Farmaceuti osvojili bod kod Gorice (VIDEO)

U posljednjem susretu 15. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo odigrali su bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:1). Goste je u vodstvo u 9. minuti doveo Zirdum, a za bod domaćina u sudačkoj nadoknadi pogađa Vujnović. Farmaceuti su od 21. minute imali igrača manje nakon što je drugi žuti karton dobio Kocijan.

Domaćini tako ni u 11 uzastopnom susretu nisu upisali pobjedu, a pod novim trenerom Igorom Angelovskim su u devet utakmica upisali samo dva remija te čak sedam poraza. Uvjerljivo se nalaze na posljednjem mjestu ljestvice te za pretposljednjem Rijekom zaostaju pet bodova.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 9. minuti kada je Talys iz kornera ubacio za stasitog Zirduma, a on je u duelu sa Steenvoordenom glavom s vrha peterca matirao Banića. Stoperu gostiju bio je to prvi ovosezonski pogodak, a na sjajan način je obilježio i nedavni povratak na travnjak nakon teške ozljede koljena.

Konačan rezultat dvoboja postignut je u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Raspopović je ubacio s desne strane, a Keita je odlično spustio loptu za Vujnovića koji je iz peterca preciznim udarcem nadmudrio Čovića. Crnogorskom napadaču bio je to HNL prvijenac u dresu Gorice.

Dinamo – Šibenik 6.11. 17:10h

Utakmica 15. kola SuperSport HNL između HNK Gorica i Slaven Belupa koja se trebala igrati večeras od 17:30 odgađena je zbog magle. Novi termin odigravanja je ponedjeljak, 31. listopada, s početkom u 14 sati.

Obje momčadi su odradile zagrijavanje nakon kojeg je sudac Ivan Bebek ustvrdio da zbog nepogodnih vremenskih uvjeta nije moguće odigrati utakmicu.

U posljednjem susretu 15. kola SuperSport HNL-a od 17:30 posljednjeplasirana Gorica dočekuje Slaven Belupo. Domaćini su bez pobjede već deset kola, a u osam otkada ih je preuzeo Igor Angelovski osvojili su samo bod. Njihov prvi ovosezonski sraz s Farmaceutima završio je slavljem domaćina u Koprivnici rezultatom 2:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Korcu, a gosti su bez Sušaka, Christopoulosa, Božića i Žuljevića.

Trener Gorice Igor Angelovski je u najavi poručio: “Svi znamo što ova utakmica znači za nas i zato svaki pojedinac koji će nastupiti mora dati svoj maksimum. Moramo stajati jedan uz drugoga i probati pobijediti Slaven koji je odigrao stvarno kvalitetnu polusezonu.”

Strateg Slavena Zoran Zekić je dodao: “Gorica zaista po ničemu ne zaslužuje biti na ovoj poziciji. Imali su puno pehova, ali mislim da bi mi trebali iskoristiti ovaj svoj dobar moment. Želimo u još jednoj važnoj utakmici potvrditi naše dobre igre i, prije svega, potvrditi i ponoviti zalaganje i energiju koju imamo u posljednjih nekoliko utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati sugrađanin Luka Pajić, Kristijan Novosel (Valpovo) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Patrik Kolarić (Čakovec) i Luka Pušić (Zagreb). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), a kontrolor suđenja Ivica Modrić (Zagreb).