Farmaceuti ponovno pronašli recept za Varaždin (VIDEO)

I drugi put u sezoni Slaven Belupo je upisao pobjedu nad Varaždinom. Ponovno je bilo 1:0, a ovaj put je za slavlje Farmaceuta, u prvom susretu 10. kola SuperSport HNL-a, na stadionu Ivan Kušek Apaš pogodio Ante Crnac.

Izabranici Zorana Zekića su tako prekinuli seriju od dva uzastopna poraza te su se nova tri boda barem privremeno vratili na drugo mjesto ljestvice. Momčad koju vodi Mario Kovačević je pak nakon šest kola bez poraza odnosno tri uzastopne pobjede po prvi put morala suparniku priznat da je bio bolji.

Dvoboj u Koprivnici nije ponudio prilikama sadržajan nogomet, a susret je odlučio izvrstan potez mladog Crnca koji je preciznim udarcem sa 17 metara u završnici prvog poluvremena matirao Zeleniku.

U početnim minutama utakmice terensku inicijativu je imao domaćin, no prvu priliku je u 8. minuti imao Varaždin. Brodić je u kontri uposlio Teklića koji je pucao sa 17 metara, ali njegov prizemni udarac odlazi pokraj vratnice.

Nakon velike pogreške Jelenića u 14. minuti odličnu priliku da svoju momčad dovede u vodstvo imao je Crnac, no u ključnom trenutku nije uspio zahvatiti loptu i poslati je pokraj Zelenike. Isti učinak je imao i njegov pokušaj s ruba kaznenog prostora u 29. minuti.

Martinaga je u 36. minuti s lijeve strane uputio oštar ubačaj u peterac, ali Branšteter na koncu nije stigao reagirati.

Farmaceuti su u vodstvo došli minutu kasnije odličnim pogotkom mladog Ante Crnca koji je nakon asistencije Hoxhe sa 17 metara lijevom nogom precizno pogodio desni kut Zelenikinog gola. Bio je to njegov već treći gol u aktualnoj sezoni.

Već u 43. minuti gosti su bili nadomak rezultatskom egalu. Stanić je s desne strane odlično ubacio za natrčalog Elezija, a on sa šest metara glavom puca ravno u Markovića.

Branšteter je u 64. minuti mogao povisit vodstvo Slavena, ali je nakon ubačaja Hoxhe poslao loptu pored stative. Da je uspio pogoditi bilo bi posla za VAR obzirom da je bio na rubu zaleđa.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Brodić se spretno oslobodio Božić, a onda je sa šest metara iskosa loptu poslao pokraj bliže stative.

U sudačkoj nadoknadi Kocijan je grubo laktom zaustavio prodor Mate Stanića, a sudac Pajač nije smatrao da ga treba prijevremeno poslati u svlačionicu.

Domaćini su u drugom poluvremenu s lakoćom odbijali napade suparnika tako da nismo vidjeli nijednu izglednu šansu kojom bi bila ugrožena njihova pobjeda.

Deseto kolo nastavlja se sutra kada su na rasporedu dvoboji Gorice i Osijeka te Hajduka i Istre 1961.

U prvom susretu drugog kruga prvenstva odnosno desetog kola SuperSport HNL-a od 19 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju se Slaven Belupo i Varaždin. Njihov prvi ovosezonski susjedski okršaj pripao je Farmaceutima koji su na gostovanju slavili pogotkom Matea Kocijana.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Zirduma i Jambora koji su ozlijeđeni dok kod gostiju iz istog razloga nema Karabatića, Laminea i Postonjskog, a Šego je kartoniran.

Trener Slavena Zoran Zekić je kako prenosi klikaj.hr u najavi rekao: “Već sam pohvalio svog kolegu, zaista radi odličan posao. Varaždin je pokazao da smo mi u prvoj utakmici bili odlični, a oni su pokazali svoju snagu, mentalnu i svaku drugu, da se poslije toga dignu. Dobili su Istru u jako teškom trenutku, odigrali su jako dobre utakmice protiv Dinama i Hajduka doma, zaredali su i s pobjedama u gostima. Naravno da nitko nije očekivao ni njih i nas da ćemo ovako izgledati, tako da to daje dodatnu draž našem susretu. Zaista se nadam jednoj kvalitetnoj utakmici i, naravno, pozitivnom rezultatu.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Mario Kovačević je za eVaraždin izjavio: “Sigurno će oni sada dati sve od sebe da zaustave taj negativni niz. Oni igraju na drugačiji način od nas, a ja ću učiniti sve da se mi kao ekipa nametnemo. Taj susjedski derbi uvijek je bio zanimljiv i za nas i za njih. Mislim da smo zaslužili da nas navijači podrže u Koprivnici. I u Kranjčevićevoj se navijalo lijepo za nas. Da ne kažem da će biti više naših navijača nego njihovih, pa da se opet osjećamo kao doma. Mi ćemo napraviti sve da ih razveselimo večeras.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Goran Perica (Šibenik). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).