Engleska pogotkom Kanea u sudačkoj nadoknadi svladala Tunis (VIDEO)

Twitter/FIFA World Cup

U drugoj utakmici prvog kola skupine G Engleska je rezultatom 2-1 (1-1) svladala Tunis pred 43 713 gledatelja u Volgogradu.

Engleska je susret otvorila fantastično, pritisnuvši Maaloulijevu momčad od prve minute, te kreiravši nekoliko odličnih situacija pred vratima Hassena već u prvih pet minuta.

Nakon uvodnog pritiska Soutghateove momčadi Kartaški orlovi su se malo uspjeli stabilizirati, no trajalo je to svega nekoliko minuta poslije kojih je u vodstvo Englesku doveo kapetan Harry Kane. Igrala se jedanaesta minuta utakmice, Ashley Young izveo je korner, Stones dominantan u skoku no njegov udarac brani Hassen, lopta se odbija do Kanea koji mirno loptu šalje u mrežu za 1-0 Gordog Albiona.

U 15. minuti prvi vratar Tunisa zbog ozljede je morao napustiti travnjak, a umjesto njega na vrata je stao Farouk Ben Mustapha, vratar saudijskog Al Shababa.

S vremenom je Tunis uspio uspostaviti ravnotežu na travnjaku, te su visokim presingom došli kreirali dobre situacije pred vratima Pickforda, koji ipak nije imao ozbiljnog posla. Ipak, u 33. minuti Kyle Walker neobjašnjivim građenjem udara Ben Youssefa te kolumbijski sudac Roldan pokazuje na bijelu točku za Tunis.

Siguran izvođač kaznenog udarca bio je igrač saudijskog Al Nassra, 26-godišnji Ferjani Sassi.

Poslije primljenog pogotka Tunis se povukao, a Englezi su ponovno počeli letjeti po terenu, imali su dvije fantasične situacije za postizanje pogotka, no lopta je u 39. i 44. minuti umjesto u mreži, završavala u okviru tuniških vrata. Vrijedi istaknuti da je pri situaciji u 39. minuti glavni sudac utakmice propustio dosuditi kazneni udarac za Englesku zbog starta strijelca tuniškog nad engleskim strijelcem. Neobjašnjivo se nije javio ni VAR sudac ove utakmice…

U drugom dijelu Tunis se dosta drastičnije nego u prvih 45 minuta povukao, bilo je tu nerijetkih pokušaja agresivnog pritiska i izlaska u kontre ili polukontre, no gotovo čitavo poluvrijeme svelo se na engleske pokušaje probijanja dosta visoko postavljene obrane Tunižana. Pokušavala je Soutghateova momčad na sve načine izigrati protivnika, no pravih udaraca prema vratima Mustapha nije bilo. Tijekom prvih 45 minuta Englezi su uputili 12 udaraca, od toga 6 u okvir, u drugom dijelu duplo manje – šest ukupno, dva u okvir.

Jedan od ta dva udarca završio je u mreži Tunisa. U prvoj minuti produžetka Trippier je izveo ubačaj iz kuta, Henderson je najviši u skoku, lopta dolazi do Kanea koji neometan pogađa za 2-1 i konačno slavlje Engleske.

Usprkos hrabroj predstavi Tunisa, apsolutno zaslužena pobjeda Engleske koja je tako pred okršaj s Panamom stigla do tri boda koliko ima i Belgija.