Farmaceuti na Šubićevcu osvojili bod (VIDEO)

U prvom susretu 13. kola HT Prve lige Šibenik i Slaven Belupo su na Šubićevcu odigrali bez pobjednika, kao i u njihovom prvom ovosezonskom međusobnom duelu odigranom u Koprivnici rezultat je bio 1:1 (1:0).

I ovaj put su prednost imali Narančasti za koje je ponovno zabio Marin Jakoliš, a bod Farmacuetima u završnici utakmice donosi Zoran Kvržić.

Slaven Belupo je tako prekinuo negativni niz od tri uzastopna prvenstvena poraza, no još uvijek nisu uspjeli upisati pobjedu koju tako sad već čekaju 12 susreta.

Prvu veliku priliku na utakmici domaćini su kreirali u 11. minuti kada je Marin Jakoliš na drugoj stativi pronalazi brata Antonija, a njegov snažan udarac odlično brani Čović,

Marin je u 17. minuti pucao s dvadesetak metara, a lopta u kaznenom prostoru u ruku pogađa Marinu te se odbija u korner. Nakon višeminutne stanke zbog intervencije VAR-a sudac Pajač je pozvan na pregled video snimke te je pokazao na bijelu točku u korist Šibenika. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Marin Jakoliš koji je loptu poslao u desnu, a vratara Slaven Belupa u lijevu stranu za rano vodstvo svoje momčadi. Bio je to njegov peti zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 24. minuti vratar domaćih Rogić je loše primio jednu povratnu loptu, no na vrijeme je ispred Hadžića uspio ispraviti svoju pogrešku.

Mina u 28. minuti u polovici Slaven Belupa kao posljednji igrač obrane ruši Hadžića, a usprkos protestima Farmaceuta sudac Pajač mu nije pokazao opomenu.

Drugo poluvrijeme otvoreno je u 47. minuti dobrim udarcem Narina Jakoliša s ruba kaznenog prostora kojeg Čović odbija u korner. Gosti su uzvratili samo minutu kasnije preko Brkovića koji je pucao pod gredu s desetak metara iskosa, a Rogić dobrom intervencijom prebacuje loptu preko grede.

Brković je u akciji i u 54. minuti kada ubačajem iz slobodnog udarca na drugoj stativi pronalazi Monjca, ali njegov udarac nije bio dovoljno snažan tako da je Rogić upisao obranu.

Bogojević je u 61. minuti s desne strane uposlio Kvržića koji je pucao sa sedam metara iskosa, a golman Šibenika ovaj put brani nogom.

Šibenik je blizu povećanja prednosti bio u 68. minuti kada je Attys povratnom loptom dodao za Ćurića, a on je sa 16 metara zatresao suprotnu stativu.

Slaven Belupo može žaliti za 79. minutom kada je veliku priliku za izjednačenje propustio Kvržić. Njemu su šansu pripremili Zapata i Krstanovića, a ofenzivac Farmaceuta je zaobišao vratara Rogića te njegov prvi pokušaj sa šest metara završava u bloku Batarela, a drugi od još jednog bloka odlazi pored stative. Nakon ubačaja iz kuta odlično je glavom pucao Laušić, a još jednom izvanrednom intervencijom Rogić spašava svoju mrežu.

Kvržić se za promašaje iskupio u 82. minuti kada je sa šest metara glavom poslao loptu iza leđa Rogića nakon što ga je iz kornera pronašao Glavčić. Bio je to njegov prvijenac u dresu Slaven Belupa.

Do konca dvoboja terensku inicijativu su imali gosti, ali nisu uspjeli kreirati ozbiljniju šansu kojom bi ugrozili gol Šibenika.

Trinaesto kolo se nastavlja u subotu kada Osijek od 15 sati u Gradskom vrtu dočekuje Hrvatskog dragovoljca dok od 17:05 na Poljudu počinje sraz Hajduka i Gorice.

U prvom susretu 13. kola HT Prve lige Šibenik od 18 sati na Šubićevcu dočekuje Slaven Belupo. U njihovom prvom ovosezonskom međusobnom dvoboju odigranom u Koprivnici nije bilo pobjednika, utakmica je završila rezultatom 1:1. Gosti za pobjedu ne znaju od 1. kola kada su na Maksimiru iznenađujuće slavili protiv Dinama, a posljednjih pet kola vodi ih novi trener Zoran Zekić i tom razdoblju osvojili su samo bod.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Jhingana, Bilića, Mesu, Močinića, Torresa, Bačelića-Grgića i Sahitija koji su ozlijeđeni, a kod gostiju iz istog razloga nedostaju Paracki, Hlevnjak i Božić dok je Caimacov kartoniran.

Trener Narančastih Mario Rosas je u najavi sraza za SD rekao: “Nogomet je često nepravedan, tako i u slučaju Slavena. Mislim da su svojim igrama zaslužili više bodova nego što imaju na kontu. Svjesni smo da u HNL-u nema laganih utakmica, sve ekipe igraju jako dobro. Tako i protiv Koprivničana očekujem kompliciranu utakmicu, ali svakako i našu pobjedu.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Dojam je da smo sa svim momčadima do sada igrali ‘al pari’, pa čak i s Dinamom, ali uvijek napravimo neku gluposti, dogodi se neki trenutak koji prelomi na drugu stranu. Moramo tu biti mentalno jači jer se poslije svakog našeg kiksa jako teško vraćamo. Nedostaje nam i realizacija velikih prilika, ali to su očito neki životni i nogometni trenuci u kojima ti ništa ne ide. Ponavljam, ne tražim alibije, ali nije ova cjelokupna situacija od jučer. Teško je naći izlaz iz toga svega, ali nema plakanja. Moramo vjerovati, raditi i zaista mislim da nam treba samo jedan pozitivan rezultat da se sve okrene.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Vedran Đurak (Stupno), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Duje Strukan (Split) i Igor Krmar (Zagreb). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Draganić), a suce će kontrolirati Ivica Modrić (Zagreb).