Farmaceuti treći put u sezoni bolji od Rijeke

Na krilima izvrsnog golmana Ivana Čovića i strijelca Ante Crnca Slaven Belupo je i treći put ove sezone bio bolji od Rijeke.

U 23. kolu SuperSport HNL-a pred oko tri tisuće gledatelja na Rujevici presudio je pogodak mladog napadača u 85. minuti susreta. Zanimljivo da je isti igrač bio jedini strijelac i u njihovom prvom ovosezonskom dvoboju u Rijeci.

Farmaceuti su tako upisali treću pobjedu protiv Rijeke koju su tom prilikom vodila tri različita trenera – Dragan Tadić, Sersi Cosmi i Sergej Jakirović. Potonjem je to bio i prvi poraz na klupi bijelih nakon što je nanizao četiri pobjede i remi.

Igrači koje vodi Zoran Zekić su također upisali prvu pobjedu nakon osam prvenstvenih utakmica, a i posljednja im je bila protiv Rijeke. Tako su ponovno skočili na četvrto mjesto ljestvice.

Mladi napadač Rijeke Matija Frigan se u 12. minuti sjurio prema golu Slavena, ali si je u ključnom trenutku dao predug for pa je do lopte došao golman Čović.

U 24. minuti Perošević je ubačajem s desne strane pronašao Manaja, a njegov udarac glavom odlazi pored gola Rijeke.

Veiga je pet minuta kasnije spustio loptu za Selahija koji udarcem s ruba kaznenog prostora ne pogađa okvir gola.

Nakon ubačaja iz kuta u 32. minuti Galešić je prenio loptu u peterac odakle je pucao Marin, no dobrom intervencijom Čović je sačuvao svoju mrežu.

Manaj je u 41. minuti spustio loptu za Peroševića koji se pored Vukčevića izborio za udarac sa šest metara iskosa, ali loptu je poslao pored gola.

Nakon ubačaja iz kuta u 43. minuti gosti nisu uspjeli otkloniti opasnost tako da je na koncu portugalski bek iz blizine pospremio loptu iza leđa Čovića nakon asistencije Galešića. Međutim nakon asistencije VAR-a utvrđeno je zaleđe pa gol nije priznat.

Početku drugog poluvremena prethodio je sastanak suca Pajača s kapetanima momčadi na centru igrališta nakon čega je odlučeno da će se usprkos gustoj magli utakmica nastaviti.

Čović je u 53. minuti bio spreman nakon što se udarac Ampema s ruba kaznenog prostora odbio od Božića.

Farmaceuti su u šansi deset minuta kasnije kada se Perošević ubacio ispred Dilavera, ali je sa šest metara iskosa pogodio vanjski dio mreže. U 64. minuti nova gužva pred Labrovićem u kojoj Crnac i Krstanović nisu uspjeli značajnije zaprijetiti.

U 70. minuti Hodža je odigrao dupli pas s Liberom nakon čega je dobro pucao u 70. minuti, ali Čović se nije dao svladati. Vratar Slavena se iskazao i četiri minute kasnije kad je još bolje zaustavio udarac Libera nakon njega kreativnog solo prodora.

Nakon ubačaja iz kuta u 76. minuti udarac je s druge stative uputio Banda, a ispred gol linije je pogodio jednog svog suigrača. Minutu kasnije Janković je odlično proigrao Grgića, ali Čović je upisao još jednu veliku obranu.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka sva igrača je nanizao Crnac, no u ključnom trenutku je loše zahvatio loptu tako da nije pogodio okvir gola.

Slaven Belupo je poveo u 85. minuti kada je Hoxha izvrsno s lijeve strane ubacio na drugu stativu gdje se Crnac ubacio ispred Vukčevića nakon čega je matirao Labrovića. Ofenzivac gostiju se tom prilikom sudario sa stativom zbog čega su mu morali ukazati pomoć.

U završnici utakmice Rijeka je pritisnula goste na njihovu polovicu, no nije kreirala nijednu priliku kojom bi došla do boda.

Kolo će biti zaključeno sutra kada je na rasporedu derbi Dinama i Hajduka te sraz Osijeka i Varaždina.

U sklopu 23. kola SuperSport HNL-a Rijeka će od 18:10 na Rujevici biti domaćin Slaven Belupu. Farmaceuti su slavili u njihova oba prethodna međusobna ovosezonska sraza. U Rijeci je bilo 0:1, a u Koprivnici 2:1.

Domaćini u dvoboj ulaze bez Mitrovića dok su gosti bez Sušaka, Solde, Martinage i Marine.

Trener Rijeke Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Dolazi nam ekipa koja je jesenski dio igrala jako dobro. Trenutno imaju više krizu rezultata nego igre, jer u igri su dobri i stvaraju prilike. Pokazali su dobro lice protiv Osijeka i Dinama, protiv Šibenika su promašili veliki broj prilika. Radi se o čvrstoj i disciplinarnoj ekipi, koja ima jako brze igrače prema naprijed i mogu te ugroziti. Čeka nas zahtjevna utakmica, ali mi želim popraviti domaći skor da probamo ubilježiti tri boda ako je ikako moguće.”

Njegov kolega Zoran Zekić je dodao: “Rijeka je u drugi dio sezone ušla fantastično, ali za mene to nije iznenađenje jer odlično poznajem svog prijatelja Sergeja Jakirovića. On odlično radi svoj posao, što je već pokazao u Zrinjskom. Sjajno je složio momčad u kratkom vremenskom razdoblju i bilježi sjajne rezultate. Stalno sam govorio da je Rijeka najveći favorit za osvajanje četvrtog mjesta, bez obzira na slabije rezultate u prvom dijelu sezone. Sada je to definitivno potvrđeno. Što se nas tiče, ne mogu reći da igramo loše jer imali smo nekoliko dobrih utakmica. Međutim, izostala je nagrada u obliku bodova. Gostovanje na Rujevici uvijek je težak ispit za svaki klub, a za nas je u ovom trenutku još i teže. Međutim, nećemo se predavati unaprijed, napravit ćemo sve što je u našoj moći da pokušamo izazvati što bolji rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb) i Goran Pečarić (Zagreb) dok su u VAR sobi Mario Zebec (Cestica) i Ivan Starčević (Bjelovar). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac).