Dva pogotka Šege nedovoljna za pobjedu Varaždina nad Šibenikom (VIDEO)

U izrazito zanimljivom dvoboju 6. kola SuperSport HNL-a Varaždin i Šibenik su pred 2.632 gledatelja na stadionu Varteksa odigrali bez pobjednika, bilo je 2:2 (1:1).

Prvi dio susreta pripao je Narančastima koji su do prednosti došli preko Duje Čopa, a zatim je za preokret domaćih zabio dvostruki strijelac Michele Šego. Na koncu bod Šibeniku realiziranim kaznenim udarcem donosi Ivan Delić.

Izabranici Marija Kovačevića su tako došli do svog trećeg, a Damira Čanadija čak četvrtog ovosezonskog remija. Raz

Gosti su već u 6. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Urai pao u šesnaestercu poslije kontakta s Pecom, no sudac Jović i VAR soba nisu se oglasili. Narančasti će sigurno imati što reći na tu njihovu odluku.

Pet minuta kasnije Bernardo Matić je u opasnoj zoni oduzeo loptu neopreznom Lusavcu nakon čega je sa 16 metara pucao Delić, ali Zelenika nogom uspijeva upisati obranu.

Delić je u šansi i u 15. minuti kada ga je ubačajem s lijeve strane uposlio Čop, a njegov udarac glavom iz peterca odlazi iznad gola Varaždina.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Araija iz auta Mislav Matić je prebacio loptu na drugu stativu gdje Čop nije uspio dobro zahvatiti loptu i ozbiljnije zaprijetiti Zelenici.

U 22. minuti bilježimo i prvu ozbiljniju šansu za Varaždin. Peco je spustio loptu za Šegu koji je s 15 metara gađao suprotni kut, a lopta je prošla malo pored stative.

Šibenik je poveo u 24. minuti. Varaždinci nisu uspjeli otkloniti opasnost nakon ubačaja iz kuta, a u gužvi u petercu se najbolje snašao Čop koji je poslao loptu u gol.

Varaždin je izjednačio već u 29. minuti kada je nakon ubačaja Teklića Lamine ostavio loptu za Šegu koji s deset metara prizemnim udarcem šalje loptu iza leđa Rogića.

U 34. minuti Salomon je ukrao loptu zaigranom Tekliću nakon čega je uposlio Delića, a on se pored tri suparnička igrača izborio za snažan udarac sa šest metara iskosa kojeg Zelenika uspijeva obraniti.

Delić je u šansi i tri minute kasnije kada mu je s desne strane ubacio Čop, a njegov udarac glavom od bloka odlazi iznad grede.

Ćurić je u 39. minuti odlično iz kornera pronašao Bernarda Matića koji je pucao glavom s osam metara za još bolju intervenciju Zelenike.

Trener Varaždina Mario Kovačević je na poluvremenu reagirao s dvije promjene i promjenom formacije. Jelenić i Mato Stanić su ušli u igru, a u svlačionici su ostali Lusavec i Peco. Domaćin je tako zaigrao s tri stoepra u zadnjoj liniji.

Domaćini do preokreta stižu u 50. minuti kada je Urata donio loptu do Šege koji se okružen trojicom suparničkih igrača odlučio za udarac sa 17 metara, lopta je na putu prema golu zahvatila Araija, te je u završila u suprotnim rašljama. Za napadača Varaždina bio je to već treći ovosezonski pogodak.

Nevjerojatnu situaciju vidjeli smo u 54. minuti kada je Teklić sa skoro 30 metara udaljenosti iz slobodnog udarca zatresao gredu, a potom je na odbijenu loptu reagirao Elezi koji pogađa stativu. U 60. minuti Elezi je potegao iz daljine, a Rogić je uspio odbiti loptu.

Teklić je u 65. minuti ispremiješao trojicu igrača Šibenika, ali njegov udarac sa šest metara potom je u posljednji trenutak blokirao Mesa.

Arai je u 68. minuti nakon prodora po desnoj strani asistirao za Delića koji pada u šesnaestercu nakon kontakta s Matom Stanićem, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je potom preuzeo sam Delić koji je loptu poslao u jednu, a Zeleniku u drugu stranu za svoj ovosezonski prvijenac u HNL-u.

Još jedan prodor Araija bilježimo u 86. minuti, no nitko nije uspio u gol skrenuti njegov ubačaj koji se prošetao šesnaestercom.

Šego u 89. minuti pada u kaznenom prostoru nakon duela s Araijem, a sudac Jović nije se oglasio.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Zelenika je pravovremenim izlaskom stigao do lopte prije Vidovića te je na taj način otklonio opasnost.

Na isteku 93. minute sa 17 metara je snažno pod gredu pucao Čanadi, a Zelenika je uspio odbiti loptu u korner. Bilo je to posljednje uzbuđenja na utakmici.

Šesto kolo se nastavlja od 21:05 na Maksimiru kada će snage odmjeriti Dinamo i Osijek.

U prvom susretu subotnjeg programa 6. kola SuperSport HNL-a od 18:30 na stadionu Varteksa se susreću Varaždin i Šibenik. Domaćini su u dosadašnjem tijeku sezone upisali poraze od Slaven Belupa i Hajduka, pobjedu nad Istrom 1961 i remije s Dinamom i Osijekom dok su gosti bili bolji od Lokomotive, neriješeno su odigrali s Goricom, Slaven Belupom i Istrom 1961, a poraženi su od Rijeke.

Varaždin u današnjem srazu ne može računati na ozlijeđene Stolnika, Karabatića, Škaričića, Postonjskog, Posaveca i Herreru dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener domaćih Mario Kovačević je u najavi za Varaždinske vijesti izjavio: “Očekuje nas slična utakmica kao što je bila i protiv Slaven Belupa. Oni će biti tvrdi, ali vidim da nam publika vjeruje i da neće biti nervoze ako nećemo voditi u 5. ili 10. minuti već da ćemo strpljivošću i igrom tražiti gol i dat ćemo sve od sebe da pobijedimo Šibenik. U ovih pet kola mi i Šibenik smo dvije različite ekipe. Osvajaju bodove, svaka im čast, imaju šest bodova, jedan više od nas, uglavnom kroz čvrstu obranu i imaju dobru tranziciju prema naprijed. Imaju iskusne igrače, tako da moramo itekako biti oprezni. Šibenik igra specifično, u sustavu 3-4-2-1, opasni su kao ekipa, čvrsti, ali mi ćemo igrati prije svega svoju igru. Neće nam biti lagano, a siguran sam da će nas publika opet doći podržati i da ćemo se na kraju mi veseliti.”

Njegov kolega na klupi Šibenika Damir Čanadi je za SD rekao: “Moramo popraviti igru u ofenzivi. moramo biti hrabriji u pasovima, više igrati u dubinu, a ne u širinu. Varaždin je u novu sezonu ušao s pobjedničkim mentalitetom iz 2.HNL, a mi iz loše forme iz proljetnog dijela sezone. Također, Varaždin je dugo na okupu, dok smo mi dobili 15 novih igrača. Još se tražimo, premda mislim da smo se u ovih pet kola donekle pronašli.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Luka Pušić (Zagreb) i Marino Majstrović (Split) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), a kontrolor suđenja Dalibor Conjar (Osijek).