Druga pobjeda Kovača i uvjerljivo slavlje Ivana Leke; hattrick Benka i prvijenac Čopa (VIDEO)

U utakmicama igranim jučer i danas, šest se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce. Leon Benko postigao je hattrick u slavlju Bišćanove Olimpije, a jedan gol dodao je i Danijel Miškić. Prvijenac u Standardu upisao je Duje Čop, a pogotke su postigli i Marko Šimić, Antonio Mance i Sanin Muminović. Drugu prvenstvenu pobjedu upisao je Niko Kovač s Eintracht Frankfurtom, dok je Ivan Leko izborio osminu finala belgijskog Kupa.

Druga gostujuća pobjeda za Kovača

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača upisao je drugu pobjedu u nizu. U petom kolu Bundeslige Eintracht je u Kölnu slavio s minimalnih 0-1. Strijelac jedinog pogotka u 22. je minuti bio Sebastien Haller iz kaznenog udarca. Hrvatski napadač Ante Rebić u igri je bio do 68. minute, kada je teren napustio šepajući. Eintracht nakon pet kola ima sedam bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Pobjeda Širokog Brijega

Momčad Širokog Brijega koju vodi naš Goran Sablić plasirala se u osminu finala BiH Kupa. Jedini pogodak u 56. je minuti postigao Stjepan Lončar. Za Široki su od hrvatskih predstavnika igrali Bernardo Matić, Josip Ćorluka, Edi Baša, Slavko Bralić i Stjepan Lončar, dok je za domaće igrao stoper Domagoj Franić.

Prvijenac Duje Čopa

Hrvatski napadač Duje Čop postigao je svoj prvi pogodak za belgijski Standard, kojem se pridružio posljednjeg dana prijelaznog roka. Standard je u šesnaestini finala belgijskog Kupa s uvjerljivih 4-0 svladao Heist, a Čop je bio strijelac posljednjeg pogotka u 71. minuti.

Novi pogodak Marka Šimića

Malezijski tim Melacca United rezultatom 3-1 porazila je Perak u 20. kolu Super Lige. Za domaće je igrao hrvatski napadač Marko Šimić, koji je u 29. minuti postigao svoj deveti ligaški zgoditak ove sezone. Melacca United nakon 20 kola ima 21 bod i nalazi se na osmoj poziciji.

Poraz Burićeva Fürtha

Nakon što je prošlog vikenda startao pobjedom, Damir Burić upisao je prvi poraz na klupi njemačkog drugoligaša Greuther Fürtha. Bolji je bio Eintracht Braunschweig, koji je slavio s uvjerljivih 3-0. Fürth nakon sedam kola ima tek četiri boda i nalazi se na 17. poziciji druge njemačke lige.

Treći pogodak Mancea

Slovački Trenčin svladao je Nitru u devetom kolu slovačke Fortuna Lige s 2-1. Za domaći je sastav do 90. minute igrao hrvatski napadač Antonio Mance. Upravo je Mance postigao prvi pogodak na utakmici, u 22. minuti, što je njemu treći ove sezone. Trenčin nakon devet kola ima isto toliko bodova, i nalazi se na devetoj poziciji.

Pogodak Muminovića u golijadi Aluminija

Slovenski prvoligaš Aluminij izborio je četvrtfinale slovenskog Kupa, uvjerljivim slavljem protiv Jadran Dekanija s 0-7. Za goste je igrao 26-godišnji hrvatski branič Sanin Muminović, koji se u 34. minuti i upisao u strijelce.

Igor Bišćan na krilima Benke u četvrtfinalu

Olimpija koju vodi naš Igor Bišćan također je ostvarila plasman u četvrtfinale slovenskog Kupa, slavljem od 1-6 protiv Radomlja. Najbolji kod gostiju bio je iskusni hrvatski napadač Leon Benko, koji je tri puta pogađao mrežu domaćih. U strijelce se upisao i naš veznjak Danijel Miškić, koji je pogodio u 75. minuti.

Badelj ‘pocrvenio’

U utakmici u Torinu, gdje je Mario Mandžukić donio pobjedu Juventusu protiv Fiorentine (1-0) nije se proslavio hrvatski veznjak Milan Badelj. Osim što je njegova momčad ostala bez bodova, Badelj je u današnjem susret zaradio i isključenje. Hrvatski je veznjak u 50. minuti zaradio prvi žuti karton, te 15-ak minuta kasnije i drugi. Juventus je nakon pet kola stopostotan, dok Fiorentina ima šest bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Uvjerljivi Ivan Leko

Belgijski prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko bez većih je problema osigurao plasman u osminu finala Kupa. Club Brugge je slavio na gostovanju kod drugoligaša Roeselarea s visokih 1-5. Za četiri dana Leku očekuje najveći ispit do sada, gostiju kod Charleroia, koji s njima dijeli prvu poziciju prvenstva.