Elezi junak pobjede Varaždina nad Goricom (VIDEO)

Varaždin je upisao prvu domaću i ukupno treću pobjedu u prvenstvenoj sezoni. U 8. kolu SuperSport HNL-a pred 2.263 gledatelja na stadionu Varteksa pobijedili su Goricu rezultatom 2:1 (2:0). Oba pogotka za domaće bila su djelo Egona Elezija, a za goste je poentirao Deni Jurić.

Izabranici Marija Kovačevića su tako upisali peti susret u nizu bez poraza dok je Gorica izgubila tri utakmice u nizu. Novi trener Igor Angelovski neće tako po dobrom pamtiti svoj debi.

Dvoboj u Varaždinu je bio poseban i po činjenici da je po prvi puta jedan sraz u HNL-u vodio strani sudac, ta čast je pripala Radoslavu Gidženovu iz Bugarske koji je ovom prilikom podijelio i dva crvena kartona. Ranije u svlačionicu su morali Michele Šego i Deni Jurić.

U 4. minuti susreta prilikom ubačaja iz kornera Belcar je u kaznenom prostoru Varaždina za ruku povukao Krizmanića, a VAR soba u kojoj je Bebek je sugerirala bugarskom sucu Gidženovu da nema potrebe za gledanjem video snimke.

Na isteku 7. minute Teklić je snažno pucao sa 17 metara nakon što mu je poslije ubačaja Šege loptu spustio Kolarić, ali njegov pokušaj završava u bloku.

Domaćini su u vodstvo došli u 10. minuti preko Elezija, njegovo utrčavanje iz drugog plana je idealno vidio Teklić, a makedonski veznjak je potom preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Banića za svoj ovosezonski prvenstveni prvijenac.

Gorica je uzvratila pet minuta kasnije kada je Vojtko povratnim dodavanjem na vrhu peterca pronašao Cruza, a njegov udarac s prve stative odlazi visoko iznad gola Zelenike.

Šego je u 27. minuti pucao sa 16 metara, a lopta od bloka odlazi malo iznad grede. Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Raspopović je odlično ubacio za Suka koji s vrha peterca glavom šalje loptu pokraj stative.

Novi pogodak Elezija vidjeli smo u 43. minuti kada je ukrao loptu zbunjenim nogometašima Gorice, Ndockytu i Suku, a onda je sa 17 metara uz pomoć stative poslao loptu u gol Gorice.

Gosti su nadomak pogotka bili u 48. minuti kada je Jurić asistirao za Fruka, a on je s 15 metara dobro pucao, no još boljom reakcijom Zelenika spašava svoja vrata. Fruk je u dobroj situaciji bio i u 54. minuti, ali je sa šest metara iskosa očajno pucao te je loptu poslao daleko od gola.

Gorica se u igru vraća u 61. minuti odličnim zgoditkom Denija Jurića. S ruba kaznenog prostora je lijevom nogom pogodio suprotni malu mrežicu. Bio je to njegov prvijenac u dresu gostujuće momčadi.

Teklić je u 65. minuti u odličnu šansu gurnuo Herreru, ali njegov udarac sa sedam metara iskosa brani Banić. U nastavku akcije lopta dolazi do Elezija koji je pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala pokraj vratnice.

Domaćini su u 74. minuti ostali s igračem manje nakon što je izravni crveni karton dobio Šego. Sudac Gidženov ga je isključio nakon što je s poda udario Waguea.

U trećoj minuti sudačke nadoknade vidjeli smo još jedno isključenje. Drugi žuti karton nakon prekršaja nad Pellumbijem zaradio je Deni Jurić.

Završnica utakmice je protekla u terenskoj dominaciji Gorice, no usprkos njoj nisu uspjeli kreirati značajniju opasnost pred golom Varaždina.

Osmo kolo se nastavlja od 21:05 kada u Gradskom vrtu počinje utakmica Osijeka i Šibenika.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 8. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige Varaždin će od 18:55 na stadionu Varteksa odmjeriti snage s Goricom na čijoj će klupi debitirati novi trener Igor Angelovski koji je na toj poziciji proteklog tjedna zamijenio Samira Toplaka.

Utakmica će biti povijesna i po činjenici da će po prvi put na utakmici HNL-a pravdu dijeliti strani sudac. U pitanju je Radoslav Gidženov iz Bugarske.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Laminea, Karabatića i Postonjskog dok su gosti bez Keite i Mitrovića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “Uvijek govorim i ponavljam da smo najvažniji mi, a sad smo u dobrom tonusu – četiri utakmice bez poraza i zadnja utakmica pobjeda protiv Rijeke. To je kod mojih igrača maksimalno podiglo samopouzdanje i to potenciram. Znači, puni samopouzdanja moramo ući u utakmicu protiv Gorice i vrijeme je da pobijedimo utakmicu doma i dat ćemo sve od sebe.”

Bivši izbornik Sjeverne Makedonije Igor Angelovski je pak izjavio: “Sretan sam zbog dolaska u klub kao što je Gorica. Svidjela mi se vizija predsjednika Črnka, način vođenja kluba i pristao sam na suradnju do 2024. godine. Pretpostavljao sam i ranije, kada sam pratio utakmice Gorice, da posjeduju kvalitetu koja se mora iskoristiti i zajedno moramo raditi na tome da momčad ostvaruje što pozitivnije rezultate jer smatram da to svojom kvalitetom zaslužuju. Varaždin je do sada igrao stvarno dobar nogomet. Govori se da su, uz Slaven Belupo, iznenađenje ove sezone, ali mogu reći da su bili ravnopravni protiv svih protivnika. Analizirali smo što trebamo odraditi, kako iskoristiti njihove slabe strane da dođemo do pozitivnog rezultata kojeg svi želimo. Mislim da smo spremni.”

Glavni sudac utakmice je Radoslav Gidženov iz Bugarske kojem će pomagati sunarodnjaci Georgij Minev i Georgij Stambolžiev te Ante Čuljak (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a suce će kontrolirati Ante Vučemilović (Višnjevac).