Dva pogotka i Superkup za Tomasova; novi pogodak Livaje; Jozak bolji od Bjelice (VIDEO)

U današnjim igranim utakmicama, u strijelce su se od hrvatskih nogometaša upisali Marko Livaja, Ivan Paurević, Sandi Križman, te dva puta Marin Tomasov koji je s Astanom osvojio Superkup.

Od trenera pobjedu je upisao Igor Bišćan, kao i Romeo Jozak koji je svladao našeg Nenada Bjelicu.

Pogodak Livaje

Momčad AEK-a s minimalnih je 1:0 svladala Panionios u 24. kolu grčkog prvenstva. Osmim pogotkom u prvenstvu ove sezone pobjedu je momčadi iz Atene donio hrvatski napadač Marko Livaja u 21. minuti. AEK na tablici ima 54 boda i trenutno je prva momčad prvenstva.

Dva pogotka Tomasova, Astani Superkup

U susretu Superkupa u Kazahstanu, Astana je uvjerljivo svladala Kairat (3:0), te stigla do treće titule u Superkupu. Za domaće je svih 90 minuta igrao naš nogometaš Marin Tomasov, koji je bio strijelac dva pogotka. Tomasov je potvrdio pobjedu svoje momčadi pogocima u 62. i 66. minuti.

Pogodak Križmana

Sandi Križman opet se upisao u strijelce za grčku AEL Larissu. Njegova momčad povela je u 43. minuti danas protiv Levadiakosa, ali je domaća momčad do kraja utakmice preokretom stigla do tri boda. Križmanu je to peti pogodak u prvenstvu, a AEL Larissa je 12. s 25 bodova.

Paurević strijelac

Ruska Ufa remizirala je s Dinamo Moskvom u 21. kolu ruske Premier Lige, bilo je 1:1. Gosti su poveli u 17. minuti iz kaznenog udarca, da bi domaćima u drugom dijelu bod donio hrvatski veznjak Ivan Paurević, prvim pogotkom u prvenstvu ove sezone. Ufa nakon 21 kola ima 28 bodova i šesta je momčad prvenstva.

Pobjeda Bišćana

Olimpija našeg Igora Bišćana ostvarila je pobjedu u jedinoj utakmici koja se igrala u 20. kolu slovenskog prvenstva. Olimpija je bila bolja od ND Gorice s 0:1, te tako preuzela prvu poziciju od Maribora s dva boda prednosti i utakmicom više. Za Olimpiju su cijeli susret odigrali Dario Čanađija, Dino Štiglec i Filip Uremović dok je za Goricu cijeli susret odigrao Matej Šantek. Marko Tešija u igri je bio od 73. minute.

Jozak bolji od Bjelice

U derbiju kola u Poljskoj su se sastali Romeo Jozak i njegova Legia, te Nenad Bjelica i njegov Lech. Domaća Legia povela je već u drugoj minuti pogotkom bivšeg igrača Rijeke Marka Vešovića. Gosti su poravnali u 63. minuti preko Gytkjaera, da bi domaći u nastavku susreta iz kaznenog udarca stigli do sva tri boda. Za Legiu je do 70. minute igrao naš napadač Edaurdo, dok je za goste svih 90 minuta odigrao Mario Šitum. Legia nakon 26 kola ima 48 bodova i druga je ekipa, ima jednako bodova koliko i prvoplasirana Jagiellonia. Lech je treći s 43.