Dva odlična gola Vlašića u slavlju CSKA Moskve

Twitter/PFC CSKA Moscow

Nikola Vlašić nastavlja s odličnom formom u aktualnoj sezoni. U 12. kolu ruske Premier lige njegov CSKA je uvjerljivo slavio protiv Arsenala iz Tule rezultatom 5:1 (1:0), a hrvatski reprezentativac je tom prigodom uz asistenciju postigao dva odlična pogotka.

23-godišnjak je tako došao do već sedam golova u deset nastupa u aktualnoj prvenstvenoj sezoni čime se popeo na drugo mjesto ljestvice strijelaca. Tome treba pridodati i pet asistencija kao i golove protiv Švedske i Francuske koje je postigao u reprezentativnim utakmicama odigranim ovog mjeseca.

CSKA je u današnjem susretu do vodstva došao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada mu je nakon asistencije VAR-a dodijeljen kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Fedor Chalov.

Potom na scenu stupa Nikola Vlašić koji u 50. minuti nakon brze kontre i duplog pasa sa Chalovim s desetak metara iskosa pogađa malu mrežicu.

Vlašić je strijelac i osam minuta kasnije. Ovaj put se odlučio na snažan udarac s dvadesetak metara kojim odlično pogađa suprotni kut vrata nemoćnog Egora Shamova.

Gosti su do počasnog pogotka došli preko Luke Đorđevića koji je u 78. minuti iskoristio pogrešku vratara Igora Akinfeeva, a potom su uslijedila dva nova gola domaće ekipe. Prvo je Vlašić u 86. minuti asistirao Sigurdssonu, a minutu kasnije konačni rezultat postavlja Oblyakov.

Hrvatski reprezentativac je na terenu proveo čitav susret dok Kristijan Bistrović ovaj put nije ulazio u igru. CSKA se s nova tri boda popeo na drugo mjesto ljestvice te sad za vodećim Spartakom zaostaje samo dva boda.

Klub iz Moskve sljedeću utakmicu igra već u četvrtak kada će u 2. kolu Europske lige dočekati zagrebački Dinamo.