‘Farmaceuti’ pogotkom Delića iz kaznenog udarca svladali Rudeš u Kranjčevićevoj (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, pred 83 gledatelja u Zagrebu, rezultatom 0-1 (0-0) svladao Rudeš i tako sedmom ligaškom pobjedom u sezoni potvrdio osvajanje 7. mjesta u 28. izdanju elitnog domaćeg klupskog natjecanja.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je kapetan gostiju Mateas Delić iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Prvi udarac na susretu vidjeli smo u 13. minuti kada je Mateas Delić pokušao zaprijetiti s nekih 19 metara no lopta odlazi pristojno pored okvira Banićevih vrata.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Rudeš kada je u 39. minuti Josip Filipović ubacio s desne strane domaćeg napada, a do lopte u sredini na nekih osam metara došao Vitali Lisakovich čiji snažan no neprecizan udarac sigurno brani Ivan Filipović.

U 44. je Ivan Jajalo atraktivnim potezom nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada loptu poslao u okvir, no Banić u intervenciji nije imao ni najmanjih problema.

Iako su gosti imali dominaciju u igri i češće prijetili protivničkim vratima, najbolja prilika prvog dijela svakako je bio gore spomenuti pokušaj Lisakovicha.

Ivković je na poluvremenu u igru odlučio poslati Gordana Barića i Antonija Boršića, umjesto Vitalija Lisakovicha i Nikole Krajinovića.

U nastavku prvu spomena vrijednu situaciju bilježimo u 54. minuti kada je Boršić iskosa s desne strane s ruba šesnaesterca uputio ni udarac, ni ubačaj, a lopta pored svih igrača otišla malo pored suprotne vratnice gostujućih vrata.

U 60. minuti velika prilika za Rudeš, koji je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme i bio dominantniji za razliku od prvog dijela utakmice. Josip Filipović je ubacio s desne strane, na šest metara u skoku je najviši Dino Halilović čiji snažan udarac glavom ide ravno u Ivana Filipovića koji brani i odbija u korner iz kojeg domaći nisu ugrozili Slavenova vrata.

U 67. minuti novi obračun Halilović-Filipović i velika prilika za Rudeš, no i u ovoj situaciji kao pobjednik je izašao vratar gostiju koji je uz pomoć vratnice obranio snažan udarac Halilovića s vrha peterca.

Tri minute poslije Sertić radi prvu promjenu, umjesto Davida Puclina u igru je ušao Karlo Plantak.

U 76. minuti Mlakar pokazuje na bijelu točku za Farmaceute nakon starta Vilibalda Vuce nad Mladenom Mihaelom. Tijekom prekida igru su napustili Franko Kovačević u redovima domaćih i Ivan Dolček u redovima gostiju, a umjesto njih ušli su Filip Soldo, odnosno Jan Doležal.

Mladen je u konačnici s travnjaka iznesen na nosilima, a siguran izvođač bijele točke za goste je bio kapetan Mateas Delić, kojem je to bio treći ligaški pogodak u sezoni, ukupno 34. u Prvoj HNL.

U 80. minuti gostujućoj je klupi javljeno da Mladen neće moći nastaviti igru, pa je Sertić bio primoran napraviti posljednju izmjenu. Na travnjak je poslao Mateja Jelića.

U 88. minuti Filipović upisuje još jednu dobru obranu. Božić je izašao u jedan na jedan s njim, i pokušao mu loptu progurati kroz noge, no gostujući vratar čuva mrežu netaknutom.

Minutu poslije prijetnja na suprotnoj strani. Iharoš je ubacio iz kuta, u skoku je najviši Međimorec, nakon čijeg udarca lopta odsjeda na vratnici.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade (4.) Plantak je izašao sam pred Banića koji brani njegov pokušaj te gosti neuspješno okončavaju brojčano nadmoćnu kontru.

Rudeš svoje dvosezonsko prvoligaško nadmetanje zaključuje gostovanjem u Puli kod Istre 1961, a Slaven Belupo će ovu sezonu okončati srazom protiv Rijeke u Koprivnici.

Na stadionu u Kranjčevićevoj se s početkom u 18 sati igra posljednji susret programa 35. kola u kojem se sastaju Rudeš i Slaven Belupo.

Susret je ovo bez pretjeranog bodovnog značaja za bilo koju momčad jer je Rudeš siguran novi drugoligaš, a Farmaceuti su dobrim izdanjima u prethodnih pet kola uspjeli osigurati izbjegavanje eventualnog doigravanja za ostanak u prvoligaškom društvu.

Domaći zbog akumuliranih kartona danas neće moći računati na usluge Joao Ericka, Nikole Pejovića i Tomislava Štrklja, dok gostima iz istog razloga na raspolaganju neće biti Bruno Bogojević i Mateus Lima. Bačelić Grgić, Bongongui, Čanađija, Krstanović i Zirdum igrači su na koje Farmaceuti ne mogu računati zbog ozljeda, a kod domaćina jedini van kadra zbog zdravstvenih problema je Dragan Juranović.

U sedam međusobno odigranih Prva HNL utakmica Rudeš ima jednu pobjedu nad Slavenom, bilo je to u prvoj prvoligaškoj sezoni Rudeša kada su pod vodstvom španjolskog trenera Aire slavili u Zagrebu rezultatom 2-0. U aktualnoj sezoni Belupo je Rudeš svladao samo jednom, a preostala dva susreta okončana su bez pobjednika.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić iz Vrbovca i Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Tomislav Ivković i Ivica Sertić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: