Farmaceuti u dramatičnom dvoboju svladali Goricu (VIDEO)

Nakon sedam utakmica bez pobjede Slaven Belupo je pronašao žrtvu. U 33. kolu HT Prve lige Farmaceuti su nakon preokreta u Koprivnici svladali Goricu rezultatom 2:1 (0:1). Prednost gostima je donio Hrvoje Babec, a za tri boda domaćih zabili su Ivan Krstanović i Tomislav Božić.

Sam završetak utakmice prošao je u velikoj drami obzirom da su u sudačkoj nadoknadi gosti preko Babeca zatresli mrežu za izjednačenje, no pogodak nakon intervencije VAR-a nije priznat jer se asistent Jovičić poslužio rukom. Isti ishod je bio i nakon što je nedugo potom nakon kontre mrežu na suprotnoj strani zatresao Zapata, a sama sudačka nadoknada je na koncu potrajala duže od 15 minuta.

Izabranici Samira Toplaka su pak upisali i treći poraz u nizu kojim su dodatno otežali borbu za peto mjesto na ljestvici obzirom da im Lokomotiva uz utakmicu manje bježi četiri boda.

Aktivniji početak utakmice gosti su materijalizirali u 19. minuti kada je Cruz oduzeo loptu neopreznom Parackom nakon čega je uputio dodavanje prema Babecu koji do lopte stiže prije Sušaka te je potom šalje u mrežu Slavena. Bio je to njegov treći zgoditak u aktualnoj sezoni.

Slaven je zaprijetio u 26. minuti kada se Crnac pored Šimunovića izborio za udarac s desetak metara, ali Kotarski je uspio ukrotiti njegov pokušaj.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je iz slobodnog udarca iz daljine pucao Fruk za sigurnu obranu vratara domaćih.

U 31. minuti nakon ubačaja iz prekida s desne strane glavom je s ruba kaznenog prostora pucao Marina, ali nije bio dovoljno precizan.

Dobra akcija Gorice uslijedila je u 33. minuti kada je nakon proigravanja Kalika s desne strane povratno dodavanje za Cruza uputio Musa, no njegov udarac odlazi iznad gola.

Gosti su u 37. minuti zbog ozljede Muse bili primorani izvršiti prvu zamjenu. U igru je ušao Mitrović.

Nadomak izjednačenju Slaven je bio u 39. minuti kada je Kotarski odličnom reakcijom spriječio pogodak Zvonareka koji je pucao s desetak metara.

Odličnu šansu da svoju momčad dovede do izjednačenja Zvonarek je nakon dodavanja Kvržića propustio u 47. minuti kada se još jednom izvrsnom obranom iskazao Kotarski. Kapetan Farmaceuta je neometan pucao sa sedam metara.

U 54. minuti je sa 16 metara pucao Crnac, ali lopta odlazi pored gola Gorice. Uslijedio je potom u 66. minuti pokušaj Krstanovića glavom nakon što ga je ubačajem s desne strane pronašao Zapata, ali učinak je bio isti.

Slaven do izjednačenja dolazi u 72. minuti 115. pogotkom kojeg je u Prvoj HNL postigao Ivan Krstanović. Njega je na prvoj stativi idealno uposlio Hoxha, a iskusni napadač je majstorskim potezom petom matirao Kotarskog.

Krstanović je u 77. minuti idealno uposlio Zapatu koji je pucao s deset metara iskosa, a Kotarski još jednom dobrom obranom odbija loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta glavom je sa sedam metara pucao Božić, ali ravno u vratara Gorice.

Gorica uzvraća u 80. minuti kada je Mitrović s desne strane ubacio za nadolazećeg Stojanovskog, a njegov udarac glavom s vrha peterca odlazi malo pokraj vratnice.

Farmaceuti do potpunog preokreta dolaze u 81. minuti. Iz slobodnog udarca je ubacio Kvržić, a loptu u gol Gorice nakon duela sa Steevoordenom šalje Božić.

Gorica do gola dolazi u posljednjim trenucima dvoboja. Nakon ubačaja iz kuta Jovičić je prenio loptu na drugu stativu gdje se ubacio Babec koji je iz peterca uz pomoć stative poslao loptu iza leđa Sušaka. Uslijedila je provjera putem VAR-a nakon koje je sudac Vidulin odlučio da je Jovičić prilikom asistencije igrao rukom pa zgoditak nije priznat.

U 98. minuti se Zapata nakon kontre driblingom riješio Mitrovića, zaobišao Kotarskog te poslao loptu u mrežu, no nakon duge intervencije VAR-a pogodak nije priznat jer se radilo o zaleđu.

Aktualno kolo se nastavlja od 19:05 kada na Šubićevcu počinje dvoboj Šibenika i Rijeke.

U prvom susretu subotnjeg programa 33. kola HT Prve lige od 17 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš počinje dvoboj Slaven Belupa i Gorice. U njihova tri prethodna ovosezonska sraza vidjeli smo dvije pobjede Gorice (1:0 i 1:2) dok je u posljednjoj utakmici slavio Slaven (0:3).

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Zirduma, Boseca, Caimacova, Laušića i Kocijana koji su ozlijeđeni dok kod gostiju iz istog razloga nema Krizmanića, Suka, Atiemwena i Dvornekovića, a Pršir je suspendiran.

Trener Farmaceuta Zoran Zekić je u najavi sraza izjavio: “Očekujem jednu tešku utakmicu. Gorica je u jako dobrom izdanju, nadam se da će moji dečki zaista pokazati karakter. Protiv Hajduka je bilo dobro što se tiče voljnog momenta, tako bi trebalo biti uvijek. Nadam se da iz naše kvalitete možemo izvući da to ipak malo ljepše izgleda.”

Strateg Gorice Samir Toplak je dodao: “Čeka nas težak protivnik, jer Slaven Belupo je jako ‘tvrda’ momčad, koja ima spoj mladosti i iskustva. Ne daju ti puno prostora, ali mi moramo biti hrabri, moramo se znati nametnuti u što većem dijelu utakmice i što manje griješiti. Bude li tako, naše šanse će biti velike.”

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara kojem će pomagati Anto Marić, Dejan Vuković i Ante Čulina iz Zagreba dok su za VAR zaduženi Tihomir Pejin (Donji Miholjac) i Marjan Tomas (Osijek). Delegat susreta je Ivan Jurina iz Zaboka dok će suce kontrolirati njegov sugrađanin Alen Gerek.