Farmaceuti pobjedom na Drosini preskočili Istru 1961 na prvenstvenoj ljestvici (VIDEO)

Slaven Belupo je došao do četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede. Izabranici Zorana Zekića su u u okviru 18. kola HT Prve lige upisali pobjedu na gostovanju kod Istre 1961 rezultatom 1:2 (0:2).

Strijelci za slavlje Farmaceuta bili su Hansel Zapata i Nedim Hadžić dok je za Zeleno-žute uz svesrdnu pomoć gostujućeg vratara Ivana Sušaka poentirao Robert Mišković. Istra je od 67. minuta imala igrača manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Joao Silva.

Slaven Belupo je s nova tri boda preskočio današnjeg suparnika na ljestvici te trenutno s bodom više i odigranom utakmicom više zauzima osmu poziciju na ljestvici.

Aktivniji početak utakmice gosti su naplatili u 18. minuti kada u vodstvo dolaze prvijencem Zapate u HT Prvoj ligi. Kolumbijski napadač je pratio pokušaj Hadžića te je iz peterca u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon obrane Lučića.

Vratar gostiju Sušak je u 23. minuti pravovremenim istrčavanjem stigao do lopte prije Bandea te je glavom otklonio opasnost.

Lisica je u 29. minuti nakon prodora po desnoj strani uputio oštru loptu u peterac koju je Sušak zamalo spremio u vlastitu mrežu. U nastavku akcije Marin je s lijeve strane pronašao Belju koji sa sedam metara iz prve puca pokraj stative.

Farmaceuti do novog pogotka dolaze u 32. minuti kada je Goda odlično uposlio Hadžića koji je izbjegao zaleđe te je sa sedam metara poslao loptu pored Lučića. Bio je to njegov drugi ovosezonski prvenstveni pogodak.

Istra se u igru vraća u 51. minuti zahvaljujući velikoj pogrešci gostujućeg vratara Sušaka kojem je lopta prošla kroz ruke nakon udarca kojeg je Mišković uputio iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 52. minuti glavom je iz šesnaesterca pucao Božić, no lopta odlazi iznad grede. Dobar prodor Lisice u 54. minuti na suprotnoj strani travnjaka završio je pak udarcem sa 16 metara koji je prošao pokraj bliže vratnice.

Domaćini su u 67. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Caimacovom dobio Joao Silva.

Usprkos igraču manje Zeleno-žuti su priliku za izjednačenje imali u 69. minuti, no Beljo nije uspio iskoristiti još jednu lošiju reakciju Sušaka.

Gosti su u 83. minuti zaprijetili preko Van Bruggena kojeg je odlično uposlio Caimacov, no ispriječio se blok domaćih stopera.

Samo minutu kasnije mrežu Zeleno-žutih je zatresao Krstanović nakon što mu je asistirao Monjac, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Raspoloženi Caimacov se u 88. minuti izborio za prizemni udarac s ruba kaznenog prostora kojeg golman Istre sigurno brani. U sudačkoj nadoknadi je iz slični pozicije iz voleja pucao i Krstanović nakon proigravanja Gode, no rezultat je bio isti. Bile su to posljednje šanse na susretu.

Dinamo – Slaven Belupo 12.12. 17:05h

U posljednjem dvoboju 18. kola HT Prve lige Istra 1961 će od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli dočekati Slaven Belupo. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Koprivnici završio je rezultatom 1:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Majkića, Navarra, Matića, Blagojevića, Burtona i Ivančića dok su gosti lišeni usluga Grgića i Kvržića.

Trener Zeleno-žutih Gonzalo Garcija je u najavi susreta izjavio: “Očekuju nas četiri utakmice u kratkom razdoblju, sve vrlo bitne za nas, a prva na redu je sa Slaven Belupom. Agresivan tim koji pritišće i dobro se brani, tim koji ima vrlo dobre individualce. U gostima smo imali vrlo tešku utakmicu s njima, ne očekujem ništa manje ni danas.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je rekao: “Bit će to utakmica velikog pritiska.  Neće odlučiti o nečemu konkretnom jer ima zaista još puno kola, ali naravno da bi bilo lijepo izvući pozitivni rezultat uz  dobru igru. Istra je ispred nas na ljestvici i ima puno dobrih stvari u svojoj igri. Opasni su, okomiti i imaju par dobrih pojedinaca. Drugačija je to Istra nego prijašnjih godina. Pokušava igrati tako da vjerujem da ćemo, bez  obzira na važnost susreta, gledati otvorenu utakmicu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Željko Bučar (Duga Resa) i Mario Zebec (Cestica) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Vedran Đurak (Stupno). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), a suce će kontrolirati Domagoj Ljubičić (Osijek).