FIFA je objavila službene osobe za 2. kolo europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine koje se igra 27. ožujka.
Hrvatska u subotu od 18 sati na stadionu Rujevica u Rijeci dočekuje Cipar, a utakmicu će suditi Estonac Kristo Tohver kojem će asistirati sunarodnjaci Silver Koiv, Sten Klaasen i Juri Frischer. Kontrolor suđenja je Georgi Yordanov iz Bugarske dok je delegat Rumunj Aurel Ionescu.
39-godišnji Tohver je međunarodni sudac od 2010. godine, a dosad nije imao prilike suditi Vatrenima. Međutim hrvatskoj nogometnoj javnosti je poznat iz klupskog nogometa obzirom da je u ljeto 2015. godine na Poljudu vodio duel Hajduka i norveškog Strosmgodseta (2:0) u kvalifikacijama Europske lige, da bi dvije godine kasnije sudio i Rijeci u kvalifikacijama Lige prvaka kada su na Rujevici s 2:0 svladali velški TNS.
Angažman su dobili i hrvatski suci pa će tako Fran Jović zajedno s Borutom Križarićem, Lukom Pušićem i Marijom Zebecom dijeliti pravdu u utakmici skupine A u kojoj Irska u Dublinu dočekuje Luksemburg. Kontrolirat će ih Michael Thomas Ross iz Sjeverne Irske, a posao delegata će obavljati Englez Michael O’Brien.
Službene osobe za 2. kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo (27.3.):
Group G
15:00 CET – Podgorica (Gradski Stadion)
MONTENEGRO – GIBRALTAR
Referee: Manuel Schüttengruber (AUT)
Assistant Referee 1: Roland Brandner (AUT)
Assistant Referee 2: Andreas Witschnigg (AUT)
Fourth Official: Sebastian Gishamer (AUT)
FIFA Referee Assessor: Adrian Azzopardi (MLT)
FIFA Match Commissioner: Miroslaw Ryszka (POL)
Group H
15:00 CET – Sochi (Fisht Stadium)
RUSSIA – SLOVENIA
Referee: Marco Di Bello (ITA)
Assistant Referee 1: Alessandro Costanzo (ITA)
Assistant Referee 2: Matteo Passeri (ITA)
Fourth Official: Daniele Doveri (ITA)
FIFA Referee Assessor: Karen Nalbandyan (ARM)
FIFA Match Commissioner: Mark Bos (NED)
Group E
18:00 CET – Minsk (National Olympic Stadium Dinamo)
BELARUS – ESTONIA
Referee: Robert Hennessy (IRL)
Assistant Referee 1: Allen Lynch (IRL)
Assistant Referee 2: Emmett Dynan (IRL)
Fourth Official: Robert Harvey (IRL)
FIFA Referee Assessor: Gevorg Hovhannisyan (ARM)
FIFA Match Commissioner: Bakar Jordania (GEO)
Group G
18:00 CET – Amsterdam (Johan Cruijff ArenA)
NETHERLANDS – LATVIA
Referee: Stéphanie Frappart (FRA)
Assistant Referee 1: Guillaume Debart (FRA)
Assistant Referee 2: Mikael Berchebru (FRA)
Fourth Official: Jérémie Pignard (FRA)
FIFA Referee Assessor: Frank De Bleeckere (BEL)
FIFA Match Commissioner: Charles Schaack (LUX)
Group G
18:00 CET – Malaga (La Rosaleda)
NORWAY – TURKEY
Referee: Alejandro José Hernández Hernández (ESP)
Assistant Referee 1: Teodoro Sobrino Magán (ESP)
Assistant Referee 2: Raúl Cabañero Martínez (ESP)
Fourth Official: José Luis Munuera Montero (ESP)
FIFA Referee Assessor: Gylfi Þór Orrason (ISL)FIFA Match Commissioner: Kurt Zuppinger (SUI)
Group H
18:00 CET – Rijeka (Stadion HNK Rijeka )
CROATIA – CYPRUS
Referee: Kristo Tohver (EST)
Assistant Referee 1: Silver Koiv (EST)
Assistant Referee 2: Sten Klaasen (EST)
Fourth Official: Juri Frischer (EST)
FIFA Referee Assessor: Georgi Yordanov (BUL)
FIFA Match Commissioner: Aurel Ionescu (ROU)
Group A
20:45 CET – Belgrade (Stadion Rajko Mitić)
SERBIA – PORTUGAL
Referee: Danny Makkelie (NED)
Assistant Referee 1: Hessel Steegstra (NED)
Assistant Referee 2: Mario Dks (NED)
Fourth Official: Jochem Kamphuis (NED)
FIFA Referee Assessor: Martin Hansson (SWE)
FIFA Match Commissioner: István Huszár (HUN)
Group A
20:45 CET – Dublin (Dublin Arena)
REPUBLIC OF IRELAND – LUXEMBOURG
Referee: Fran Jović (CRO)
Assistant Referee 1: Borut Križarić (CRO)Assistant Referee 2: Luka Pušic (CRO)
Fourth Official: Mario Zebec (CRO)
FIFA Referee Assessor: Michael Thomas Ross (NIR)
FIFA Match Commissioner: Michael O’Brien (ENG)
Group E
20:45 CET – Prague (Eden Arena)
CZECH REPUBLIC – BELGIUM
Referee: William Collum (SCO)
Assistant Referee 1: Francis Connor (SCO)
Assistant Referee 2: David McGeachie (SCO)
Fourth Official: Kevin Clancy (SCO)
FIFA Referee Assessor: Alain Hamer (LUX)
FIFA Match Commissioner: Claude Runavot (FRA)
Group H
20:45 CET – Trnava (Štadión Antona Malatinského)
SLOVAKIA – MALTA
Referee: Harald Lechner (AUT)
Assistant Referee 1: Andreas Heidenreich (AUT)
Assistant Referee 2: Markus Gutschi (AUT)
Fourth Official: Christian-Petru Ciochirca (AUT)
FIFA Referee Assessor: Miroslav Tulinger (CZE)
FIFA Match Commissioner: Haris Gvozden (BIH)
Friendly
18:00 CET – Debrecen (Nagyerdei Stadion)
QATAR – AZERBAIJAN
Referee: Ivan Kružliak (SVK)
Assistant Referee 1: Tomaš Somolani (SVK)
Assistant Referee 2: Branislav Hancko (SVK)
Fourth Official: Peter Kralović (SVK)