Farmaceuti upisali prvu pobjedu u sezoni (VIDEO)

U zaostaloj utakmici četvrtog kola HT Prve lige Slaven Belupo je Koprivnici slavio protiv Inter-Zaprešića rezultatom 2:1 (1:0). Farmaceuti su tako upisali prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni.

Domaćini su bili bolji u prvom dijelu susreta te su zasluženo došli u vodstvo na koncu poluvremena.

Bongongui je u 41. minuti izvrsno prošao po lijevoj strani napada te je povratnom loptom pronašao Mendyja. Prvi udarac francuskog napadača je blokirao Postonjski, ali Mendy iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

U 62. minuti utakmice zbog prigovora je isključen gostujući trener Toplak koji je duel Bogojevića i Burzanovića u šesnaestercu domaćih vidio kao kazneni udarac, međutim sudac Pečarić nije bio tog stava.

Četiri minute kasnije nakon duplog pasa s Bačelić-Grgićem Gordana se odlučio za udarac sa 18 metara te je precizno pogodio donji desni kut Kelavinog gola za povećanje vodstva Slavena.

Inter se u igru vraća u 71. minuti. Udarac iz kuta je izveo Postonjski, a na prvoj stativi je najviši Andrić koji je svladao Markovića. Usprkos nekoliko dobrih prigoda i boljim izdanjem u drugom poluvremenu gosti do konca duela nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Slaven je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto ljestvice sa sedam osvojenih bodova koliko ima i Div iz predgrađa.

Od 17:30 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje zaostali susret četvrtog kola HT Prve lige u kojem će snage odmjeriti Slaven Belupo i Inter-Zaprešić.

Faramaceuti nakon pet odigrani susreta još čekaju na prvu pobjedu. Dosad su poraženi od Dinama, a protiv Istre 1961, Gorice, Osijeka i Hajduka su odigrali neriješeno.

Div iz predgrađa je pak nakon uvjerljivih poraza od Lokomotive i Rijeke upisao pobjede protiv Gorice i Rudeša te remi s Hajdukom.