Dramatična pobjeda Varteksa unatoč sudačkim propustima

Varteks je upisao vrijednu gostujuću pobjedu protiv Slobode iz Slakovca, rezultatom 2-1. Posebno vrijednu ako uzmemo u obzir sve što se događalo na terenu, no krenimo redom. Gostima je poništen pogodak pri rezultatu 0-0, no bolju igru Varteks je kapitalizirao u 22. minuti, golom sjajnog Medveda. Cijelo prvo poluvrijeme provelo je u dominaciji Bumbara, no do odmora nisu uspjeli povećati prednost. Od prve minute drugog poluvremena, domaća momčad krenula je bolje i zasluženo je stigla do izjednačenja. Nakon primljenog gola slijedi buđenje Varteksa koji je ponovno zagospodario terenom, što je okrunio 5 minuta prije kraja. Tada je prvijenac u dresu Varteksa, postigla najnovija akvizicija, Dejan Glavica, koji je zabio gol glavom i postavio konačan rezultat. Utakmica je bila nervozna, s dosta prekršaja i žutih kartona, no to nije opravdanje za katastrofalnu predstavu glavnog suca Bojana Novosela i njegovog drugog pomoćnog Pintarića. Oni su u prvom poluvremenu neopravdano poništili gol Varteksa, dok su u ostatku utakmice konstantno natezali za domaću ekipu, iako su varaždinski suci. Nakon ove utakmice, Varteks je, dakako, i dalje na prvom mjestu, na radost brojnih navijača, koji su i danas u velikom broju bodrili svoju ekipu. Utakmici je nazočilo oko 300 gledatelja, od čega je dvije trećine otpalo na White Stonese, predvođene legendarnim glumcem Ljubom Kerekešom. ]]>