Farmaceuti do tri boda protiv Istre 1961 (VIDEO)

Slaven Belupo je u Koprivnici u 17. kolu Hrvatski Telekom Prve lige bio bolji od Istre 1961 rezultatom 2:0 (1:0).

Farmaceuti su s nova tri boda učvrstili sedmu poziciju na ljestvici dok su Zeleno-žuti drugim prvenstvenim porazom u nizu ostali na pretposljednjem mjestu.

Ključni trenutak susreta dogodio se na samom startu, već u 3. minuti kada su po lijevom stranu napada kombiniratli Vrljičak i Ivanovski.

Mladi lijevi bočni je potom uposlio Peru Pejića kojem nije bilo teško matirati Ćorića, bio je to drugi prvenstveni zgoditak u aktualnoj sezoni iskusnog napadača.

U 64. minuti utakmice domaćini su mogli povećati vodstvo nakon što je Bouadla pronašao Bogojevića no njegov prizmeni udarac zaustavlja vratnica. Francuski veznjak se nedugo nakon dobrog dodavanja mogao upisati u strijelce, ali je iz dobre situacije pucao u golmana Ćorića.

Blizu pogotka je u 86. minuti bio i Rebernik, ali u situaciji 1 na 1 pobjedu je izvukao vratar gostiju. Konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi svojim pestim prvenstvenim zgoditkom postavio je Mirko Ivanovski koji je poentirao u kontri nakon asistencije Arapa.

Kolo se nastavlja od 18 sati kada se na Poljudu u derbiju sastaju Hajduk i Osijek.

U 15 sati u Koprivnici počinje susret 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Slaven Belupo i Istra 1961.

Domaćini su pod vodstvom novog trenera Tomislava Ivkovića u prošlom kolu upisali prvu prvenstvenu pobjedu od kolovoza slavivši protiv Rudeša dok je Istra 1961 na Drosini poražena od Hajduka.

Pulski prvoligaš je i dalje neizvjesnoj situaciji te iščekivanju promjena u vlasničkoj strukturi, a proteklog tjedna su je zbog financijskih problema napustila dva igrača, Risto Mitrevski i Sandro Gotal.

U prvom ovosezonskom međusobnom srazu ove dvije momčadi Istra 1961 je u rujnu na Drosini pogotkom Hadžića upisala minimalnu pobjedu.