Engleska nakon raspucavanja jedanaesteraca bolja od Kolumbije (VIDEO)

Uzbudljiva je bila posljednja utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva. Engleska je imala vodstvo do kojeg je došla pogotkom Kanea iz kaznenog udarca, da bi Kolumbija izborila produžetke pogotkom Mine u sudačkoj nadoknadi. Ipak, nakon raspucavanja jedanaesteraca slavila je Engleska.

Otvoreno je počela utakmica. Igralo se brzo i sa jedne i sa druge strane, no neke veće prilike nismo vidjeli. Iz prvog dijela vrijedi spomenuti dvije prilike Engleske. Najprije onu u 16. minuti kada je Kane glavom pucao neprecizno, te pokušaj Trippiera iz slobodnog udarca u 42. minuti. Za kraj je prvi udaracu okvir uputila i Kolumbija, no niti to nije bila velika prijetnja. U dobroj se situaciji našao Quintero, no pucao je ravno u Pickforda.

Englezi su jako opasni iz prekida, a to su pokazali i u 54. minuti. Nakon kornera Carlos Sanchez nije uspio sačuvati Kanea te ga je srušio, a američki sudac Geiger pokazao je na bijelu točku. Treći je to dosuđeni kazneni udarac za Engleze, treći put je odgovornost preuzeo Harry Kane, te treći put pogodio iz kaznenog udarca na prvenstvu.

U 63. minuti mogla je Engleska već povisiti na 0:2, ali je udarac Allija glavom otišao preko gola. Kolumbijci su nakon primljenog gola postali nervozni, pa su ubrzo zaradili još dva žuta kartona. Ogromnu priliku u 82. minuti propustila je Kolumbija. Walker je katastrofalno pogrišio, Bacca je krenuo u kontru te uposlio Cuadrada, no nogometaš Juventusa pucao je preko gola.

U 93. minuti Kolumbija je bila blizu pogotka, sjajno je Uribe opalio s ogromne udaljenosti, ali je Pickford uspio to obraniti. Nakon toga, iz istog kornera Kolumbija stiže do izjednačenja. Nakon kornera treći pogodak na prvenstvu postiže i stoper Barcelone Yerry Mina.

Yerryu Mini to je treći pogodak glavom u trećoj utakmici u nizu. Ovaj stoper prvi je kome je to uspjelo još od 2002. godine kada je to uradio Miroslav Klose. Prvu prijetnju u prvom produžetku vidjeli smo u 104. minuti, kada je Falcao glavom pucao pored gola na ubacaj Mojice.

U 112. minuti na lijevoj strani se našao Rose koji je pucao iz teške situacije, no nije uspio pogoditi okvir kolumbijskog gola. Još jednu prigodu imali su Englezi u 115. minuti, nakon kornera potpuno je sam ostao Dier, ali je glavom pucao preko gola.

U raspucavanju s bijele točke slavila je Engleska. U trećoj seriji kod Engleske nije pogodio Henderson, dok u četvrtoj seriji za Kolumbiju prečku pogađa Uribe. U petoj seriji Bacca je također zabio za Kolumbiju, a Dier pogodio za Engleze, koji u četvrtfinalu idu na Švedsku.