Dvostruki strijelac Drmić donio Rijeci pobjedu nad Istrom 1961 (VIDEO)

Rijeka je slavila u regionalnom derbiju protiv Istre 1961. U sklopu 2. kola HT Prve lige pred 2.015 gledatelja na Rujevici upisali su pobjedu rezultatom 2:0 (0:0). Junak trijumfa je bio Josip Drmić koji je u završnici utakmice zabio oba pogotka domaćih.

Izabranici Gorana Tomića su tako novu prvenstvenu sezonu otvorili s dvije pobjede na domaćem terenu u kojima nisu primili ni pogodak i čime su izbili na vrh ljestvice, a gosti su nakon slavlja protiv Hrvatskog dragovoljca morali čestitati svojim rivalima na zasluženom slavlju.

Rijeka je do vodstva mogla doći već u 24. sekundi utakmice kada je Vukčević ubačajem s lijeve strane pronašao Ampema koji se izborio za udarac s pet metara iskosa, ali fantastičnom reakcijom Lučić čuva svoja vrata.

Ampem u 13. minuti s lijeve strane odlično asistira za natrčalog Libera koji u odličnoj poziciji na sedam metara od gola gostiju nije uspio dobro zahvatiti loptu tako da je dobra prilika Rijeke otišla u nepovrat. Isti učinak smo vidjeli i u 26. minuti kada je Tomečak uabačajem na rubu kaznenog prostora pronašao Vukčevića.

Pavičić je izvanrednim dodavanjem u 29. minuti u veliku šansu izbacio Drmića, ali u situaciji 1 na 1 s Lučićem kao pobjednik dvoboja izlazi vratar Istre.

Gosti su prvu opasniju akciju kreirali u 32. minuti kada je Daničić ubačajem s lijeve strane pripremio priliku za Ilićića, no njegov udarac sa sedam metara nije bio dovoljno snažan da matira Labrovića.

Rijeka uzvraća već minutu kasnije kada Tomečak ubačajem s desne strane na drugoj stativi pronalazi Drmića koji je glavom s desetak metara iskosa gađao suprotni kut, a lopta je prošla malo pokraj stative.

Bande je u 35. minuti pokušao uposliti Iličića u petercu, no lopta se odbija od Smolčića i završava u naručju golmana Rijeke.

Nova šansa Rijeke uslijedila je u 39. minuti kada Pavičić iz kuta pronalazi Krešića, a njegov udarac glavom sa sedam metara završava u bloku Drmića i Blagojevića.

Drmić je idealnu šansu za pogodak propustio realizirati u 43. minuti kada je poslao loptu pored stative. Prethodno je veliku pogrešku prilikom ispucavanja napravio vratar Lučić koji je bio pod pritiskom Ampema.

Iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti je u 45. minuti zaprijetio Pavičić, a vratar gostiju sigurno brani njegov pokušaj.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela nova šansa za Drmića, a ovaj put je njegov udarac u posljednji trenutak blokirao Matić.

Rijeka je mrežu gostiju zatresla u 53. minuti kada je Obregon matirao Lučića nakon odličnog dodavanja Drmića. Međutim pomoćni sudac je potom digao zastavicu označavajući zaleđe, a VAR je potvrdio njegovu odluku.

Bande se u 62. minuti susreta pored dva igrača Rijeke izborio za udarac s desetak metara iskosa, no Labrović odbija njegov pokušaj u korner. Tri minute kasnije s dvadesetak metara iskosa udarac je okušao i Lisica, a vratar Rijeke uz male poteškoće ipak lovi loptu.

Nakon ubačaja iz kuta u 76. minuti lopta se odbija do Obregona koji s vrha peterca iz prve puca pored vratnice. Bila je to još jedna odlična šansa da domaćini dođu do zgoditka.

Rijeka mrežu gostiju trese u 78. minuti kada se u strijelce upisao Drmić. Njega je ubačajem s desne strane pronašao Tomečak, a on je pred Matića glavom sa sedam metara loptu poslao uz samu stativu.

Drmić do drugog gola na utakmici dolazi u 82. minuti. Izvrsno je kontru povukao Pavičić, a onda je još bolje ubacio za Drmića koji glavom šalje loptu pored nemoćnog Lučića.

Raspoloženi napadač domaćih u akciji je i u 88. minuti kada je snažno pucao s desetak metara iskosa, no Lučić ovaj put odbija loptu u korner.

U petoj minuti sudačke nadoknade u šesnaestercu Istre je od strane Siljana srušen Obregona, a sudac Jović je pokazao na bijelu točku. S 11 metara je pucao Pavićić, a njegov pokušaj brani Lučić.

Drugo kolo će od 21 sat na Poljudu zaključiti Hajduk i Osijek.

Regionalnim derbijem Rijeke i Istre 1961 koji se igra od 18:55 na Rujevici počinje nedjeljni program 2. kola HT Prve lige. Obje momčadi su prvenstvo otvorile pobjedama. Rijeka je na domaćem terenu svladala Goricu dok je Istra 1961 u Puli bila bolja od Hrvatskog dragovoljca.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđene Prskala i Nwolokora dok su Abass i Murić pozitivni na koronavirus. Kod gostiju se pak još uvijek nije oporavio Galilea.

Trener Rijeke Goran Tomić je u najavi dvoboja rekao: “Neću reći ništa novo ako kažem da je svaka utakmica teška, maksimalno se spremamo i želimo nastaviti pobjednički niz. Pobjeda koju su ostvarili protiv Dragovoljca zaslužuje respekt. Igraju malo drugačije u odnosu na prošlu sezonu, ali bit ćemo spremni.”

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je dodao: “Igramo protiv velikog protivnika i jake momčadi. Mislim da je to dobra prilika za naše igrače da daju svoj maksimum, da uživaju u dobroj utakmici i da nastave u dobrom smjeru. Einar Galilea nije u konkurenciji zbog ozljede, ostali igrači su zdravi i spremi za utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreb kojem će asistirati Jerko Crnčić iz Vrbovca te sugrađani Anto Marić i Goran Pečarić dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek).