Farmaceuti tek nakon produžetaka pronašli recept za Solin

Dinamu i Hajduku u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa danas su se pridružili Osijek, Gorica, Slaven Belupo, Šibenik te Mladost iz Ždralova.

Svi favoriti su tako opravdali ulogu favorita, a najteži zadatak su imali Farmaceuti koji su do pobjede nad Solinom na stadionu u Dugopolju došli tek nakon produžetaka. Za pobjedu od 1:2 strijelac je u 100. minuti s bijele točke bio iskusni Ivan Krstanović. Prethodno su gosti vodili zgoditkom Marka Žuljevića koji je mrežu zatresao u 23. minuti, a produžetke izabranicima Tonija Golema je u 89. minuti donio Silvanus Nimely.

Bijelo-plavi su svoju dobru formu potvrdili kod Papuka iz Orahovice, a u pobjedi 0:2 golove su zabili Vedran Jugović (32′) i Dion Drena Beljo (92′). Gorica je pak do druge runde došle preko Dubrave, a za prolazak je u 93. minuti zabio Josip Mitrović. Zagrebački klub je poveo već u 1. minuti preko Boyan Jia, a za preokret momčadi Igora Angelovskog zabijaju Vujnović (28′) i Steenvorden u nadoknadi prvog poluvremena. Privremeno izjednačenje domaćima je donio Petriško (75′).

Prolazak u osminu finala nakon preokreta kod Jadrana iz Poreča je izborio Šibenik. Nakon gola Lepinjice u 11. minuti za slavlje Narančastih su golove zabili Marasović (23′) i Delić (71′). Najuvjerljivije izdanje danas su pružili nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su slavljem od 6:0 nad Oriolikom iz Oriovca izborili okršaj s braniteljem naslova Hajdukom. Za slavlje domaćina su se u strijelce upisali Guja (2′ i 44′-11m), Jajalo (7′ i 51′) i Abramović (22′).