Farmaceuti slavili u derbiju začelja (VIDEO)

U prvom susretu 16. kola HT Prve lige Slaven Belupo je u derbiju začelja u Kranjčevićevoj bio bolji od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 1:2 (0:2). Strijelci za pobjedu Farmaceuta bili su Antonio Bosec i Ivan Krstanović dok je za Crne poentirao Valentino Majstorović.

Izabranici Zorana Zekića su tako došli do treće ovosezonske pobjede kojom su današnjim suparnicima na dnu ljestvice pobjegli na velikih šest bodova prednosti.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo već u 3. minuti kada je Glavčić pronašao Boseca, a on je s desetak metara iskosa precizno pogodio suprotnu malu mrežicu.

Sudac Zebec je u 7. minuti susreta pokazao na bijelu točku u korist gostiju nakon što je Franić u šesnaestercu srušio Zvonareka kojeg je ubačajem tražio Glavčić. Siguran izvođač bio je iskusni Krstanović koji je loptu poslao u jednu, a Šubarića u drugu stranu.

Veliku priliku za pogodak gosti su imali i u 40. minuti kada je Krstanović asistirao Zvonareku, a njegov udarac iz peterca na gol crti odličnom obranom zaustavlja golman Dragovoljca.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale do 73. minute kada je na prijedlog VAR-a sudac Zebec pogledao duel Caimocova i Petkovića u šesnaestercu Slavena nakon čega je odlučio dosuditi kazneni udarac u korist domaćina. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Majstorović koji je smanjio rezultatski zaostatak.

Domaćini su u 86. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Andrej Lukić nakon što se zakačio s Marinom.

Crni su u završnici utakmice pokušali doći do novog gola kojim bi izbjegli poraz, no to im na koncu nije pošlo za nogom. Tri boda odlaze koprivničkom prvoligašu koji je tako Crnim uzvratio za poraz u prvom krugu prvenstva.

Kolo se nastavlja sutra kada će Dinamo od 15 sati u Maksimiru ugostiti Osijek dok u 17:05 na Aldo Drosini počinje dvoboj Istre 1961 i Šibenika.

Derbi začelja u kojem Hrvatski dragovoljac od 18 sati u Kranjčevićevoj dočekuje Slaven Belupa otvorit će 16. kolo HT Prve lige. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel pripao je Crnima koji su u Koprivnici pogotkom Mioča slavili rezultatom 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Veljaču, Turčina, Bašića i Babina dok su gosti bez Bogojevića, Grgića i Kvržića.

Trener Crnih Davor Mladina je u najavi dvoboja za SN izjavio: “Naš današnji suparnik je vrlo zahtjevan, zbog toga moramo biti maksimalno angažirani, koncentrirani, ali i čekati svoju priliku, koja će sigurno doći i jasno, ukoliko želimo izvući pozitivan rezultat, te prilike treba realizirati.”

Strateg Farmaceuta Zoran Zekić je dodao: “Svaka utakmica nosi svoj pritisak pa tako i ova. Da smo osvojili koji bod više, što mislim da smo trebali bilo bi drugačije, ali to je što bi bilo kad bi bilo tako da nije bitno. Sami smo se doveli u ovu situaciju i sami se iz nje moramo izvući. Dragovoljac ima svoj sistem igre, jako su čvrsti i imaju odličnu tranziciju. Moramo biti oprezni, ali moramo i željeti nametnuti svoju igru.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Borut Križarić (Čakovec). Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), a suce će nadgledati Alojzije Šupraha (Zadar).