Dvostruki strijelac Caktaš pogotkom u 90. minuti donio pobjedu Hajduku nad Lokomotivom u uzbudljivom okršaju u Kranjčevićevoj (VIDEO)

U danas odigranoj odgođenoj utakmici programa 9. kola HT Prve lige Hajduk je u Kranjčevićevoj rezultatom 1-2 (0-1) svladao Lokomotivu i tako stigao do druge ligaške pobjede u nizu, ukupno pete u jedanaest odigranih susreta.

Strijelac oba pogotka za ‘Bile’ bio je kapetan Mijo Caktaš koji je mrežu tresao u 12. i 90. minuti, dok je za ‘Lokose’ pogodak postigao Indrit Tuci u 56. minuti utakmice.

Iako je uvodno uglavnom Hajduk imao posjed, uz visoko postavljen pritisak Lokomotive, prve spomena vrijedne situacije na susretu kreirali su domaćini.

U 9. minuti Tuci je fantastičnom minijaturom primio loptu s desne strane napada i atraktivno proslijedio lijevo u prostor za Pivarića koji vara Jakoliša i desnom nogom, uz mali dodar Jaira, šalje loptu preko okvira u korner.

Hajduk je do rezultatske prednosti došao iz prvog ozbiljnijeg dolaska pred protivnička vrata. Odličnu i brzu akciju odigrali su ‘Bili’ po desnoj strani napada, u završnici Jakoliš gura u prostor za Jaira, on igra povratnu u sredinu za usamljenog Caktaša, a kapetan gostiju bez problema s pet metara u 12. minuti šalje loptu pod gredu za 0-1 svoje momčadi i svoj četvrti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 76. u 178. Prva HNL nastupu.

Velike probleme domaćinu su gosti radili po lijevoj strani obrane. U 15. minuti Umut spušta za Jaira, on prosljeđuje Jradiju koji igra u prostor za Caktaša, čiji pokušaj prizemnog ubačaja kratko i nespretno odbija Hendija, u nastavku je na tri metra usamljen na lopti Jairo koji se ne uspijeva kvalitetno postaviti i poslati loptu u nebranjenu mrežu.

U istoj minuti gosti su tražili crevni karton za Karačića zbog starta u duelu s Gyurcsom koji je išao u čistu gol-priliku, no Vidulin i VAR kolege Zebec i Crnčić tihom su provjerom ustanovili da nije bilo elemenata za takvu odluku.

U 18. minuti ponovno gosti probijaju lijevu stranu domaće obrane, u završnici Jairo igra u sredinu za Jradija čiji snažan udarac u bliži kut mirno hvata dobro postavljeni Hendija.

Otvoreno se igralo u Kranjčevićevoj, Hajduk ponovno veliku priliku ima u 25. minuti kada je Jairo atraktivno petom odigrao naprijed za Jurića, on iz prvog dodira proslijedio desno u prostor za Jradija koji u kontaktu s Kolingerom sa četrnaest metara šalje loptu pristojno pored vratnice. Uskoro na suprotnoj strani Lokomotiva konkretnije prijeti, Posavec u korner odbija neprecizni prizemni udarac Kallakua.

Tri minute poslije na drugoj strani Gyurcso prijeti udarcem iz daljine, Hendija miran i siguran u reakciji.

Veliku priliku za izjednačenje Lokomotiva je imala u 38. minuti kada je Karačić ubacio na deset metara gdje je Dimitrov ostao sam s Tucijem i Cokajem, a potonji glavom od travnjaka šalje loptu u prvu vratnicu, ista se odbija uz gol crtu do druge i ostaje u igri, a suci označavaju zaleđe (?) Tucija i prekidaju ‘paniku’ u gostujućem šesnaestercu.

Do kraja poluvremena, minuta sudačke nadoknade, pravih izazova i uzbuđenja pred vratarima nije bilo, te se na odmor otišlo sa zasluženom prednošću gostiju.

U nastavku su prvi pravu priliku imali domaći, koji su generalno bili konkretniji i dominantniji u igri prema naprijed. Posavec je u 52. minuti kratko odbio ubačaj s desne strane napada, na odbijenoj je lopti Cokaj koji s osam metara puca prizemno u prvi kut, no odlično postavljeni Jakoliš odbija s crte i čuva mrežu ‘Bilih’ netaknutom.

Dominantniji odnos snaga na travnjaku u drugom dijelu Tomićeva je momčad kapitalizirala u 56. minuti kada su gosti ponovno imali probleme na lijevoj strani obrane. Dolček je očajno reagirao na ubačaj iz sredine te spustio loptu Tahiraju koji odmah puca u bliži kut, Posavec kratko odbija, a na lopti je pored Simića i Dimitrova na petercu prvi Tuci koji mirno trese mrežu za 1-1 i svoj prvi pogodak u sezoni ukupno 5. u 38. Prva HNL nastupu.

Primorčeva momčad je blizu novog vodstva bila u 61. minuti kada je Gyurcso fantastičnim udarcem s dvadesetak metara pogodio spojnicu vratnice i grede.

U narednih petnaestak minuta i dalje smo gledali sasvim otvrenu igru s obje strane, no bilo je tu dosta grešaka u predaji u ključnim trenucima u obje momčadi, te iz nekoliko opasnih dolazaka pred Posavca i Hendiju pravih poslova za njih nije bilo.

Siromašno, siromašno drugo poluvrijeme smo generalno gledali, neusporedivo drugačije od prvog u vidu količine pogrešaka i loših odluka. U 89. minuti gosti traže kazneni udarac zbog starta Papadopoulosa nad Diamantakosom, no sudačka ekipa ostala je nijema.

Hajduk do pogotka vrijednog tri boda dolazi u 90. minuti kada je na ubačaj iz kuta lopta prošla svih i došla do Caktaša na drugoj vratnici, a on istu glavom od travnjaka šalje u mrežu za svoj drugi gol na susretu i 1-2 gostiju.

U posljednjoj, trećoj, minuti sudačke nadoknade gosti su imali još jednu izglednu situaciju za pogodak, no Brnić je na ubačaj Jaira iskosa s lijeve strane poslao loptu pristojno pored suprotne vratnice.

Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja te je Hajduk upisao drugo prvenstveno slavlje u nizu.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok je Hajduk trebao gostovati na Maksimiru kod Dinama, no taj je susret na zahtjev ‘Plavih’ odgođen, tako da ‘Bile’ sljedeća prvenstvena obveza očekuje 6. prosinca kada bi trebali na Poljudu ugostiti Rijeku.

U zaostaloj utakmici 9. kola HT Prve lige Lokomotiva od 17 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Hajduk. Domaćini su u dosadašnjem tijeku prvenstvene sezone upisali samo jednu pobjedu i to još u kolovozu protiv Rijeke dok su gosti u posljednja dva kola pod vodstvom novog trenera Bore Primorca zabilježili remi s Osijekom i slavlje u Koprivnici.

Lokomotiva u današnjem srazu ne može računati na ozlijeđene Mersinaja, Aliyua, Majića, Vojkovića i Markovića dok su Bili zbog kartona bez Vuškovića, a problema s ozljedama i zarazom koronavirusom imaju Mujakić, Nejašmić i Čolina

Ofenzivac domaćih Moutir Chajia je u najavi susreta izjavio: “Očekujem tešku utakmicu protiv jakog suparnika, biti će to dobra utakmica za igrati. Ako budemo skoncentrirani i odigramo našu igru, imamo visoke šanse za pobjediti i ostaviti bodove u Kranjčevićevoj.”

Strateg Hajduka Boro Primorac je pak rekao: “Napravit ćemo nekoliko zamjena i osvježiti momčad za ovaj susret. Lokomotiva ima dobrih igrača i iskusnog trenera, dobra su i pokretna momčad. Mi moramo biti kompaktni, imati loptu i igrati što bolje. Svima je Hajduk motiv, ali nikad nisam spremao ekipu na slabosti protivnika. Pripremam se da ću igrati protiv motiviranog protivnika.”

Glavni sudac dvoboja je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će asistirati Robi Kezele i Luka Pajić iz Rijeke te Marko Linić iz Dražica. Za VAR su zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat utakmice je Mladen Žugec iz Sv. Nedjelje, a suce će kontrolirati Domagoj Ljubičić iz Osijeka.