EP U17: Hrvatska startala porazom (VIDEO)

Leon Kreković

U prvom kolu skupine A Europskog prvenstva za igrače do 17 godina starosti Hrvatska je na Rujevici poražena od Italije rezultatom 1:0 (0:0).

Pogodak odluke u 78. minuti susreta postigao je Kean, radi se o igraču Juventusa koji ove godine igrao i u seniorskoj konkurenciji.

Najbolju priliku u prvom pluvremenu imala je Italija u 32. minuti kada je Visconti nakon pogreške Radića pronašao Keana, ali napadaču Azzurra udarac odlično brani Kotarski.

Početkom drugog poluvremena iz slobodnog udarca je opasno zaprijetio Pršir, ali vratar Ghidotti uz krajanje napore brani njegov udarac.

Samo dvije minute kasnije Marola je izbio ispred Kotarskog, ali šalje loptu malo pored gola.

Nedugo potom opasnu situaciju je imao i Kreković, ali njegov udarac na dodavanje Čoline odlazi pored gola.

Italija je do pogotka mogla doći i u 66. minuti, ali udarac Viscontija brani Kotarski, a potom loptu u posljednjem trenutku čisti Hlevnjak.

Mladi Vatreni su nastupali u sljedećem sastavu:

Kotarski (c) – Hlevnjak, Nekić, Radić, Čolina – Franjić, Hanuljak, Pršir (od 64. Krizmanić) – Kreković (od 72. Mitrović), Marin (od 76. Baturina), Šego

U drugoj utakmici naše skupine Španjolska je stigla dva gola prednosti Turske te je upisala pobjedu 3:2, dok je u skupini B Škotska svladala Farske Otoke sa 2:0, a Mađarska je bila bolja od Francuske rezultatom 3:2.