Fantastičnim pogotkom Mitrovića Gorica osvojila bod protiv Dinama

Odličnim potezom Josipa Mitrovića u 85. minuti posljednja Gorica je osvojila bod protiv vodećeg Dinama. Epilog je to susreta 27. kola SuperSport HNL-a u kojem su gosti od 60. minuti bili u vodstvu nakon zgoditka Ljubičića.

Domaćini su tako upisali osmi remi u sezoni kojim su barem privremeno zaostatak za pretposljednjim Šibenikom smanjili na sedam bodova razlike.

Plavi su pak odigrali šestu neriješenu utakmicu kojom uz odigranu utakmicu više imaju deset bodova prednosti pred prvim pratiteljem Hajdukom.

Prvi je zaprijetio Dinamo i to preko Drmića kojem se u 6. minuti lopta odbila od bloka Steenvoordena nakon udarca Bulata, no njegov pokušaj s deset metara završava u vanjskom dijelu vratnice.

I domaćini su odličnu šansu imali u 8. minuti kada je Pršir iz slobodnog udarca pronašao Bralića, a njegov udarac glavom s vrha peterca prolazi malo pokraj stative.

Novi udarac Drmića uslijedio je u 12. minuti kada je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, no Banić je bio spreman na njegov pokušaj.

U 18. minuti Baturina je izvrsno uposlio Ristovskog koji je s desne strane ubacio na drugu stativu, a Drmić s četiri metra glavom loptu šalje iznad grede. Minutu kasnije je uslijedio novi ubačaj Ristovskog, a ovaj put je Špikić nakon duela s Bralićem pucao s poda za novu obranu Banića.

Gorica je u akciji u 21. minuti kada se za udarac s tridesetak metara udaljenosti odlučio Ndockyt, a Livaković je uz male poteškoće ipak odbio loptu pokraj stative.

Tri minute kasnije Mitrović je zatresao mrežu gostiju nakon što je spremno dočekao odbijenu loptu Livakovića nakon udarca Fućka, no zbog zaleđa potonjeg u začetku akcije pogodak nije priznat.

Gorica je opasnost pred golom Dinama kreirala i u 33. minuti kada je Livaković u posljednji trenutak izbio loptu ispred Suka.

Dinamo je pak aktivan u 38. minuti kada je Ivanušec proigrao Ristovskog, a njegov udarac sa šest metara iskosa brani Banić koji je na vrijeme napustio gol crtu te je time skratio kut makedonskom reprezentativcu.

Iz slobodnog udarca s oko 25 metara je u 50. minuti pucao Bulat, a Banić je boksao loptu. Dvije minute kasnije nakon duplog pasa s Drmićem sa šest metara iskosa Ljubičić je pogodio vanjski dio mreže.

Domaćin je uzvratio u 55. minuti snažnim udarcem Fruka s dvadesetak metara s kojim Livaković nije imao problema.

Nakon sat vremena igre Dinamo je došao u prednost. Drmić je s lijeve strane uputio povratno dodavanje, a Ljubičić je s osam metara prizemnim udarcem pogodio donji lijevi kut Banićeva gola. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Domaćin je u 65. minuti ponovno zaprijetio preko Fruka, a njegov udarac s desetak metara iskosa Livaković paradom odbija u korner. Dvije minute kasnije Mrzljak je proigrao Tomečaka, a u posljednji trenutak prije njega do lopta dolazi vratar Dinama.

Gorica do izjednačenja dolazi u 85. minuti kada je Mrzljak na sredini terena oduzeo loptu Bočkaju nakon čega ju je proslijedio do Mitrovića, a on je dugo vukao loptu, a onda je sa 17 metara fantastičnim udarcem uz pomoć stative matirao Livakovića. Mladi ofenzivac se tako upisao u strijelce četvrto kolo u nizu.

Samo tri minute kasnije nova dobra šansa za Goricu. U situaciji 1 na 1 s Livakovićem bio je Fruk, no vratar Plavih izlazi kao pobjednik tog duela. Uslijedio je ubačaja iz kuta nakon kojeg je glavom s pet metara loptu pored gola poslao Bralić.

Ante Čačić je u sudačkoj nadoknadi umjesto Drmića dao prilikom mladom Toniju Majiću koji je tako sa 16 godina upisao debi u dresu Dinama.

U sedmoj minuti sudačke nadoknade dogodila se posljednja šansa na utakmici kada je iskosa pucao Matavž za sigurnu obranu Livakovića.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Šubićevcu počinje dalmatinski sraz Šibenika i Hajduka.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 27. dionice SuperSport HNL-a Gorica je od 17 sati domaćin Dinamu. Njihov prvi ovosezonski sraz odigran u Velikoj Gorici pripao je Plavima rezultatom 0:1 dok u Maksimiru nije bilo golova.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Vojtka dok su gosti bez B. Šutala, Perića i Petkovića.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Dinamo je ekipa koja odskače kvalitetom i igračkim kadrom od ostatka lige. Mi moramo biti koncentrirani 90 minuta da pokušamo anulirati njihovu kvalitetu. U situaciji smo u kojoj moramo gledati prema naprijed, a ne se samo fokusirati na naš gol jer je protiv Dinama to bilo pogubno. Moramo težiti da zabijemo gol i probamo uzeti nešto na svom terenu protiv najbolje momčadi u ligi.”

Njegov kolega na klupi Dinama Ante Čačić je dodao: “Idemo u goste momčadi koja želi zadržati nadu u ostanak u prvoj ligi. Znamo da su utakmice protiv Gorice bile neizvjesne iako su uglavnom odlazile na našu stranu osim ove zadnje kad smo na našem terenu odigrali 0:0. Ali, i to je bila jednosmjerna utakmica u kojoj smo mi 90 minuta tražili gol, ali gosti su na kraju zasluženo izvukli bod. Nadam se da ćemo ovaj put biti učinkovitiji. Uostalom, i vegetacija je krenula pa očekujem i bolje travnjake. orica cijelo proljeće igra jako dobro, njezin bodovni saldo nije ni blizu adekvatan prikazanim igrama. Teško je kad si dolje, pritisak je ogroman. Ali, Gorica može svakog iznenaditi. Mi moramo učiniti sve da ne bude tako.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Luka Pajić (Rijeka), Ivan Janić (Ilok) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladisavci). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.