, a veznjak Hajduka se potom oslobodio Mersinaja, no njegov udarac iz peterca uspio je obraniti Nevistić.

Novi pogodak u mreži Lokomotive vidjeli smo u 54. minuti kada se u strijelce upisao Melnjak. On je dočekao loptu koju je glavom spustio Ferro, te ju je s vrha peterca zakucao pod samu prečku.

Sudac Pajač je u 56. minuti pokazao žuti karton Dabri ocijenivši da je nakon duela s Lovrom Kalinićem simulirao prekršaj na 17 metara.

U 60. minuti bilježimo dvije dobre šanse domaćih, a oba puta se iskazao vratar gostiju. Prvo je obranio udarac Krovinovića s ruba kaznenog prostora, a potom je paradom prebacio preko prečke udarac koji je nakon ubačaja Sahitija glavom uputio Livaja.

Livaja je u šansi i u 61. minuti kada je dobro kombinirao s Grgićem, ali u posljednji trenutak je njegov pokušaj blokirao Soldo.

Pritisak domaćih se isplatio minutu kasnije kada je Kalinić oduzeo loptu na centru nakon čega ju je proslijedio Livaji, a on je potom u situaciji 1 na 1 s Nevistićem izbacio Sahitija koji je mirno matirao golmana Lokomotive.

Blizu gola Livaja je bio u 76. minuti kada je nakon proigravanja Lovrencsicsa s desetak metara iskosa zatresao vanjski dio mreže.

Livaja je u 89. minuti ubacio na drugu stativu odakle je Ljubičić rukom proslijedio loptu u gol zbog čega je zaradio žuti karton.

Posljednju šansu na utakmici vidjeli smo u 92. minuti kada je Livaja odlično proigrao Ljubičića, a on je iz dobre pozicije pucao preko gola Lokomotive.

Dvadeset i osmo kolo bit će zaključeno sutra kada su na rasporedu dvoboji Slaven Belupa i Dinama te Šibenika i Osijeka.

U drugom susretu subotnjeg programa 28. dionice HT Prve lige od 17:05 na Poljudu počinje sraz Hajduka i Lokomotive. Bit će to njihov već peti međusobni ovosezonski dvoboj. Bili su upisali prvenstvenu pobjedu u Splitu (1:0) te slavlje u četvrtfinalu kupa (3:6) dok su dva ogleda u Zagrebu završila bez pobjednika (2:2 i 3:3).

Domaćini u današnjem susretu zbog ozljeda na raspolaganju nemaju Simića i Eduoka, a kod gostiju iz istog razloga nedostaju De Haas, Osmanković i Cokaj dok je Kulenović kartoniran.

Strateg Hajduka Valdas Dambrauskas je u najavi utakmice izjavio: “Imamo kvalitetne igrače, dobru atmosferu i svaku utakmicu vidimo kao priliku za uzeti tri boda. U subotu nakon završetka derbija izgledalo je kao da smo izgubili dva boda, a u nedjelju kao da smo osvojili jedan. To je odlično za ligu i hrvatski nogomet. Lokomotiva je vrlo dobra ekipa, da je početak sezone oni bi bili momčad koja se bori za svoje mjestu među prva četiri kluba. Imaju stil, energiju i entuzijazam mlade momčadi. Utakmica protiv njih bit će jako dobar izazov za nas.”

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je dodao: “Hajduk je jedna od najboljih ekipa u Hrvatskoj, pretendenti su za dvije titule. Definitivno će sutra biti jači za još jednog igrača, a to su njihovi navijači. Mi smo oslabljeni neigranjem Kulenovića – ali koga nema bez njega se može i mora! Svakako nas čeka još jedna neizvjesna utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Vedran Đurak (Stupno), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok su za VAR zaduženi Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorca), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a časnik za sigurnost Marko Svilić.