Drmić donio Rijeci pobjedu na Šubićevcu (VIDEO)

Rijeka je u 28. kolu HT Prve lige golom Josipa Drmića upisala minimalnu pobjedu nad Šibenikom. Izabranici Gorana Tomića su tako došli do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede kojom su se trećeplasiranoj Gorici približili na četiri boda zaostatka.

Prvu priliku na utakmici kreirali su domaćini u 3. minuti kada udarac Ćurića u korner odbija Nevistić. Gosti su nakon ubačaja iz kuta nakratko otklonili opasnost, ali lopta dolazi do Bulata čiji pokušaj nakon prodora po lijevoj strani sigurno brani vratar Rijeke.

Rijeka je uzvratila u 18. minuti kada je Murić ubačajem iz kuta pronašao Čerina, a njegov udarac glavom se odbija od Ćurića i prolazi malo pokraj vratnice.

Rogić je u 23. minuti odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu nakon što je glavom pucao Galović kojem je iz kornera asistirao Murić.

Dvije minute kasnije zaprijetio je i Šibenik. Kvesić se driblingom oslobodio Tomečaka, a onda je pucao s desetak metara iskosa, no Nevistić uz male poteškoće ipak uspijeva uhvatiti loptu.

Drmić je u 31. minuti ostavio loptu za Kulenovića koji je sa 17 metara pucao visoko iznad gola. Isti učinak je imao i udarac Jurića u 42. minuti nakon što se sjurio prema golu Rijeke poslije greške Mudražije.

U drugoj minuti nastavka Bulat je u kontri pravovremeno uposlio Ampema, a njegov udarac dobrom intervencijom brani Nevistić. Minutu kasnije odbijena lopta dolazi do Ćurića koji je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, ali Capan pred gol linijom blokira njegov pokušaj.

Liber je u 68. minuti pucao iznad gola nakon što je primio loptu koju je izbio Rogić poslije ubačaja iz kuta Murića.

Rijeka do vodstva dolazi u 72. minuti kada su Menalo i Liber u situaciju 1 na 1 izbacili Drmića, a švicarski napadač izbjegava zaleđe te smireno zaobilazi Rogića poslavši potom loptu u mrežu. Bio je to njegov treći prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni u kojoj se u zimskom roku priključio klubu s Rujevice.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je mogla doći do drugog gola, no Liber brzu kontru nije uspio okončati kvalitetnim udarcem. Šibenik je u sljedećem napadu zaprijetio preko Jurića, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola. Menalo je potom u 93. minuti u posljednjoj prilici na susretu ponovno uposlio Libera čiji udarac lagano brani Rogić.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Slaven Belupo – Osijek, Istra 1961 – Hajduk te Lokomotiva – Dinamo.

U sklopu 28. kola HT Prve lige snage će od 19:05 na Šubićevcu odmjeriti Šibenik i Rijeka. U njihova tri prethodna međusobna ovosezonska sraza vidjeli smo sva tri ishoda, pobjedu Rijeke (2:1) i Šibenika (2:0) dok je posljednji duel na Rujevici završio bez pobjednika (2:2).

Domaćini za današnji susret ne mogu računati na kartoniranog Pajića i ozlijeđenog Pandžu dok su gosti iz istog razloga bez Nwolokora, a suspenziju odrađuju Lončar i Andrijašević.

Trener Narančastih Sergi Escobar je u najavi dvoboja rekao: “Ako ne budemo imali isti pristup kao protiv Dinama, teško da ćemo išta postići. Očekujem da budemo na istom nivou kao što smo bili u toj utakmici. Mislim da će utakmica biti teža nego ona prošla, jer Dinamo je mislio na utakmicu koja ih je čekala protiv Villarreala, a Rijeka će biti fokusirana samo na ovu utakmicu.”

Strateg Rijeke Goran Tomić je dodao: “Šibenik je miks iskusnih i mladih igrača, generalno jedna dobra ekipa. Šibenik je jako opasan u kontranapadu, tako da smo radili na tome. Nadam se da smo pobjedom u Gorici dobili dozu samopouzdanja i idemo po bodove.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će pomagati Marjan Tomas (Osijek), Tomislav Keglević (Našice) i Andrej Burilo (Osijek) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Ivan Vukojević iz Zagreba, a kontrolor suđenja njegov sugrađanin Igor Pristovnik.