El Toro u Gradskom vrtu srušio Rijeku (VIDEO)

Osijek nastavlja trku za naslov prvaka s Dinamom. U derbi susretu 22. kola HT Prve lige Bijelo-plavi su u Gradskom vrtu na krilima dvostrukog strijelca Ramona Miereza pobijedili Rijeku rezultatom 2:0 (1:0).

Bila je to njihova deseta uzastopna pobjeda na domaćem terenu čime su poboljšali klupski rekord.

Izabranici Nenada Bjelice su se također s nova tri boda odnosno 15. ovosezonskom prvenstvenom pobjedom, uz odigranu utakmicu više, na vrhu ljestvice bodovno poravnali s Plavima.

Prvu priliku na utakmici kreirao je Osijek u 5. minuti kada je nakon ubačaja Silve vratnicu zatresao Miloš, a Mierez potom nije uspio najbolje reagirati na odbijenu loptu.

Rijeka je uzvratila pet minuta kasnije kada je Andrijašević u priliku gurnuo Lončara, no njegov udarac s ruba šesnaesterca brani Ivušić.

U 19. minuti nakon ubačaja Lončara u šansi se našao Kleinheisler koji glavom s desetak metara puca ravno u Nevistića.

Dvije minute kasnije Ivušić je pravovremenim istrčavanjem otklonio opasnost ispred Kulenovića kojeg je uposlio Lončar.

Bijelo-plavi u vodstvo dolaze u 25. minuti kada je iz kornera ubacio Jugović, glavom je pucao Škorić, a loptu pred golom u mrežu skrenuo Mierez. Bio je to njegov već 13. pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 36. minuti Kleinheisler je ubačajem u šesnaesterac tražio Miereza, ali u posljednji trenutak ispred njega loptu izbija Escoval.

Nevistić je spreman u 40. minuti kada je pravovremenim istrčavanjem odnio loptu ispred Bohara.

Arsenić je u 50. minuti tražio kazneni udarac nakon duela sa Čeberkom, no sudac Strukan i VAR nisu se oglasili.

U 53. minuti Žaper je odlično asistirao za Kleinheislera koji sa šest metara šalje loptu malo iznad grede.

Škorić je tri minute kasnije zatresao mrežu nakon ubačaja Čeberka iz slobodnog udarca, no pogodak opravdano nije priznat zbog zaleđa kapetana Osijeka.

U 67. minuti Kulenović je pucao glavom s ruba kaznenog prostora nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali u njegovom pokušaju nije bilo preciznosti.

Osijek je prednost povećao u 59. minuti kada je Mierez iskoristio veliku pogrešku vratara Nevistića kojem je ukrao loptu, a potom je plasirao u prazna vrata. Argentinski napadač se svojim drugim današnjim golom na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Kristijanom Lovrićem.

Nakon ubačaja Escovala u 76. minuti glavom je sa sedam metara ravno u Ivušića pucao Andrijašević.

Mierez je u 82. minuti nakon duela s Arsenićem pao u šesnaestercu tražeći kazneni udarac, no Strukan i VAR su i ovaj put ostali tihi.

U petoj minuti sudačke nadoknade u prilici se našao Erceg, no s desetak metara je pucao pored vratnice. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Dinamo – Slaven Belupo

U derbi susretu 22. kola HT Prve lige Osijek od 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Rijeku. Njihovi prvi ovosezonski duel odigran u Osijeku pripao je domaćinima rezultatom 3:0 dok su na Rujevici potom igrali bez pobjednika (1:1).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Bočkaja, ozlijeđene Ndockyta, Grezdu i Topčagića, Gyurcsa koji je netom izašao iz izolacije te još uvijek neregistrianog Santinija. Gosti su pak u Slavoniju doputovali bez Nwolokora, Smolčića i Capana koji su ozlijeđene te Brauta i Libera koji su bolesni.

Trener Bijelo-plavih Nenad Bjelica je u najavi derbija izjavio: “Morat ćemo biti jako oprezni, vrlo su kompaktni i s kvalitetnim pojedincima. U Gorici su izgledali vrlo dobro u defanzivi te opasni u tranziciji. Imaju odličnog trenera s kojim su produžili ugovor, dakle, vjeruju u stručni stožer, a i njihov igrački kadar je takav da uvijek mogu svakoga iznenaditi.”

Njegov današnji suparnik Simon Rožman je dodao: “Ovo je jedan veliki izazov za nas. Moramo biti fokusirani, sam početak utakmice mora biti na jako visokoj razini. Osijek odlično funkcionira, kažnjavaju svaku pogrešku.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur te Tino Krečak iz Velike Gorice. Za VAR su zaduženi Mario Zebec iz Cestice i Bojan Zobenica iz Velike Gorice. Delegat susreta je Krešimir Glavina iz Preloga, a suce će kontrolirati Dragutin Poljak iz Zagreba.